لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مفاهيم

—شايد برخی از شما ADSL را شنيده باشيد که تازگی ها سر زبان ها افتاده است(البته در ايران) اين فناوری که يک نوع مودم است در سال۱۹۹۹ به بازار عرضه شد و در مدت کوتاهی توانست بازار مودم دنيا در دست بگيرد.

—در سال ۲۰۰۳ مودم جديدی عرضه شد به نام ADSL 2 که هنوز در ايران مطرح نشده والبته بگذريم که نوع اولش هم تازگی ها اومده.

—ابن مودم برای اولين بار توانست نرخ گذردهی در جهت دريافت را به ۲۴ مگابيت برساند و حداکثر مسافت قابل دسترسی را به بيش از ۶ کيلومتر داد که امکان ويديوی انلاين را ميدهد.

اسلاید ۲ :

—اما مزيت های اين مودم نسبت نوع پيش موارد زير است:

—کاهش اتلاف در پهنای باند: در مودم های نو ع اول سرباره های ارتباطی از يک مقدار ثابت برخوردار می باشند و در مجموع ۳۲ مگا بايت در ثانيه لز ظرفيت گذردهی را به خود اختصاص ميدهند. اين مقدار سرباره در مسافت های طولانی به ۱۲۸ کيلو بايت در ثانيه می رسد به معنی ۲۵ درصد اتلاف انرژی ميباشد اما در مودم های نوع جديد مقدار سرباره متناسب با نوع کاربرد تعيين ميشود که تا ۸ برابر کاهش اتلاف را نشان ميدهد.

—تشخيص حودکار: تشخيص خودکار کارآيی در مودم جديد به مراتب بهتر از سلف خود انجام ميگيرد به اين ترتيب که مودم های هر دو طرف ارتباط قادر به اندازه گيری  ميزان نويز شدت تضعيف ميباشند.

—

اسلاید ۳ :

—شروع سريع: آغاز به کار در اين مودم بسيار سريع تر از گونه های پيشين و در مدت ۳ ثانيه انجام ميگيرد در صورتی که همين زمان در مودم های پيشين در حدود ۱۰ ثانيه است.

—بهبود در مديريت توان الکتريکی: نسل اول اين مودم ها در تمام مدت با حداکثر توان مصرفی کار ميکرد که اتلاف انرژی و افزايش حرارت زيادی داشت. در مقابل نسل جديد اين مودم ها مانند يک کامپيوتر شخصی ميتوند به حالت استند بای در بيايد . در اين حالت مودم علاوه بر صرفه جويی در مصرف انرژی حرارت کمتری توليد ميکند. انتخاب اينکه مودم در کدام حالت کار کند با توجه به نرخ ترافيک عبوری مشخص ميشود.

اسلاید ۴ :

—روش های انتقال همزمان صدا بر روی ASDN2:

—يکی از ويژگی های مودم های نسل پيش تقسيم طيف فرکانسی يک خط تلفن به دو بخش مستقل با مشخصات متمايز ميباشد که اين دو بخش به مکالمات تلفنی و نبادل ديتا اختصاص دارد که به اين ترتيب هم ميتوانيم از تلفن و اينترنت به صورت همزمان استفاده کنيم.

—

اسلاید ۵ :

مفاهيم

—ارتباطات: عبارت است از فرآيند ارسال اطلاعات از طريق يک شخص به شخص ديگر ودرک آن توسط گيرنده می باشد. فرآيند ارتباطات شامل ۵ عنصر است: گوينده، وسيله، پيام، گيرنده و بازخورد که بازخورد به معنی بخشی است که در آن شبکه کنترل شده و در صورت وجود اشکال آن را رفع ميکند.

—شبکه های کامپيوتری: عبارت است از حداقل ۲ کامپيوتر که بايکديگر در ارتباط بوده و قادر به استفاده مشترک از از داده ها برنامه ها يا منابع سخت افزاری يکديگر هستند.

—

اسلاید ۶ :

—تجهيزات لازم برای ايجاد يک شبکه: کامپيوتر و واسطه انتقل مانند کارت شبکه مودم خطوط تلفن و.. و سستم عامل حامی شبکه مانند ويندوز

—سيستم عامل شبکه مجموعه ای از نرم افزارها و قرار دادهای ارتباطی مربوطه است که با استفاده از آن گروهی از کاپيوتر های مستقل که به همديگر متصل شده اند به روشی مناسب وکارا مورد استفاده قرار ميگيرد.

اسلاید ۷ :

انواع شبکه ها:

—الف) تقسيم بندی از لحاظ گسترش جغرافيايی: شبکه های محلی( LAN )، شبکه های منطقه ای( CN )، شبکه های شهری( MAN )، شبکه های گسترده ( WAN)

—LAN: حوزه فعاليت آن از قبيل ۱ يا چند ساختمان يا محوطه يک اداره يا کارخانه محدود ميشود.

—CN:  حوزه فعاليت آن در يک منطقه ويژه محدود ميشود.

—MAN: شبکه ای است که کل يک شهر را پوشش ميدهد ولی از فناوری LAN  استفاده ميکند.

—WAN: حوزه فعاليت آن در  که وسعت آن يک ناحيه کشور يا جهان مربوط مشود مانند شبکه اينترنت.

اسلاید ۸ :

—ب) تقسيم بندی شبکه ها براساس مبنای کارکرد:

—شبکه های نظير به نظير دراين نو ع شبکه هکه کامپيوتر ها همارزش بوده و از منابع يکديگز استفاده می کنند و کنترل يکسانی بر شبکه دارند و شبکه های براساس سرويس دهنده که ارزش يک يا ند کامپيوتر با بقيه متفاوت است که به آنها سرويس دهنده وبه بقيه کامپيوتر ها مشتری گويند.

اسلاید ۹ :

اخبار ICT

—پهنای باند اينترنت ۲ برابر ميشود.

—رشيدي مدير عامل ارتباطات داده‌‏ها: در حال حاضر پهناي باند اينترنت از ۲ مگابيت ارسال و ۲ مگابيت دريافت به ۸۰۰ مگابيت ارسال و ۸۵۰ مگابيت دريافت رسيده كه ظرف دو هفته آينده دو برابر مي‌‏شود.

—درحال حاضر حدود ۵۲ هزار پورت پرسرعت در كشور نصب و راه‌‏اندازي شده كه از اين ميزان ۳۲ هزار پورت قابل واگذاري و ۲۰ هزار پورت ديگر ظرف دو هفته آينده قابل واگذاري است.

—وي افزود: ظرفيت اين ۵۲ هزار پورت از ۶۴ كيلوبيت تا ۲ مگابيت در حال تغيير است

—مدير عامل شركت ارتباطات داده‌‏ها، با اشاره به افزايش كمي پورت پرظرفيت نسبت به سال ۷۹ گفت: ميزان پورتي كه در سال ۷۹ رقمش زير ۱۰۰۰ بوده است طي چهار سال به ۵۹ هزار رسيده كه اين رشد كمي را مي‌‏رساند.

اسلاید ۱۰ :

— ايده مهندسی ايرانی برای بزرگترين حراجی اينترنت

—روز افتتاحيه eBay چندان موفقيت‌آميز نبود. در حقيقت اين سايت در ۲۴ ساعت اول حياتش هيچ بازديد كننده‌اي را جذب نكرد… اكنون eBay در ۳۴ كشور دنيا ۱۵۷ ميليون نفر كاربر دارد و انتظار مي‌رود امسال سود ساليانه آن به يك ميليارد دلار برسد.

—ده سال پيش يك مهندس نرم‌افزار فرانسوي ايراني‌تبار كه ساكن كاليفرنيا در آمريكا بود، در اوقات فراغت كار روزمره‌اش سيستم نويني را براي داد و ستد اينترنتي براه انداخت.

—پي‌ير اميديار تنها ۲۸ سال داشت كه در خلال يك تعطيلي طولاني آخر هفته برنامه اوليه سيستمي را نوشت كه به حراجي eBay تبديل شد.درباره روزهاي آغازين فعاليت “شبكه حراج” كه در سال ۱۹۹۷ به eBay تغيير نام يافت، افسانه‌ها بافته شده است .