لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت عقرب توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت عقرب قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

بدن عقربها از رنگهای مختلفی از قبیل زرد، قهوه ای، خاکستری، سیاه و ترکیبی از این رنگها تشکیل شده است.

اندازه عقربها با توجه به گونه و سن آنها از ۱٫۵ تا ۱۸ سانتی متر متغییر است.

اسلاید ۲ :

بطور کلی چون عقرب ها شب زی هستند، تصور بر این است که چشم ها در این جانوران فاقد قدرت بینائی است. اما چون در عقربهای غارزی اثری از چشم نمیبینیم، بنابراین اعتقاد به نبودن بینائی در این جانوران را باید مورد تردید قرار داد.

اسلاید ۳ :

تارهای ساده یا معمولی که به نام خارک یا پرز هم از آنها یاد شده است به مقدار زیاد در نقاط مختلف بدن این جانور دیده می شود. شکل آنها مخروطی است و در برابر جابه جایی هوا بسیار حساس اند و با کوچکترین جریانی به حرکت در می آیند. این تارها اندام اصلی حسی را در این جانوران تشکیل می دهند.

اسلاید ۴ :

عقربها از دوران نوزادی تا رسیدن به سن بلوغ، که تقریبا سه سال بطول می انجامد، هشت تا ده بار پوست اندازی می کنند.

اسلاید ۵ :

دستگاه سمی عقربها در انتهای دم قرار گرفته است و شامل دو غده سمی میباشد که در پوشش ضخیم کیتینی قرار دارند. این پوشش در انتها، نیش تیزی را تشکیل می دهد.

سم عقرب ماده ای است پروتئینی، در حالت تازگی و خلوص، شفاف و بیرنگ و باpH  برابر خنثی تا قلیایی است.

سرم ضد عقرب گزیدگی را می توان با تزریق سم به حیواناتی از قبیل اسب، الاغ، گاو و بز بدست آورد. اسب به علت اینکه مقدار خون بیشتری دارد و پروتئینهای سرم آن به پروتئینهای سرم انسانی نزدیکتر است، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اسلاید ۶ :

چون پوشش کیتینی عقربها دارای ماده فلورسانت است، در تاریکی و در اثر تابش اشعه ماورا بنفش انعکاس نوری پیدا می کند.

اسلاید ۷ :

چون پوشش کیتینی عقربها دارای ماده فلورسانت است، در تاریکی و در اثر تابش اشعه ماورا بنفش انعکاس نوری پیدا می کند.

اسلاید ۸ :

منابع:

عقرب شناخت، رضا فرزان پی، مرکز نشر دانشگاهی

جانورشناسی عمومی، جلد سوم، بندپایان، انتشارات دانشگاه تهران

اینترنت: دانشنامه ستاره شناسی هفت آسمان، ویکی گفتاورد.