لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت خاک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت خاک قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

ارزش خاک

  • به جز گیاهان تک سلولی ساکن آب و گلسنگ ها بقیه ی گیاهان به خاک نیاز دارند. از این رو خاک را پلی بین دنیای زنده و دنیای غیر رنده می دانند.

 

اسلاید ۲ :

  • در قديم بعضي مردم معتقد بودند كه خاك گوشت مرده است. نظر شما در اين مورد چيست؟
  • دلیل آن این بوده است که یکی از اجزای خاک پوسیده شده بدن جانداران است و در حقیقت گوشت مرده توسط باکتری تجزیه شده و به خاک تبدیل می شود.

 

اسلاید ۳ :

  • وقتی گیاهان می میرند،اجزای آن ها تجزیه می شود. پس از مدتی، این مواد تجزیه شدنی به درجه ای می رسند که دیگر صورت اولیه ی گیاه در آنها مشخص نیست به این مواد گیا خاک میگویند.

 

اسلاید ۴ :

فواید گیاخاک

نكته مهم : مهمترين ماده معدني خاك ذرات رس است. زيرا ذرات رس مقدار مواد محلول مورد نياز گياهان را به خود جذب مي كند مقدار رس بايد در حد معيني باشد اگر بيش از حد باشد قابليت نفوذ خاك كم مي شود.

اسلاید ۵ :

افق های خاک

افق A : لايه سطحي خاك است و به علت داشتن گياخاك تيره است اين لايه داراي مقداري ماسه است اما مواد محلول آن توسط آب به افق B منتقل شده است.

افقB:در زير افق A قرار دارد و گياخاك ندارد مواد محلول و رس آن زياد است. 

افقC: در روي سنگ هاي پوسته قرار دارد و بيش تر از سنگ تشكيل شده و كمتر دچار هوازدگي مي شود.

اسلاید ۶ :

  • ۴- خاك بيابان:غني ترين خاك است و مواد محلول بسيار زياد دارد اما به علت هوازدگي كم خاك بيابان نازك و به صورت تكه تكه است و مواد آلي چنداني ندارد.

اسلاید ۷ :

حاصل خیزی خاک

  • حاصل خیزی خاک یعنی میزان توانایی آن در پرورش دادن گیاهانی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم غذای انسان را تشکیل می دهند.

اسلاید ۸ :

  • املاح موجود در خاك:شامل موادي هستند كه از تركيب آن ها با همديگر مولكول هاي مواد آلي در گياهان توليد مي شود مهمترين آنها عبارتنداز: نيتروژن- پتاسيم- فسفر به مقدار زياد و عناصر منيزيم- كلسيم- آهن- گوگرد- سديم- مس به مقدار كم موجود است.

اسلاید ۹ :

  • تركيبات شيمايي خاك:يعني مشخص بودن اسيدي يا بازي خاك زيرا بعضي از گياهان در محيط اسيدي و بعضي در محيط بازي بهتر رشد مي كنند.

اسلاید ۱۰ :

  • تجزيه كنندگان موجود در آب: اين جانداران موجب تجزيه بدن موجودات زنده و آزاد كردن مواد موجود در آنها جهت استفاده در گياهان بعضي از تجزيه كننده ها مثل قارچ ها- باكتري ها