لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت كارگاه مديريت امنيت شبكه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت كارگاه مديريت امنيت شبكه قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

اينترنت چيست ؟

اينترنت يك شبكه جهاني است . شبكه اي كه از لحاظ مقياس جغرافيايي در سطح جهان گسترش يافته است . اينترنت مخفف كلمات International Network به معناي شبكه جهاني مي باشد.

شبكه چيست ؟

به مجموعه اي از اتصالات بين دو يا چند كامپيوتر و زباني(Protocol)  كه اين كامپيوترها به كمك آن با يك ديگر صحبت مي كنند شبكه مي گويند. وقتي كه ما دو يا چند كامپيوتر را به يك ديگر متصل كنيم به گونه اي كه اين دو بتوانند با هم تبادل اطلاعات كنند در واقع يك شبكه ساخته ايم.

 

اسلاید ۲ :

  اينترنت بر اساس مجموعه اي از شبكه ها بنا مي شود اين شبكه ها شامل انواع بسيار زيادي از كامپيوتر ها مي باشد ، بنابراين زبان مشترکي بين همه کامپيوتر ها وجود دارد كه آن را پروتکل شبکه مي نامند .

    مانند:

  TCP/IP نام متداولي براي مجموعه اي از قراردادها مي باشد كه براي متصل ساختن كامپيوترها و شبكه ها استفاده مي شود.

 

اسلاید ۳ :

اهداف شبكه :

  اينترنت بر اساس مجموعه اي از شبكه ها بنا مي شود اين شبكه ها شامل انواع بسيار زيادي از كامپيوتر ها مي باشد ، بنابراين زبان مشترکي بين همه کامپيوتر ها وجود دارد كه آن را پروتکل شبکه مي نامند .

    مانند:

  TCP/IP نام متداولي براي مجموعه اي از قراردادها مي باشد كه براي متصل ساختن كامپيوترها و شبكه ها استفاده مي شود.

 

اسلاید ۴ :

استفاده از منابع مشترك ( اطلاعات ، نرم افزارها و سخت افزارها)

 به روز بودن اطلاعات

جلوگيري از افزونگي اطلاعات

تبادل سريع تر و دقيق تر اطلاعات

اسلاید ۵ :

üیک شخص با قابلیت مهندسی اجتماعی کیست؟

به فردی که با حیله، تحریک، متقاعد سازی ونفوذ در اشخاص در حین برقراری تماس با آنها می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند یک مهندس اجتماعی یا SOCIAL ENIGINEERE گویند.

 

 

اسلاید ۶ :

v انواع مهندسی اجتماعی مهندسی

 ۱- برپایه اطلاعات فنی مهندسی:

در قشر مهندسان بر پایه اطلاعات فنی این هکر ها و FISHER ها هستند که با اطلاعات خود مانور می دهند.

 ۲- بر پایه نیروهای انسانی:

کلیه اهداف خود را با ایجاد ارتباط با اشخاص به وسیله تلفن و یا تماس فیزیکی انجام می دهند.

اسلاید ۷ :

üروانشناسی انسان: با مهندسی اجتماعی شما با هیچ گونه نرم افزار یا سخت افزاری کار نمی کنید شما با WETWARE ها یا مرطوب افزار ها که همان ذهن و مغز انسان ها می باشد کار می کنید.

روانشناسی اجتماعی در کل هشت نوع عامل ایجاد تحریک را تعریف می کند

حسن انطباق پذیری

منطق و استدلال

نیاز و احساسات (حس کمک خواهی)

اعتبارات و ترس

مساعدت هدفمند

شباهت کاذب

مانور اطلاعاتی

ü

اسلاید ۸ :

üهمانطور که میدانیم زندگی روزمره انسانی، در دنیای فیزیکی غالبا با تهدیدهائی از سوی مهاجمان، متجاوزان و قانون شکنان مواجه بوده است و برنامه‌ریزان و مدیران جوامع با اتخاذ تدابیر و با بکارگیری نیروهای سازمان یافته در پی مبارزه با تهدیدهای مذکور و محافظت از جان و منافع انسانی و نهایتا ایجاد امنیت در جامعه می‌باشند.

هميشه در امنيت شبكه موضوع لايه هاي دفاعي، موضوع داغ و مهمي است. در اين خصوص نيز نظرات مختلفي وجود دارد. عده اي فايروال را اولين لايه دفاعي مي دانند، بعضي ها هم Access List رو اولين لايه دفاعي مي دانند، اما واقعيت اين است كه هيچكدام از اين‌ها، اولين لايه دفاعي محسوب نمي شوند. به خاطر داشته باشيد كه اولين لايه دفاعي در امنيت شبكه و حتي امنيت فيزيكي وجود يك خط مشي (Policy) هست. اگر بدون policy شروع به ايمن سازي شبكه كنيد، کار درست از آب در نمی آید.

اسلاید ۹ :

۱- Inspection ( بازرسي )

۲- Protection ( حفاظت )

۳- Detection ( رديابي )

۴- Reaction ( واكنش )

۵- Reflection ( بازتاب)

در طول مسير ايمن سازي شبكه از اين پنج مرحله عبور مي كنيم، ضمن آن كه اين مسير، احتياج به يك  تيم امنيتي دارد و يك نفر به تنهايي نمي تواند این پروسه را طی کند.

اسلاید ۱۰ :

تهدیدات ساخت یافته Structured Threats

     نفوذها یا حملات سازمان یافته برای منظورهای خاص

  غیرفعال

  فعال

تهدیدات غیر ساخت یافته Unstructured Threats

      Virus,Worm, Trojan Hotse, Spyware, …