لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت روانشناسی مثبت نگر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت روانشناسی مثبت نگر قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 ذهن آدمي کارگاه توليد فکر است که از منبعي به نام” ضمير ناخودآگاه“ سرچشمه مي گيرد . ضمير ناخودآگاه نمي تواند خوب را از بد ودرست را از غلط تشخیص دهد، یعنی بین اندیشه های سازنده و زیانبار، تفاوتی قایل نشده برای شکوفایی هریک از آنها، انرژی مساوی بکارمی برد! ولي چنان قدرتي دارد که اگر از آن غافل شويم مي تواند سرنوشت ما را بدست گرفته و آن را به هر جايي که دوست دارد ببرد. در حقيقت نوع و کيفيت افکاروانديشه آدمي سازنده نوع و کيفيت زندگي انسان بسازد  همچنانکه انديشه ي منفي و يأس آور مي تواند جهنمي در زندگي انسان خلق کند. انسانها همان خواهند شد که در انديشه آنند، بنابراين آينده هر کس در گرو همچنین کمتر لحظه ای از زندگی ما خالی از حضور احساسات است هر حادثه با خود احساسات خاصی را به همراه میآورد . چه این حادثه در دنیای خارج اتفاق بیفتد، چه در دنیای درون.

اسلاید ۲ :

تعريف تفکر مثبت :
شيوه اي از فکر کردن است که فرد را قادر مي سازد نسبت به رفتارها، نگرش ها، احساس ها، علائق و استعدادهاي خود و ديگران برداشت و تلقي مناسبي داشته باشد و با حفظ آرامش و خونسردي بهترين و عاقلانه ترين تصميم را بگيرد.

افکار مثبت و منفي :
افکار مثبت، افکاري سازنده، انگيزه دهنده و انرژي بخش هستند که بر اثر تلقين، تکرار و تمرين به ذهن راه مي يابند و باعث مي شوند ذهن و فکر مثبت شود. در اينصورت کنترل فکر در اختيار ماست، در حالي که افکار منفي ، افکاري بازدارنده و مخرب هستند و وقتي به ذهن راه يابند، تعميم يافته و به سرعت تمام ذهن را اشغال مي کنند. اندیشه های منفی مثل غده ی سرطانی عمل می کنند، به مرور زمان کلیه ی افکار مثبت را محو و نابود ساخته و پایانی غم انگیز بوجود می آورد

اسلاید ۳ :

تفاوت احساسهاي منفي و مثبت

  احساسهاي منفي هميشه در ما ميل شديدي را براي انجام يك عمل مشخص ايجاد مي كنند. براي مثال : هنگام  ترس میل شدیدی برای فرار و دور شدن از آن موقعیت ترسناک در ما ایجاد می شود . ذهن انسان را نام زیادی بسته می کنندو دامنه ی انتخاب های ما را محدود می کنند.احساسهای مثبت در شرایط بحرانی اتفاق نمی افتد و میل شدیدی برای انجام یک عمل مشخص و فوری در ما ایجاد نمی کند احساس های مثبت با عث می شود ذهن در هنگام تصمیم گیری باز تر و پذیراتر باشد.

اسلاید ۴ :

ويژگي هاي افراد مثبت نگر:
 – با وجود تفکر درباره ي گذشته و آينده، در زمان حال زندگي مي کنند و از آنچه دارند راضي و خشنود هستند

 – در گفتارهاي خود از کلمات و عبارات مثبت و اميد بخش استفاده مي کنند.

– هميشه سعي مي کنند با تلاش و کوشش به موفقيت برسند و اگر در کاري موفق نشدند، عامل را ابتدا در خود و سپس در شرايط بيروني جستجو مي کنند. –

– چون داراي ذهن مثبت هستند، مي توانند افکار خود را کنترل کنند.

– همه چيز در نظر آنها زيبا و لذت بخش بوده و سعي مي کنند از مواهب زندگي بيشترين استفاده را ببرند.

اسلاید ۵ :

ويژگي هاي افراد منفي نگر:

– هميشه از وضعيت موجود در گذشته خود شکايت دارند و نسبت به آينده بدبين هستند.

– در گفتارهاي خود از کلمات و عبارات منفي به کرات استفاده مي کنند.

–  در برخورد با کوچکترين مانعي از تلاش دست مي کشند و ديگران يا شرايط را عامل شکست و بدبختي خود مي دانند.

– چون منفي نگر هستند، افکارشان بر آنها تسلط دارد.

– از کاه کوه مي سازند و ازدرگير شدن با مشکلات گريزانند.

اسلاید ۶ :

راهکارهاي تقويت تفکر مثبت:

 -نسبت به خودمان احساس خوبي داشته باشيم و خود را خوب ، توانا و با ارزش بدانيم

 -ليستي از صفات مثبت خود تهيه کنيم و راههاي تقويت آنها را بيابيم و تجربه کنيم.

 -سعي کنيم در گفتار و برخوردهاي روزانه از کلمات و جملات مثبت استفاده کنيم، مثلاً در ملاقات با ديگران بجاي استفاده از کلمه «خسته نباشيد» که داراي بار منفي و القاي حس خستگي است، بگوييم «خدا قوت» ، «شاد باشيد» و يا «پر انرژي باشيد »

– افکار خود را متوجه خوبيها و جنبه هاي مثبت زندگي کنيم تا به مرور مثبت نگر شويم.

-از افراد منفي نگر يا موقعيتهايي که باعث ايجاد افکار ناخوشايند و منفي مي شوند دوري و يا سعي کنيم کمتر با آنها برخورد داشته باشيم.

اسلاید ۷ :

 – به قدرت بي کران خداوند ايمان داشته باشيم و با خود تکرار کنيم که من لياقت بهترين ها را دارم و با لطف خداي بزرگ به آنها خواهم رسيد.

 – از ميان اهداف خود هدفي را انتخاب کنيم که اميد بيشتري به موفقيت آن داريم و در تلاش براي تحقق آن، به فکر تأييد يا تکذيب ديگران نباشيم .

– اعتماد به نفس خود را در هر شرايطي حفظ کنيم و هرگز به ديگران اجازه ندهيم که آن را متزلزل کنند. بايد متوجه باشيم که اعتماد به نفس کليد خلق تفکر مثبت است.

 – خنديدن را فراموش نکنيم. خنديدن باعث مي شود تا افکار ناراحت کننده و منفي جاي خود را به افکار مثبت و شاد بدهند.

اجراي راهکارهاي تقويت تفکر مثبت هيچ هزينه اي ندارند و به سن و سال افراد نيز مربوط نمي شوند . فقط بايد اين شعار را فراموش نکنيم: » اگر افکارمان را کنترل کنيم، زندگي مان متحول مي شود«

بنابراين اجراي راهکارها را از همين حالا شروع کنيم و آن را به فردا موکول نکنيم، زيرا ممکن است فردا هرگز نيايد.

اسلاید ۸ :

ارزش احساسات مثبت

پرفسورفرد ریکسن درنظریه ی جدید خود درباره ی احساسات مثبت می گوید :

احساسات مثبت به حل مسائل مرتبط باشد و شکوفایی فردی به کمک انسان می آیند.

تجربه کردن احساسات مثبت ، به حالت های ذهنی و رفتارهای منتهی می شود که به نحو غیر مستقیم فرد را برای مواجهه با مشکلات بعدی آماده می کند.

این احساسات مثبت دامنه ی انتخاب های ما را در موقعیت های اضطراری ،گسترده تر می کنندو به این ترتیب ،مهارت ها و توانایی ها و عقاید  در فرد ایجاد می کند

اسلاید ۹ :

تاثیر کوتاه مدت احساسات مثبت

احساسات مثبت در موقعیت های اتفاق می افتد که نیازی به یک واکنش سریع نیست در نتیجه ذهن ما فرصت دارد اطلاعات جدید را بررسی کند ، گزینه های متعدد را در نظر بگیرد و به دنبال امتحان کردن راه های جدید و خلاقانه باشد.

اسلاید ۱۰ :

تاثیر بلند مدت احساسات مثبت

احساسات مثبت با گسترده تر کردن حوزه ی تمالات و باز تر کردن فکر ها ، منجر به ایجاد مهارت ها ، توانایی ها و ایده های جدید  می شوند که به نوبه ی خود ، مسیر صعودی به سوی رشد فردی و شکوفایی وسازش بهتر با محیط را باعث می شوند.

برای مثال: در طول یک دوره تجربه ی احساسات مثبت در مورد انعطاف پذیری فرد رفته رفته این صفت جزو صفات اصلی و پایدار او خواهد شد در روابط او با دیگران بهبود خواهد یافت و حتی سلامت جسمی او نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد