لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت طرح تلفن رومیزی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت طرح تلفن رومیزی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

پیش گفتار

هر محصول ویژگیها و مشخصات خاصی دارد كه بیش از هر گونه بررسی فنی مالی و اقتصادی طرح لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند شناخت صحیح مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون تردید راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیریهای لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود در این ارتباط یكی از مؤثرترین روشهای قابل استفاده، به كارگیری استانداردهای مدرن ملی و جهانی هر یك از محصولها می‌باشد علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفه گمركی محصولات نیز مشخص گردد.

اسلاید ۲ :

مقدمه

یكی از لوازم اساسی توسعه، ارتباطات است. با توجه به سرعت مورد نیاز برای تبادل اطلاعات، حجم اطلاعات مورد مبادله و گستردگی شهرها، امروزه تلفن یكی از ضروری‌ترین نیازهای بشر است. با استفاده از تلفن بسیاری رفت و آمدهای زائد درون شهری و برون شهری روزانه حذف می‌شود. در بسیاری از موارد حتی پست نیز توان رقابت با تلفن را ندارد. در ارتباط پستی علاوه بر سرعت كمتر به علت غیرمستقیم بودن رابطه، بسیار از موانع انتقال درست مفاهیم نیز میسر نمی‌باشد و نیاز به ارتباطات تكمیلی بعدی دارد با توجه به اهمیت این سیستم ارتباطی، مخابرات یكی از اركان زندگی در جوامع امروزی است گستردگی شبكه‌های تلفن به حدی است كه اقسی نقاط كشور امروزه از این تسهیلات استفاده می‌كنند این روند در كشور و اكثر كشورهای در حال رشد همچنان ادامه دارد با توجه به اهمیت نقش مخابرات در زندگی روزمره در این طرح بررسیهای لازم برای احداث یك واحد تولید كننده دستگاه تلفن رومیزی انجام می‌شود.

اسلاید ۳ :

۱ـ۱ معرفی اجمالی پروژه

پروژه در مورد تولید تلفن رومیزی است پروژه نشان می‌دهد كه تمام مواد اولیه محصول از داخل تأمین می‌شوند واحد تولید طرح دارای شیفت كاری یك نوبت است و در سال ۲۷۰ روز كار می‌كند و در روز ۵/۷ ساعت مشغول به كار است هزینه‌های طرح عبارتند از سرمایه‌گذاری ثابت ۸۴۴۹۰۰، سرمایه در گردش ۲۹۰۹۰۰، سرمایه‌گذاری كل ۱۱۳۵۸۰۰ هزار ریال می‌باشد ظرفیت سالانه تولید این محصول ۲۰۰۰۰ عدد می‌باشد و كل ارزش تولیدات سالیانه براساس ظرفیت اسمی ۱۹۰۰۰۰ ریال می‌باشد مساحت زمین طرح ۳۰۰۰ متر مربع می‌باشد و بهای آن ۱۰۰۰۰۰ ریال می‌باشد هزینه ساختمان و محوطه سازی ۳۹۷۹۰۰ هزار ریال می‌باشد و هزینه انرژی مورد نیاز و مصرفی ۶۳۹۰۰ هزار ریال می‌باشد و پرسنل مورد نیاز این واحد ۲۱ نفر می‌باشد و حقوق كل و مزایای سالیانه ۳۹۵۹۰۰ هزار ریال می‌باشد و دوره برگشت سرمایه ۴ سال و ۳ ماه است.

اسلاید ۴ :

۲ـ۱ معرفی محصول

محصول مورد نظر دستگاه تلفن رومیزی است. وظیفه تلفن انتقال صدا از نقطه‌ای به نقطه دیگر به كمك ارتباط سیم كشی شده می‌باشد. تلفن می‌تواند در منازل، اماكن اداری، تجاری، اماكن عمومی یا هر مكان دیگری مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نوع مركز تلفن كه ارتباط بین دو دستگاه را برقرار می‌كند تلفن می‌تواند در داخل سازمانهای بزرگ یا برای ارتباطات شهری، بین شهری و بین الملل به كار رود. با استفاده از تلفن اماكن ارتباط زنده و مستقیم بین دو نفر برقرار شده و اشخاص می‌توانند از هر نقطه‌ای با یكدیگر مكالمه كنند.

اسلاید ۵ :

۳ـ۱ سوابق تولید

تلفنهای رومیزی در حال حاضر توسط دو شركت منابع مخابرات و شركت جهان براساس امتیاز قدیمی شركت زیمنس آلمان تلفن رومیزی تولید می‌كردند كه كارخانه شیراز ۲۰ هزار سیستم برای مدت دو سال و شركت جهان ۱۲۲۰۰۰ دستگاه در سال تولید می‌كرده‌اند به گفته مدیران شركتهای فوق هیچ یك تاكنون در ظرفیت تولید كامل نكرده‌اند چون این كالاها وارداتی هستند در آخرین ۵ سالی كه آمار منتشر شده به صورت زیر تفكیك می‌کردند.

اسلاید ۶ :

به طوری كه ملاحظه می‌كنید به دلیل تحقیقات دولت در زمان جنگ در زمینه تأمین ارز با یك كاهش چشمگیر واردات مواجه بوده‌ایم و به علت نیاز بازار به كالا و افزایش تقاضای آن تلفنهای فانتزی به صورت كالای مسافری وارد كشور شده است.

اسلاید ۷ :

  ۴ـ۱ كاربرد محصول

وظیفه این دستگاه انتقال صدا از نقطه‌ای به نقطه دیگر به كمك ارتباط سیم كشی شده می‌باشد با توجه به نوع مركز تلفن كه ارتباط بین دو دستگاه را برقرار می‌كند این دستگاه می‌تواند در داخل سازمانهای بزرگ یا برای ارتباطات شهری و بین شهری یا بین الملل به كار رود.

اسلاید ۸ :

۱ـ۴ـ۱ طبقه‌بندی محصول

دستگاههای تلفن را می‌توان از جنبه‌های متنوعی طبقه‌بندی كرد از جمله مواردی كه می‌توان به آن اشاره كرد برحسب سیستم شماره‌گیر، سیستم زنگ، نوع ارتباط گوشی با پایه و انواع تجهیزات اضافی مورد نیاز می‌باشد.

اسلاید ۹ :

الف) سیستم شماره‌گیری

دستگاههای تلفن اولیه دارای سیستم شماره‌گیری مكانیكی بودند. در این سیستم پالسهای شماره‌گیری تلفن به كمك چرخ دنده‌های مخصوص صورت می‌گیرد. در این سیستم كاربر با انگشت خود صفحه شماره‌گیر را می‌چرخاند چرخش این صفحه از طریق فنر، محور و چرخ دنده‌های پشت آن یك كلید را قطع و وصل می‌كند كه باعث ارسال پالسهای شماره‌گیری می‌شود. در این نوع شماره‌گیر كاربر با فشاردادن كلیدهایی به تعداد مورد نظر پالس ایجاد می‌كند. این سیستمها علاوه بر ایجاد سهولت در شماره‌گیری از نظر استحكام، طول، عمر و ظرافت نیز بر سیستمهای مكانیكی ارجعیت دارند. همچنین اغلب این شماره‌گیرها دارای یك حافظه برای تكرار آخرین شماره نیز هستند.

اسلاید ۱۰ :

ب) سیستم زنگ

 با توجه به گرایش صنایع به ظرافت و زیبایی محصولات سیستم زنگ تلفنها نیز به تدریج از حالت مكانیكی به الكترونیكی تبدیل شده است البته هنوز هر دو نوع تلفن تولید می‌شود و اشاره به روند تكامل به جهت جدید بودن تلفنهای دیجیتالی است در سیستمهای زنگ مكانیكی تولید صدا در اثر برخورد یك چكش به كاسه زنگ ایجاد می‌شود این سیستم می‌تواند از یك یا دو كاسه زنگ استفاده كند حركت رفت و برگشت چكش نیز توسط یك بوبین مغناطیسی ایجاد می‌شود كه دائماً چكش را جذب و رها می‌كند نظر به اینكه این سیستم دارای حجم زیادی می‌باشد و صدای آن نیز چندان خوشایند نیست مدارهایی كه تولید صدا می‌كند جایگزین این سیستم شده‌اند با ارسال زنگ مدار الكترونیكی تحریك شده و صدای مخصوص تولید می‌كند.