لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت خلاصه ای از پروژه پیاده سازی مدولاسیون توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت خلاصه ای از پروژه پیاده سازی مدولاسیون قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مدولاسيون FM

  • (( ادوین ار مستر انگ )) یک مخترع و مهندس الکترونیک  در آمریکا بود. وی در سال ۱۸۹۰ به دنیا آمد، مهندسی خود را از دانشگاه کلمبیا گرفت. وی همچنین  یکی از فعالیترین مخترعین  در عصر رادیو بود، به طوری که ((مدولاسیون فرکانسی )) رادیو یا (FM ) بزگترین اختراع وی به شمار می‌رود از دیگر اختراعات ادوین در دوران دانشکده، اختراع سیستم احیا کننده مدار درسال ۱۹۱۴بود.

اسلاید ۲ :

با این حال حقیقت غم انگیز در  مورد او این بود که بسیاری از اختراعات وی بعداز  مرگش به نام دیگران ثبت شد. اما آرمتسرانگ در سال ۱۹۳۳روش مدولاسیون فرکانسی رابه نام خود ثبت کرد. مزیت این روش در زمینه انتقال اصوات بوسیله امواج رادیویی، در  کیفیت و وضوح  بالاتر آن نسبت به روشهای AM قبل از آن بود. آرمسترانگ پس از موفقیت در آزمایشهای مقدماتی توانست تا نظر FCC را براي اختصاص يك باند ويژه راديويي به نام FM جلب کند این باند ابتدا در محدوده ۴۲ الی   ۵۰Mhzقرار داشت.

اسلاید ۳ :

نخستین  ایستگاه  رادیو پخش همگاني   FMدر سال  ۱۹۳۷ با مجوز کمیته ملی ارتباطات آمریکا (FCC)، با علامت (W1xoj )آغاز به کار کرد.  در آن زمان رادیوهای FM هنوز در محدوده فركانسي ۴۲ تا۵۰ مگاهرتزکار می‌کردند، که پس ازجنگ جهانی دوم، کمیته در ۲۷ ژوئن ۱۹۴۵،گستره فرکانسی FM را به

اسلاید ۴ :

۸۸ الي MHZ 106 تغيير داد. این تغییر به منظور جلوگیری ازتداخل‌های رادیویی و همچنين افزايش ظرفيت كانالها انجام شد. به علاوه این تغییر، باعث تحمیل هزینه‌های زیادی به ایستگاه‌های پخشFM  به علت تعویض تجهیزات قدیمی خود با تجهیزات پخش  بر روی باندجدیدFM شد.

اسلاید ۵ :

در کشور ما ایستگاه‌های رادیویی پخش همگانی FM در محدوده فركانسي ۸۸ الي ۱۰۸ مگاهرتز يعني با گسترده‌اي برابر ۲۰ مگاهرتز كار مي‌كنند. این گستره تقریبا به ۱۰۰ کانال تقسیم شده است، هر کانال با گستره‌ای برابر .۰٫۲MHz

اسلاید ۶ :

قسمت بالای شکل (۲) نمایشگر سیگنالهای صوتی سوارشده بر روی امواج حامل درروش FM است  و قسمت پایین آن در واقع نشان دهنده نتیجه نهایی تر کیب فوق بوده وسیگنال خروجی FM را نشان مي‌دهد.

اسلاید ۷ :

روش FM نسبت به AM پهناي باند بيشتري را نياز دارد، اما در مقابل سيگنالهاي FM نسبت بهAM از نظر تداخل محفوظ‌تر و قوي‌تر مي‌باشند.  همچنین  در برابر پدیده محو شدگی نیز خواهند داشت.

براي دريافت امواج FM مي‌بايست از يك گيرندهFM استفاده نمود و برای  شنیدن  هر کانال  باید گیرنده  را دقیقا بر روی فرکانس مرکزی هر کانال تنظیم کرد.

برای مثال بالاترین کانال پهنایی برابر ۱۰۷٫۸ مگا هرتز  الی  ۱۰۸MHz  را در بر می‌گیرد، بنابراین بسامد مرکزی آن ۱۰۷٫۹ مگا هرتز است.

اسلاید ۸ :

 ایستگاه‌های پخش همگانی FM در کشورهای مختلف از توان خروجی بسیار بالایی درحدKW100   (كيلو وات) ویا حتی بیشتر استفاده می‌شود با چنین توانی امواج رادیویی تا فواصل ۱۶۰کیلومتری از ایستگاه فرستنده بخوبی قابل دریافت و شنیدن می‌باشند. توان خروجی برخی از ایستگاه‌ها حتی تا ۳۰۰ یا ۵۰۰ کیلو وات نیز افزایش می‌يابد.

اسلاید ۹ :

راديو چگونه كار مي‌كند؟
امواج راديويي اطلاعات را بطور نامرئي به هزاران كيلومتر آنطرفتر ارسال مي‌كنند. با اين كه اين امواج قابل ديد نيستند ولي جامعه بشري را كاملاً‌ متحول ساخته‌اند. امروزه ما درباره تلفن همراه، دوربين‌هاي كنترلي، راديو FM سيستم‌هاي كنترل از راه دور ـGPS ـ ارتباطات ماهواره‌اي و هزارات تكنولوژي ديگر صحبت مي‌كنيم كه همه آنها از امواج راديويي استفاده مي‌كنند.

اسلاید ۱۰ :

امروزه تكنولوژي‌هاي رادار و امواج كوتاه كاملاً به امواج راديويي وابسته‌اند و بدون اين امواج سفر به فضا و پرواز هواپيماها غير ممكن بود. داستان از يك موضوع بسيار ساده و مضحك شروع شد و سپس دنيا را متحول ساخت!