لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت زهکشی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت زهکشی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

فرآیند خارج كردن آب سطحی اضافی و مدیریت سفره آب زیرزمینی كم عمق از طریق نگه داشت و دفع آب و مدیریت كیفیت آب برای رسیدن به منافع دلخواه اقتصادی و اجتماعی است، در حالی كه محیط زیست نیز حفظ شود.

زهكشی كشاورزی، بنا به عقیده سازمان خواربار و كشاورزی جهانی، نه هزار سال پیش در بینالنهرین آغاز شد. در آن هنگام لوله به كار برده نمیشده بلكه به احتمال زیاد از سنگ و سنگریزه و شاخ و برگ گیاهان بهرهگیری میشد. اولین لولههای زهكشی حدود چهار هزار سال قدمت دارند. در اروپا، اولین زهكشی زیرزمینی حدود دو هزار سال پیش نصب شدهاست.

اسلاید ۲ :

در كتابی كه در حدود سه هزار سال پیش در چین نگاشته شده، نقشههایی از سیستم زهكشی مشاهده میشود. هرودت، در حدود ۲۴۰۰ سال قبل،اشارههایی به كاربرد زهكشی در درّه نیل دارد.

زهكشی مدتی در جهان به فراموشی سپرده شد تا اینكه در ۱۵۴۴ در انگلستان دوباره زندگی جدیدی یافت. اولین تنبوشه ساز سفالی در ۱۸۴۰ در انگلستان به كار گرفته شد. در امریکا زهكشی لولهای در دو سدة پیش آغاز شد.

اسلاید ۳ :

زهكشی در گذشته‌های نزدیك

زهكشی زیرزمینی به شیوهٔ امروزی اولین بار در سال ۱۸۱۰ میلادی در انگلستان به كار گرفته شد و بتدریج به سایر نقاط اروپا رفت. با اختراع تنبوشه ساز سفالی (۱۸۴۰)، روند توسعه زهكشی در اروپا تسریع شد.

زهكشی در اوایل دهه ۱۹۶۰، با پیدایش لوله پلاستیكی با دیواره صاف و نازك، سپس با ابداع لولههای كنگرهدار شتاب قابل ملاحظهای یافت. در حوالی سال ۱۹۷۰ استفاده از ماشینهای زهكشی آغاز شد و شتاب بیشتری به توسعه زهكشی زیرزمینی داد. كاربرد فرستنده و گیرندههای لیزری، دقت در كنترل نصب زهكشها را افزایش داد.

اسلاید ۴ :

احداث اولین شبكههای نوین آبیاری و زهكشی در دهه ۱۳۱۰ در جنوب كشور صورت گرفت و اولین زهكش روباز با استفاده از ماشین در حوالی سال ۱۳۳۵ در شاوور خوزستان ساخته شد. در سالهای ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ اولین شبكه زهكشی زیرزمینی با استفاده از لولههای سفالی در دانشكده كشاورزی دانشگاه جندی شاپور (شهید چمران) واقع در ملّاثانی (رامین) اهواز در وسعتی حدود ۵۰۰ هكتار با نیروی كارگری به اجرا در آمد.

اسلاید ۵ :

در همین سالها بود كه اولین ماشین زهكشی وارد كشور شد. اولین طرح بزرگ زهكشی به وسعت ۱۱۰۰۰ هكتار در هفت تپه به اجرا درآمد. سپس زهكشی اراضی شركت كشت و صنعت كارون و همزمان با آن زهكشی اراضی آبخور سد وشمگیر در گرگان آغاز شد. دشتهای مغان، دالكی در بوشهر، زابل، میانآب، بهبهان، طرحهای هفتگانه توسعه نیشكر در خوزستان از جمله طرحهای بزرگ دیگری هستند كه اجرای آنها به اتمام رسیده است.