لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت طرح هادي روستاي کتبان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت طرح هادي روستاي کتبان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

طرح هادي روستاي كتبان

الف) معرفي اجمالي استان

۱- الف ) ويژگيهاي جغرافيايي استان آذربايجان غربي

     استان آذربايجان غربي با مساحتي بالغ بر ۴۳۶۶۰  كيلومترمربع در فاصله́ ۵۸˚ ۳۵ تا ́ ۴۶˚ ۳۹ عرض شمالي از خط استوا و ́ ۳˚ ۴۴  تا   ́ ۲۳˚ ۴۷ طول شرقي از نصف النهار گرينويچ در شمال ايران قرار دارد . اين استان حدود ۶/۲% از كل مساحت كشور را تشكيل مي دهد . استان آذربايجان غربي از شمال به كشور جمهوري آذربايجان (نخجوان) و از غرب به كشور هاي عراق و تركيه ، از جنوب به استان كردستان و از شرق به استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان محدود شده است .

اسلاید ۲ :

 مرز بين المللي استان با نخجوان حدود ۱۳۵ كيلومتر و با تركيه حدود ۴۸۶ كيلومتر و مرز مشترك ايران و عراق در اين استان ۲۰۰ كيلومتر مرز خاكي است .

  1. ۲. – الف ) تقسيمات سياسي استان

     استان آذربايجان غربي داراي ۱۴ شهرستان ، ۲۴ شهر ، ۳۵ بخش ، ۱۰۹ دهستان و ۳۱۶۳ روستا مي باشد و مركز استان نيز شهرستان اروميه است و شهرستان هاي تابع عبارتند از :

     اروميه ، بوكان ، پيرانشهر ، تكاب ، خوي ، سردشت ، سلماس ، شاهين دژ ، ماكو ، مهاباد ، مياندوآب ، نقده ، اشنويه و چالدران

اسلاید ۳ :

طرح هادي روستاي كتبان

۳- الف ) ارتفاع و فواصل

     ارتفاع مركز استان (شهر اروميه) از سطح درياي آزاد ۱۳۳۲ متر و فاصله هوايي آن تا تهران ۵۹۶ كيلومتر است . بلندترين شهرهاي استان ، شهر پيرانشهر با ۱۸۴۰ متر و بخش سيه چشمه با ۱۹۲۰ متر مي باشد و كم ارتفاع ترين شهرهاي استان ، شهر خوي با ۱۱۳۹ متر ارتفاع از سطح دريا مي باشد . لازم به ذكر است مرتفع ترين نقاط و سر حدات غربي استان بيش از ۳۵۰۰۰ متر و كم ارتفاع ترين نقطه آن در كنار رودخانه ارس ۹۱۰ متر ارتفاع دارد .

اسلاید ۴ :

۴ – الف ) ويژگي هاي جمعيتي استان آذربايجان غربي

      بر اساس سرشماري عمومي نفوس مسكن در آبان ماه ۱۳۷۵ از ۲۴۹۶۲۳۰ نفر جمعيت استان تعداد ۱۲۶۹۲۲۰ نفر ( ۸۴/۵۰ % ) مرد و تعداد ۱۲۲۷۱۰۰ نفر ( ۱۶/۴۹ % ) زن بوده اند .

      كه در نتيجه نسبت جنسي برابر ۱۰۳ به دست مي آيد كه در مقايسه با نسبت جنسي در كل كشور (۱۰۳ ) نسبت برابري را نشان مي دهد . اين استان در بين اطفال كمتر از يكسال برابر ۱۰۷ و در بين بزرگسالان ( ۶۵ ساله و بيشتر ) معادل ۱۱۸ بوده است ،

—

اسلاید ۵ :

—بررسي جمعيت سال ۷۵ در استان آذربايجان غربي بر حسب گروه هاي عمده سني نشان مي دهد كه از كل جمعيت استان ۳/۴ % در گروه سني كمتر از ۱۵ سال ، ۶/۵۵ %  در گروه سني ۱۵ – ۴۶ سال و ۱/۴ % در گروه سني ۶۵ سال و بيشتر قرار داشته اند . اين ارقام نشانگر جوان بودن جمعيت در سطح استان آذربايجان غربي است . از كل جمعيت استان آذربايجان غربي در سال ۱۳۷۵ تعداد ۱۳۱۵۱۶۱ نفر (۶۸/۵۲ % ) در نقاط شهري و تعداد ۱۱۸۱۱۱۹ نفر ( ۳۲/۴۷ % ) در نقاط روستائي سكونت داشته اند و به اين ترتيب نسبت شهرنشيني برابر ۶/۵۲ % محاسبه مي گردد .

اسلاید ۶ :

—ب ) معرفي اجمالي شهرستان

— شهرستان سلماس از جمله شهرستانهاي شمال استان آذربايجان غربي است . به لحاظ تاريخي ، اين شهرستان در زمان هخامنشيان زاروند يا زروند خوانده مي شد . با اين حال اين شهرستان ، قدمتي باستاني و تاريخي بيش از اين دارد . کاوش هاي باستان شناختي در تپه باستاني ( کول تپه ) ، خبر از تمدن چندين هزار ساله در اين شهرستان مي دهد . دهكده نه هزار ساله سلماس –اهروان ( اهرنجان ) – که در واقع ، قديمي ترين محل اسكان بشري در منطقه خلور ميانه بوده است ، دليل اين مدعاست . اواخر سال ۱۳۷۱هـ .ش بود كه يك دهكده باستاني بي نظير در شهرستان سلماس به اطلاع جهانيان رسيد .

اسلاید ۷ :

—اين دهكده كه از نوع خود جزو قديمي ترين دهكده هاي واقع در خاور ميانه مي باشد و از اين حيث از اهميت زيادي برخوردار است در شمال شهر سلماس در نزيديكي كوي فرهنگيان قرار دارد كه سلماسي ها آن را به علت وجود خاكستر ( كول ) (كول تپه )مي نامند .

—

اسلاید ۸ :

—در سال ها اخير كشاورزان همسايه با اين دهكده كهنسال و زعم آنان معدن خاكستر ، خاك مقوي  آن را براي تقويت زمينهاي مزروعي خود مي بردند . به طوري كه از اين دهكده باستاني تنها چهار هكتار باقي مانده است .. در اين مكان باستاني ابتدا سنگ هاي اوبسيدين از معادن آتشفشاني غرب سلماس و بعضا تركيه وارد و پس از اعمال كار هاي صنعتي روي اين سنگ ها ، آنها را به ابزار و آلات برنده و جنگي مانند چاقو ، سر نيزه و آلات ديگر تبديل و به ديگر اقوام ديگر جهان صادر كرده و تجارت مي كردند . وجود مصنوعات سنگي شامل ظروف ، سيني هايگرد ، سيني هايسفال و وزنه هاي گرد سنگي معروف  فعاليتهاي زيادي براي تامين غذا از طريق كشاورزي در اين منطقه بود است .

—

اسلاید ۹ :

—رودهايي كه به درياچه اروميه مي ريزد ، عبارتند از :

     تلخ رود يا آجي چاي در شمال تبريز

      سردي رود كه از سهند سرچشمه مي گيرد .

       صوفي چاي كه از دامنه هاي جنوب غربي سهند سرچشمه مي گيرد .

       رود آذر شهر باد هخوارقان كه از سهند سرچشمه مي گيرد .

       قادر رود ، رود اورميا و شهرچاي رودخانه هايي هستند كه از ارتفاعات كردستان سرچشمه گرفته و به درياچه مي ريزد ، نازلو چاي كه از تركيه سرچشمه مي گيرد .

      زولا چاي نيز از تركيه سرچشمه مي گيرد .

      سيمينه رود يا رودخانه تاتائو كه از كوههاي سقز و بانه سرچشمه مي گيرد .

      باراندوز چاي كه از ارتفاعات مركزي جمال الدين سرچشمه مي گيرد .

.

اسلاید ۱۰ :

۲ – ۲ – ب ) ناهمواري هاي استان

       شهرستان سلماس در ناحيه كوهستاني و حاصلخيزي واقع شده است و بيشتر ارازي آن از رسوبات غني رودخانه هاي متعدد تشكيل شده است . كوههاي اين شهرستان عبارتند از :