لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت فناوری های قرن ۲۱ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت فناوری های قرن ۲۱ قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

                     سریعتر

این مقاله ، در مورد آینده فناوری اطلاعات می باشد.  فن آوری های دیگر به اندازه فناوری اطلاعات دارای رشد سریع نمی باشند. چه در ابعاد فنی و یا کسب و کار. حتی اگر کسی بتواند  پیش بینی کند که نرخ رشد آن به سرعت درحال افول است ،باز  به اندازه کافی سرعت خواهد داشت که به نواحی جدید زندگی ما که هنوز قابل پیش بینی و شناخت نیست تاثیر بگذارد.  پیش بینی ها به دنبال این ساختار در ذهن فرمول بندی شده اند.

 

 

 

اسلاید ۲ :

 متصل شده و هوشمندتر دو ویژگی مکمل هم درفناوری اطلاعات هستند. سیستم های فناوری اطلاعات می توانند عملکرد بسیاراستادانه و شایسته ای در توانایی ارتباطات در زمان را به نمایش بگذارند .

 

اسلاید ۳ :

 

ارتباطات راه دور و توانمندی های شبکه ای که اطراف ما هستند ؛ ابزاری جدید برای برقراری ارتباط با کامپیوتر ها و توانایی های کاربر هستند که موجب ایجاد دقت در سیستمها ودر تعاملات خود با انسان ها و در نهایت با کسب و کارو تحولات ناشی از این توانایی های فنی می شوند.

اسلاید ۴ :

ارتباطات راه دور و توانمندی های شبکه ای که اطراف ما هستند ؛ ابزاری جدید برای برقراری ارتباط با کامپیوتر ها و توانایی های کاربر هستند که موجب ایجاد دقت در سیستمها ودر تعاملات خود با انسان ها و در نهایت با کسب و کارو تحولات ناشی از این توانایی های فنی می شوند.

اسلاید ۵ :

گوردون مور ، در توصیف خط سیر حرکتی از نیمه هادی ها تا صنعت کامپیوتر ، گفت : ”اگر صنعت خودرو به همان میزان [صنعت نیمه هادی ها] با تجربه بود ، اتومبیل ها مسیر یک میلیون کیلومتر در ساعت را با مخزن سوختی کمی بیش از یک باک طی می کردند، و هزینه به دور انداختن ماشین شما بسیار کمتر از  هزینه بلیط پارکینگ شما می شود. ”

اسلاید ۶ :

”در واقع ، در سه سال اخیر به اندازه سی سال گذشته صنعت نیمه هادی توانسته است ظرفیت تراشه های حافظه را با کاهش عرض خط ترانزیستورها در داخل آن چهار برابر اضافه کند ”. صنعت نیمه هادی ها  تا ۲۰ درصد در هر سال نسبت به ۳۰ سال گذشته رشد داشته وتعداد ترانزیستورها در سال ۱۹۹۷ متناوب عرضه شده است: ده تا هفدهم قدرت .  این عدد در ادامه با توجه به افزایش تقاضا تا ۸۰ درصد افزایش یافت.

اسلاید ۷ :

امروزه یک تراشه ۶۴ مگابایت درمی(*) قابل اعتماد تر از یک ترانزیستور ۳۰ سال پیش است.در سال ۱۹۵۹  یک ترانزیستور به مبلغ۶ دلار فروخته شد در حالیکه امروز بهای یک حافظه ۱۶ مگابایت درمی به این قیمت می باشد.

اسلاید ۸ :

 اولین کامپیوتر یک ماشین حساب الکترونیکی بود ،که ۷۰ متر مکعب فضا اشغال می کرد ؛ سرعت کوچک کردن فضای اشغالی از آن به بعد شروع شد. این مورد مربوط به ۱۰ سال اخیر می باشد. کامپیوترها از لحاظ (قدرت محاسبات و اندازه و میزان هزینه) تا ۱۰۰۰ برابر در این ۱۰ سال بهبود یافته اند. سرعت کلاسیک  معماری پردازنده ها-مجموعه دستورالعمل هاى پيچيده کامپیوتری (CISC)*-در ۲۵ سال اخیرتا برابر۱۰۰۰ افزایش یافته است.

Complex Instruction Set Computer

اسلاید ۹ :

v یکی از نمونه های تکامل صنعت الکترونیک ،تاثیرات شگرف آن درزندگی امروزه است.  مثلاً نوعی از تلفن همراه در ابعاد ساعت مچی در سال ۲۰۰۴ که با باتری آن به وزن ۳۰گرم بود(درصورتیکه این فناوری در سال ۱۹۸۴ یک کیلو وزن داشت)تولید گردید.

vهزینه مغناطیسی ذخیره اطلاعات از۰٫۲۵ سنت در هر مگابایت در سال ۱۹۹۶ به۰٫۰۳سنت در سال ۲۰۰۴  کاهش یافت.و دقت پیگیری از ۰٫۲ درآن سال به ۰٫۰۵ میکرون رسیده است.

vدر مورد ذخیره سازی نوری ، دی وی دی (دیسک دیجیتال همه کاره) جایگزین سی دی (کامپکت دیسک) شد.

v

اسلاید ۱۰ :

vظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در دی وی دی  در سال ۲۰۰۴ نسبت به  ذخیره سازی آن در سی دی درسال ۱۹۹۶، ۱۵ برابر شد و سرعت بازخوانی اطلاعات از آن ۵ تا ۱۰ برابرگردید.

vبزودی از طریق تجاری شدن مقاومت الکترونیکی می شود ۳۰۰ گیگابایت اطلاعات را در قالب کارت PCMCIA (تقریباً۵/۸- ۵/۵سانتیمتر)ذخیره کرد که این میزان به ۱۰ ترابایت  نیز خواهد رسید.

 
PCMCIA :نوع ديگر از حافظه شامل ماژول هاي DRAM بوده كه در notebookاستفاده مي شود.

v