لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت سبک سازی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت سبک سازی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

سبک سازی

—نیاز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن وضرورت استفاده از روش ها و مصالح جدید به منظور افزایش سرعت ساخت سبک سازی افزایش عمر مفید ونیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است .حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا عمر مفید کم ویا هزینه زیاد اجرای ساختمان ها نیاز مند ارائه راهکار هائی به منظور استفاده عملی از روش های نوین ومصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن و کاهش زمان ساخت , دوام بیشتر ونهایتا کاهش هزینه اجراست.سبک سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت میباشد.این فن اوری عبارتست از کاهش وزن تمام شده ساختمان با استفاده از تکنیک های نوین ساخت مصالح جدید و بهینه سازی روش های اجرا کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه جویی در هزینه زمان و انرژی زیان های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل میرساند.
 

اسلاید ۲ :

سبک سازی

—برای بکارگیری تکنیک های سبک سازی نخست باید به مسئله اول علل سنگین شدن وزن ساختمان توجه کافی شود پس از شناخت این علل و عوامل باید جهت حذف یا به حداقل رساندن تاثیر آنها ووزن تمام شده ساختمان تلاش نمود .
روش های سبک سازی ساختمان بطور عمده به دو دسته تقسیم میگردند :
۱) سبک کردن اجزای باربر ساختمان
۲) سبک کردن سازه ساختمان

اسلاید ۳ :

مصالح سبک

—تعریف مصالح سبک :مصالح سبک به مصالحی اطلاق میشود که وزن مخصوص انها از نمونه های مشابه کمتر بوده واستفاده از آنها به کاهش وزن کلی ساختمان بیانجامد.
مصالح سبک در یک تقسیم بندی کلی به سه دسته تقسیم میشوند:
۱) مصالح سبک سازه ای
۲) مصالح سبک غیر سازه ای
۳) سیستم ها

اسلاید ۴ :

پانل های سازه ای در موارد سازه ای وغیر سازه ای بکار برده میشود

—۱) پانل های ساندویچی یا بتن پاششی
۲) پانل با هسته لانه زنبوری
۳) پانل های اف.آر.پی

اسلاید ۵ :

—این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آنها با کاغذ محکم مخصوص پوشانده شده است .

—این صفحات در چهار نوع معمولی – مقاوم در برابر رطوبت – مقاوم در برابر حریق و مقاوم در برابر حریق و رطوبت تولید می شود.

—

اسلاید ۶ :

صفحات مسلح سیمانی

—صفحات مسلح سیمانی اکوآپنل ترکیبی فشرده از سیمان پرتلند و مواد افزودنی خاص بوده که پشت و رو و لبه های طولی آنها به وسیله شبکه ای از الیاف شیشه ( فایبر گلاس)

—مسلح شده است که جای گزین مناسبی برای مصالح بنایی در ساخت و سازهای داخل و خارج ساختمان مانند دیوار ها و سقف های داخلی و خارجی نما ها دیوار و سقف سرویس های بهداشتی اشپزخانه ها و استخر ها می باشد.

اسلاید ۷ :

تایل های سقفی

—تایل های سقفی در ابعاد ۶۰*۶۰ سانتی متر و در ۲ نوع ساده و آکوستیک تولید و عرضه می گردند. تایل های با روکش pvc و لایه آلومینیوم در پشت تایل  نیز تولید میگردد.

اسلاید ۸ :

مقاطع فولادی

—پروفیل های کناف از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه به روش نورد سرد تولید شده و جهت ایجاد زیر سازی در دیوارهای جدا کننده – سیستم های سقفی و …. به کار میروند.

—جهت اجرای دیوارهای قوسی از پروفیل کناف سینوس استفاده می شود.

اسلاید ۹ :

—بتونه درزگیر

—نوار درزگیر

—چسب پرلفیکس

—گچ ساتن

—وسایل ابزار( وسایل حمل و جابجایی پنل ها – ابزار برش و نصب – ابزار درز گیری)

اسلاید ۱۰ :

مزایا و معایب

—مزایا:

—کاهش جرم ساختمان

—سبک وایمن در برابر زلزله

—دارای رفتار میانقابی مناسب در برابر زلزله

—سرعت اجرایی بالا

—عایق حرارت –صوت –رطوبت

—اجرای سطوح وسیع

—کاهش هزینه های سازه و فنداسیون با توجه به کاهش بار مرده ساختمان

—انعطاف معماری ساختمان

—معایب و محدودیت ها:

—دمای بیش از ۵۰ درجه که باعث تغییر حالت در صفحات گچی می شود.

—رطوبت مداوم  یا نفوذ مداوم آب

کاری صفحات را کاهش می دهد.