لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت سيستم عامل ايرانيان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت سيستم عامل ايرانيان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

به طور كلي سيستم عامل ميانجي بين كاربر و سخت افزار است و به طور كلي تر ، سيستم عامل ،عامل سخت افزار را از ديد كاربر پنهان مي كند و با استفاده از شگردهاي ويزاردي قابليت نصب انواع نرم افزارها را به كاربر مي دهد.

در سالهاي اخير كه توليدات نرم افزاري شركتهاي بزرگ دنيا به صورت شديد در حال پيشرفت است، ساليانه سود قابل توجه اي نصيب اين شركتها و به طور متقابل نصيب دولت مي كند و باعث درآمدزايي و ايجاد شغل مي گردد.حال با توجه به مشكلات ايران از نظر تحريمات و توطعه دشمنان، آيا نبايد از ديگر شركتها سرمشق گرفته و اين راه كه دنيا به طور شگفت انگيزي در سال اخير به يك دنياي مكانيزه و كامپيوتري مبدل شده بپيماييم..

اسلاید ۲ :

مراحل و چگونگي روند رشد و پيمايش پروژه:

در تاريخ ۱۲/۸۲ با ايده اوليه سركار خانم راضيه بورخيلي (دختر دايي بنده) مراحل تحقيقاتي طرح آغاز شد ، پس از طي چند ماه تلاش و برنامه ريزي و پياده سازي طرح بر روي كاغذ ، توانتستيم در سال ۸۳ اولين نگارش اين سيستم عامل را توليد نماييم ، كه چيزي شبيه به ويندوز نبود بلكه ، كار شبيه سازي ويندوز را انجام ميداد . در آن موقع هنوز گروه نرم افزاري IRWIN شكل نگرفته بود . حدود چند ماه طرح به صورت معلق ماند ، تا اينكه شايد بتوان كسي يا كساني را پيدا كرد كه بتوان در اين راه ما را ياري نمايد ، اما افسوس كه ……
بالاخره بعد از اشنا شدن و ورود به دانشگاه و صحبت با اساتيد محترم دانشگاه تهران، واحد ورامين توانستيم سرمشق ها و ايده هاي جديد را خلق و كمي با دلگرمي بيشتري اين راه نا معلوم را ادامه دهيم.
در سال ۸۴ فازهاي ۱ و ۲ تكميل و تا حدي اين نرم افزار(شبيه ساز ويندوز) كارايي خاصي پيدا كرد .در همين تاريخ بود كه خبر جنجال برانگيز شركت مايكروسافت براي توليد ويندوز لانگهور(همان VISTA) تمامي افكار رابه سمت و سوي خود كشاند و ما هم پس تلاشهايي توانستيم منوهاي ويستا را طراحي كنيم ، منوهايي كه هنوز شركت مايكروسافت انها را نساخته بود و ما آنها را تنها بر اساس گزارشات و چند ماكت كه بر روي سايت http://www.microsoft.com/”]www.microsoft.com                              

بود ساختيم. // البته چيزي كه بعداً بر روي ويندوز Vista قرار گرفت تفاوتي زمين تا آسمان داشت//

اسلاید ۳ :

در تاريخ ۳۰/۴/۱۳۸۴ طرح در همايش بين المللي مدارس School Net در نيشابور شركت كرد، كه با استقبال بسيار گرم شركت كنندگان و هيت داوري برخورد كرد ،
در اواخر سال ۸۴ اولين نسخه ويندوز ايرانيان كه با اسم PSUI كه مخفف (Software & Utility & Instructions ( Productions بود توليد گرديد . در تاريخ ۲/۱۳۸۵ فاز سوم طرح شروع و در تاريخ ۱۲/۱۳۸۵ با موفقيت به پايان رسيد.و كليد اصلي شركت در جشنواره خوارزمي زده شد.
در سال ۸۶ و پس از توليد ششمين نسخه ، سيستم عامل در نمايشگاه بين المللي قائمشهر در تاريخ۲۷-۲۳ آبان به نمايش در آمد كه تقريبا با استقبال خوبي از طرف بازديدكنندگان مواجه شد و اساتيد محترم ، ما را از پيشنهادات و انتقادات خود بهره مند كردند ، پس از ۲ ماه تعليق فازهاي ۴ و ۵ پروژه شروع به اجرا و تاپايان سال تمام گرديد و در سال شكوفايي و نو آوري (۱۳۸۷) اين سيستم عامل تكميل و به لطف و فضل الهي در جشنواره جوان خوارزمي رونمايي مي گردد.

اسلاید ۴ :

                 ويژگي هاي اين سيستم عامل:
مهمترين ويژگي اين سيستم عامل گرافيك و سادگي آن است ، بيشترين نرم افزارهاي كاربردي در آن گنجانيده شده تا زمان تلف شده كاربر را حذف كند ، (چون براي نصب برنامه هايي مانند ورد ، ديكشنري و… ديگر نياز به تهيه و نصب آنها نيست) .
محدوديت سني كاربران فوق العاده پايين آمده ، چنان كه در سيستم نظر سنجي ما ميانگين سن كاربران از اين سيستم عامل بين ۶ الي ۷۰ سال مي باشد ، به طوري كه در سيستم عامل هاي ديگر همچون اكسپي بين ۹ الي ۵۰ و در سيستم عامل ويستا بين ۱۲ الي ۶۰ سال گزارش شده.
*يكي از عوامل كاهش سن كاربران سادگي و همچنين اضافه شدن قابليت هايي براي سنين پايين است و عوامل بالا رفتن سن كاربران مصرف كننده ، قابل انعطاف بودن سيستم عامل است كه همچون برنامه هاي انبارداري ، دفترچه تلفن با قبليت تماس ، منشي تلفني و سيستم اتصال و پينگ بين دو رايانه داراي شبكه لَن و ديگر برنامه ها مانند حسابداري موبايل و … است.

اسلاید ۵ :

البته همه اين قابليت ها مختص نرم افزار است و مهمترين وي‍ژگي ها را مي توان توليد داخل و بومي بودن آن ، گرافيك بسيار بالا ، كم كردن خستگي ناشي از كار زياد ، قالب جديد از ويندوز ،و… بيان نمود ، علاه بر اين گزينه ها ، سرگرمي هايي هم براي رفع كسالت طراحي شده….
*ديگر عوامل استقبال كاربران طراحي جديد است ، البته سعي شده تا اندازه اي هم اصول و وي‍ژگي هاي سيستم عامل هاي مايكروسافت در آن رعايت شود تا كاربران دچار جهش نرم افزاري و سردرگمي نشوند.
*قيمت بسيار ارزانتر نصبت به ويندوز ويستا ( البته اگر گزينه كپي رايت و ويندوزهاي كرك شده مانند پرند و MRT را حذف كنيم) .
*قابليت نصب به صورت سيستم عامل و به صورت نرم افزاري و قابليت سويچ شدن بين چند سيتم عامل ، همچنين مي توان آن را بر روي ويندوز اكسپي آبگريد كرد.
*امنيت بالا ،(البت باز هم دست هكرهاي ايراني كوتاه نمي باشد و …)- سيستم قفل گذاري لايه اي ( از نوع قفل امنيتي كه با تماس به صورت گويا و يا پيامك براي كاربران ارسال خواهد شد) .
*قابليت اعتماد به سيستم و حفظ اطلاعات در موارد مذكور ، قابليت شناسايي ويروسهايي مانند New Folder و CXJ3 وHIV-2و HIV-3كه باعث خرابي فايلها و رجيستري و مخفي شدن سيستم فايل ميشوند.
// اين ويروس كش علاوه بر پاك كردن ويروسها تغييرات رجيستري را تا حد امكان به حالت اوليه خود بر مي گرداند. //

اسلاید ۶ :

        آشنايي با قسمتهاي مختلف اين ويندوز:

در اين سيستم عامل ميز كار معني نخواهد داشت . به اين دليل كه آيكونهاي مورد نياز كه كاربر در طي زمان كار استفاده زيادي از آنها ميكند در بالاي صفحه به صورت زيبا طراحي گشته.

در قسمت سمت راست برنامه هاي كاربردي مانند انبار داري ، فرهنگ لغات و…. طراحي گشته.
منوي شروع (START) حذف شده و در منوي سمت چپ به همراه گزينه ايي مانند جستجو ، داس ، تنظيمات و … قرار گرفته.
در ميانه صفحه پنجره هاي ساعت ، ميزان كار پردازشگر و فضاي رم ، ميزان فضاي هارد ديسك ، و تاريخ شمسي قرار گرفته .كه كاربر مي تواند انها را حذف و ظاهر نمايد.

اسلاید ۷ :

در اين سيستم عامل تمامي فايلهاي اجرا شده در رم نمايش داده ميشود ، به طوري كه حتي برنامه هايي كه به علت هاي مختلف (مانند ويروس و يا برنامه نويسي) در Task Manager نمايش داده نمي شوند ، نمايان است و كاربر با انتخاب هر كدام مي تواند به فرآيند آن خاتمه دهد.(البته لحاظ ايمني صورت گرفته تا احياناً برنامه هاي حياتي حذف نگردند.
*در اين سيتم همانند ويستا مي توان به صورت نموداري و درصدي مقدار كار پردازگشر و ميزان فضاي اشغالي رم را در هر لحظه بر روي ميز كار داشت.( ۴ گزينه ساعت/ نمايشگر سي پي يو / رم / هارد و تقويم شمسي ، بر روي ميز كار وجود دارد تا كاربر دسترسي سريع به آن داشته باشد ،)
در اين ويندوز فايلها به ۲ حالت قابل دسترسي مي باشند. يكي همانند My computer تمامي فايلها مشاهده و مرتب مي گردد و ديگري به صورت درختي براي دسترسي سريع مي باشد

 

اسلاید ۸ :

نرم افزارهاي موجود بر روي اين ويندوز:
سامانه هوشمند هواشناسي ۲۴ ساعته كشور.
برنامه رايت به صورت زيبا.
برنامه تايپ (ورد)
دفترچه تلفن هوشمند .
منشي تلفني.
سيستم انبار داري.(نسخه رايگان)

سيستم هوشمند اتوماسيون حسابداري موبايل(نسخه رايگان)
سيستم مديريتي فروشگاه(نسخه رايگان)
سيستم مديريت پنجره ها و تعويض آيكون ، عكس و …
سيستم فشرده سازي فايلها.
سيستم ربات پويا براي شناسايي و اطلاع شركت براي نفوز گران و نغز كنندگان حقوق كپي رايت.
سيستم شناسيايي افراد استفاده كننده از اين سيستم عامل به صورت آنلاين از طريق خطوط اينترنتي.

اسلاید ۹ :

*با اين ۲ سيستم بالا اگر هم سيستم عامل كپي گردد پس از اتصال به اينترنت به صورت آنلاين آناليز و اگر سريالهاي تعويه شده و ربات مشكلي را گزارش دهند بسته به نوع خطا ديگر سيستم عامل ايرانيان بر روي آن سيستم قابل استفاده نمي باشد.
*تمامي نرم افزارهايي كه به صورت نسخه رايگان است ، نسخه اصلي و كامل آن با قيمت تعرفه اي قابل نصب مي باشد.
* تمامي اين نرم افزاها در همين گروه و شركت نرم افزاري چكاد طراحي شده و تمامي حقوق كپي رايت آن محفوظ . مرب.ط به اين گروه نرم افزاري مي باشد.

اسلاید ۱۰ :

سامانه هوشمند كه از اسمش پيداست سيستمي است كه كليه نيازهاي يك كاربر را از نظر هواشناسي ، سفر و …را برطرف مي سازد.
اين سامانه از طريق تجزيه و تحليل عكس ماهواره اي ميزان دماي هوا بارش باران و برف را گزارش مي دهد(البته طي برنامه ريزي هاي به عمل آمده در نگارش بعدي قابليت هاي پيش بيني هواي ۲۴ ساعت اينده و ميزان رطوبت هوا و ارائه گزارش هواشناسي به ۲ صورت چاپي و صوتي را خواهد داشت.