لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

خیابان شریعتی، نام خیابانی در تبریز است که نام سابق آن «شهناز» بوده‌است و هنوز هم مردم تبریز آن را به این نام می‌شناسند.

اسلاید ۲ :

خیابان شریعتی جنوبی، شاید اصلی ترین و معروف ترین خیابان شهر تبریز نباشد، اما بدون شک یکی از پررفت وآمدترین و قدیمی ترین خیابانهای این شهر است.

این خیابان از قدیمی‌ترین خیابانهای شهر است و در مسیری شمال به جنوب با بازار، خیابان امام، چهارراه هفده شهریور و خیابان آزادی(کمربندی) تقاطع دارد.

پررفت و آمدترین بخش آن بخش شمالی آن است، خصوصا چهارراه شهناز که اکثر سینماهای شهر آنجا ساخته شده‌اند.

اسلاید ۳ :

شهر تبریز در قدیم بین ۸ درب محصوربوده است و این درها  درواقع فیلتری برای ورود به تبریز بوده اند. با افزایش جمعیت و گسترش شهر، کم کم این دربها از بین رفته اند .
هر منطقه ای که در این محدوده واقع شده است، نسبت به مناطق دیگر دارای قدمت بیشتری است که خیابان شریعتی نیز تقریبا در این محدوده است.

اسلاید ۴ :

مهمترین عاملی که از نکات ضعف این خیابان است، شلوغی بیش از حد آن  می باشد.
شاید یک طرفه بودن خیابان شریعتی جنوبی (حرکت ماشینها از سمت شهناز به هفده شهریور است) هم از ایرادات این خیابان به شمار بیاید و اگر کسی بخواهد از چهارراه ۱۷ شهریور به سمت چهارراه شریعتی بیاید، اگر سواره باشد باید مسیری غیر مستقیم انتخاب کند و اگر پیاده باشد باید مسیری تقریبا ۸۰۰متری را پیاده طی کند.

اسلاید ۵ :

از ویژگی های این خیابان نیز می توان به تنوع کاربری ها، سنگ فرش جدید و شکیل این خیابان، قرار گرفتن در نزدیکی مرکز شهر و… اشاره کرد.

اسلاید ۶ :

تنوع کاربری های موجود در این خیابان، بیشتر از هر چیز دیگری مردم را به عبور کردن از این خیابان ترغیب می کند. برای مثال ارامنه شهر تبریز، اکثرا در این محدوده سکونت دارند و باشگاه ورزشی آرارات در خیابان شریعتی واقع شده است و یا پاساژ ارک که از مراکز مهم عرضه پوشاک است، در ابتدای این خیابان واقع شده است…

اسلاید ۷ :

این خیابان، مرکز خریدی مهم برای موبایل و لوازم صوتی، پوشاک، عینک و بسیاری لوازم دیگر به حساب می آید. (برای مثال پاساژ کریستال)

اسلاید ۸ :

خیابان شریعتی جنوبی و در کل خیابان شریعتی، در زمانهای قدیم (تا هم اکنون) محل اسکان تعداد زیادی از ارامنه شهر تبریز بوده است.

اسکان ارمنی ها در این خیابان باعث به وجود آمدن بناهایی مناسب با شیوه زندگی آنان بوده است. برای مثال به جای وجود مساجد (که مطابق با شیوه معماری شهرهای اسلامی است) با کلیساهای متعددی درفواصل نزدیک به هم روبه روهستیم و یا مجموعه آرارات که مخصوص استفاده ارامنه بوده است، در این خیابان بنا شده است. همچنین به دلیل فرهنگ آنها، میخانه ها و مغازه های مشروب فروشی زیادی در خیابان شریعتی وجود داشت که با انقلاب اسلامی عزیزمان همه آنها جمع آوری شده اند.

اسلاید ۹ :

شانزلیزه

خیابان شانزلیزه پاریس یکی از معروفترین خیابان های پاریس و نیز از مشهورترین خیابان های جهان است. این خیابان مابین دو میدان معروف کنکورد و شارل دوگل واقع شده که شروعش از میدان کنکورد با ســــتون ابلیسک که یکی از ۳۰ ابلیسک معروف دنیا ست. پایان این خیابان ، میدان شارل دوگل با نام قبلی میدان اتوال است و طاق نصرت معروف پاریس نیز در آن واقع است.
 اتوال در زبان فرانسه بنام ستاره بوده و این نام گذاری به دلیل وجود ۱۲ خیابان که همگی به شکل ستاره از طاق نصرت آغاز میشوند بوده است. کلا خیابان شانزلیزه بخاطر وجود سینماها ، فروشگاههای زیبا و کافه های پر رونق و مغازه های لوکس و گرانقیمت آن یکی از شناخته شده ترین خیابان های دنیاست . ضمن اینکه کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان است.
 طراحی نور و سیستم روشنائی این خیابان نیز از شاهکارهای مدیران علم شاخه جذب و حفظ توریست است .گوئی نور از بالای انبوه درختان تنومند شانزه لیزه بروی زمین سرازیر است و مردم محو زیبائی های رویا گونه آنند. 

اسلاید ۱۰ :

اگر نتوان گفت كه شانزه لیزه زیباترین خیابان شهر پاریس و جهان است اما به جرات می توان گفت كه شانزه لیزه مشهورترین خیابان پاریس و بلكه جهان است. از شنبه شب ۲۲ مه هرسال؛ یك گروه از كشاورزان جوان فرانسوی بخش بزرگی از خیابان شانزه لیزه را به صورت یك پارك بسیار بزرگ شامل انواع درختان ، باغچه های گل و حتی مزارع محصولات كشاورزی درآورده اند.روز یكشنبه صدها هزار از ساكنان پاریس از این ابتكار كشاورزان دیدن كرده و از فضای سبز لذت برده اند. این ابتكار كه به آن نام « پایتخت طبیعت » را داده اند، مدت دو روز تا پایان دوشنبه برپا بوده و احتمالا رقم بازدیدكنندگان از یك میلیون نفر فراتر میرود.