لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت مديريت تقاضاي آب با استفاده از تحليل ديناميك سيستم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت مديريت تقاضاي آب با استفاده از تحليل ديناميك سيستم قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

         رشد روز افزون جمعيت، توسعه صنعت، گسترش شهرنشيني و بالا رفتن سطح رفاه، سبب افزايش تقاضاي آب از يک سو و بدتر شدن کيفيت منابع محدود آب از سوي ديگر شده است. در ميان مصارف مختلف آب، آب شهري به خاطر مسائل بهداشتي و نيازهاي اوليه و اساسي انسان به آب و نيز احتمال بروز تنشهاي اجتماعي، از حساسيت و اولويت بيشتري برخوردار است.

 

اسلاید ۲ :

 

           اين مشکلات به همراه هزينه هاي بالاي تامين آب، سازمانها را مجبور مي سازد تا به سمت مديريت تقاضا و برنامه هاي صرفه جويي آب، به عنوان يک راه حل کم هزينه، پايدار و قابل اعتماد روي آورند.

اسلاید ۳ :

 

         در اين پايان نامه با توجه به لزوم مديرت تقاضاي آب كاشان، مولفه هاي مصرف آب اين شهر بررسي شده و درمورد راهكارهاي كاهش تقاضاي آب بحث شده است. ضمنا استفاده از قطعات كاهنده مصرف به عنوان يك ابزار كارآمد براي كاهش تقاضاي آب، بطور كامل مورد ارزيابي قرار گرفته است.

اسلاید ۴ :

             مديريت منابع آب را مي‌توان مجموعه‌اي از تمهيدات فني، اداري و قانوني دانست كه هدف آن برقراري تعادل و توازن ميان تقاضا براي آب از يك سو و تأمين آب از سوي ديگر مي‌باشد.

جنبه هاي مديريت منابع آب:

        –  مديريت تأمين آب

        –  مديريت تقاضاي آب

اسلاید ۵ :

                 هدف از مديريت يكپارچه منابع آب دستيابي به توسعه پايدار، كارامد و عادلانه منابع آب با استفاده همزمان از مديريت تامين و تقاضاي آب مي باشد

    سياست ها:

ü        با آب بايد به عنوان يك كالاي اقتصادي، اجتماعي و زيست‌محيطي برخورد شود.

ü سياست ها و گزينه‌هايي كه مديريت آب را هدايت مي‌كند بايد در چارچوبي يكپارچه تحليل شود.

اسلاید ۶ :

           مديريت تقاضاي آب به فعاليتهايي اطلاق مي‌شود كه كمك مي‌كند تا تقاضاي آب كاهش يابد، راندمان مصرف بهبود يابد و از آلوده شدن يا نابود شدن منابع جلوگيري ‌شود.

          در شرايطي كه بهترين فرصتهاي تأمين آب، استفاده شده اند و فرصتهاي حاشيه اي از لحاظ اقتصادي و زيست محيطي بسيار پرهزينه هستند، مديريت تقاضا يك ضرورت مي باشد.

اسلاید ۷ :

üكاهش مصرف آب، بدون اختلال در كيفيت زندگي

üكاهش هزينه هاي بهره برداري

üصرفه جويي در هزينه ها با به تأخير انداختن اجراي طرحهاي تأمين آب

üكمك به حفظ محيط زيست بواسطه نوسازي منابع طبيعي آب

üكاهش توليد آلودگي و عدم نياز به تصفيه خانه هاي فاضلاب

üصرفه جويي در مصرف انرژي بواسطة كاهش مصرف آب گرم

üسوق دادن به سمت سيستم هاي پايدار تامين آب

اسلاید ۸ :

üبرنامه هاي آگاهي عمومي

üاستفاده از قطعات كاهنده مصرف

üكاهش آب به حساب نيامده

üاستفاده از منابع آبي غير از آب شرب، براي آبياري فضاهاي سبز

üنصب كنتور مجزا براي هر واحد در مجتمع هاي مسكوني

üاستفاده از شبكه هاي توزيع دوگانه آب

üتغيير سياست هاي قيمت گذاري آب

اسلاید ۹ :

            در طراحي برنامه هاي صرفه جويي آب، برنامه ريزان با مشکل يافتن طرحي با بيشترين بازده مواجه هستند. برخي برنامه ها مقرون به صرفه نيستند؛ در مورد برخي ديگر ممکن است درآمد حاصل نتواند هزينه هاي طرح را جبران کند يا اينکه طرح از نظر قابليت پذيرش در جامعه شکست بخورد.

اسلاید ۱۰ :

            در دست داشتن برآوردهاي قابل اعتماد از سود و هزينه هاي پتانسيل طرح هاي مختلف صرفه جويي آب و ميزان ذخيره آب بواسطه اجراي چنين طرحهايي مي تواند اين امکان را به مديران و برنامه ريزان بدهد که آگاهانه و دقيق تر تصميم بگيرند.

            يکي از ابزارهاي رسيدن به برآوردهاي قابل اعتماد از ميزان صرفه جويي آب توسط طرح هاي مختلف مطالعه ميداني(تجربي) آنها مي باشد.