لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تعامل محیط طبیعی با انسان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تعامل محیط طبیعی با انسان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

تعریف و تحلیل رابطه انسان و محیط اعم از محیط طبیعی، مصنوع و محیط اجتماعی و فرهنگی و تعیین نقش عوامل مذکور بر ساخت و سازمان فضایی معماری در مقیاس خرد و کلان

اسلاید ۲ :

روانشناسی محیط

ارزیابی فضایی است که ساخته میشود و اینکه آیا این فضا اهداف طراح را برآورده میسازد یا نه. در روانشناسی محیط عکس العمل انسان به محیط و عکس العمل محیط به انسان بررسی میشود.

اسلاید ۳ :

محیط

محیط به هر آنچه در پیرامون وجود دارد اطلاق میشود. محیط همراه عناصر و اجزای آن به طور طبیعی و مصنوع و یا ترکیب آنها دیده میشود.

جان لنگ محیط را به چهار دسته کالبدی، اجتماعی ، رفتاری و روانشناختی تقسیم میکند.

اسلاید ۴ :

خواسته افراد از محیط

هر فرد توقع فضایی دارد و از یکنواختی طولانی مدت پدیده های اطراف احساس کسالت میکند. ویژگی مشترک در افراد نیازمند به عرضه مستمر اطلاعات درباره محیط خود است.

اسلاید ۵ :

ادراک محیطی

ادراک محیطی فرایندی است که طی آن فرد اطلاعات را از محیط پیرامون خود توسط حواس دریافت کرده و در این میان دسته ای از اطلاعات را آگاهانه دستچین میکند که بر ذهن وی تاثیر گذاشته و باعث ادراک محیط میشود.

اسلاید ۶ :

رابطه انسان با محیط

انسان از سه طریق با محیط رابطه برقرار میکند:

۱- مشاهدات بصری

۲- مشاهدات مکانی

۳- در باب محتوا

اسلاید ۷ :

تاثیر محیط بر رفتار

چندین رابطه بین محیط و رفتار انسان وجود دارد؛

۱- این رابطه فرد را درونگرا و برونگرا میکند.

۲- رفتار نتیجه بارز محیط است.

۳- رفتار در تقابل محیط و فرد ایجاد میشود.

۴- رفتار جهت شناخت محیط.

اسلاید ۸ :

محیط توانایی کنترل رفتار در فضا را از دو طریق دارد؛

۱- القاء رفتار

۲- حذف رفتار

اسلاید ۹ :

رابطه دو طرفه انسان و محیط

فرایند ادراک، شناخت و رفتار فضایی تحت تاثیر ساختار افراد و ساختار محیط که در بر گیرنده قابلیت های محیط است میباشد.

اسلاید ۱۰ :

تعامل محیط طبیعی با انسان

کل فرایند پیشرفت و تکامل بشری حاصل عشق ورزی انسان با طبیعت  بوده است. کوشش پیوسته جهت برقراری ارتباط با اصول طبیعت و به واسطه آن ارتباط با انسان های دیگر.

طبیعت و انسان یکدیگر را مخاطب قرار میدهند. و با هم گفتگو میکنند.