لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت كنترل بيولوژيكي بيماري‌هاي گياهان زراعي توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت كنترل بيولوژيكي بيماري‌هاي گياهان زراعي قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه
محصولات كشاورزي در همه مناطق دنيا مورد حمله عوامل بيماريزاي گياهي قرار گرفته و از اين طريق خسارت زيادي به توليدات گياهي وارد مي‌شود. شناسايي عوامل بيماريزا در گياهان و كنترل صحيح آنها در هر كشور از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. محدودبودن سطح زير كشت و نياز مبرم غذايي، انسان‌ها را بر آن داشت تا موضوع كنترل بيماري‌هاي گياهي را با اهميت تلقي نموده و در اين امر به صورت جدي سرمايه گذاري كنند.
مبارزه بيولوژيكي با عوامل بيماري‌زا، در حقيقت تنظيم اكولوژيكي مجموعه‌اي از موجودات زنده است.

اسلاید ۲ :

اهميت بيماري‌هاي گياهي

آسيبي كه بيماري‌ها به گياهان محصو‌ل‌ده وارد مي‌آورند، باعث كاهش محصول و افزايش قميت آن براي مصرف‌كننده‌ و حتي در شرايط حاد، گرسنگي، بدبختي،‌ آلودگي، قحطي و مرگ مي‌شود. مرگ ۲۵۰ هزار ايرلندي در قحطي ۱۸۴۵ در اثر بيماري بلايت ديررس سيب‌زميني نمونه‌اي از تاثير مستقيم بيماري‌هاي گياهي در حيات بشري است.

برابر تخمين وزارت كشاورزي آمريكا، بيماري‌هاي گياهان، سالانه ۱/۹ ميليارد دلار  به گياهان خسارت وارد مي‌كند.

اسلاید ۳ :

كنترل بيماري‌هاي گياهي
با توجه باينكه اغلب بيماري‌هاي گياهي همه‌ساله و بطور منظم ظاهر و به سرعت منتشر مي‌شوند، تقريباً هدف تمامي روش‌هاي مبارزه‌اي جلوگيري از بيمارشدن گياهان است تا معالجه آنها بعد از ابتدا

اسلاید ۴ :

مشكلات ناشي از استفاده از سموم
مصرف سموم شيميايي براي كنترل گياهان سهل‌تر و ساده‌تر از روش‌هاي كنترل بيولوژيك است. مصرف سموم در دنيا از اوايل سال ۱۹۵۰ تا كنون ۱۲ برابر شده است. به خاطر پرهيز از نتايج منفي كاربرد سموم شامل: عدم كنترل آفات،  آلوده‌سازي محيط زيست و عوارض سوء بر سلامتي انسان بسياري از كشورها برآن شدند تا مصرف سموم را كاهش دهند.

اسلاید ۵ :

مبارزه بيولوژيك
اين تجربه كه انسان مي‌تواند يك موجود زنده و يا يكي از عوامل محيط زيست را در جهت كنترل موجودات زنده ديگر بكار گيرد، عقيده‌اي بود كه به تدريج حاصل گرديد. اولين گزارش‌هاي مربوط به مبارزه بيولوژيك توسط حشره‌شناسان منتشر گرديد.
تعاريف:
تعاريف مختلفي از دانشمندان بسياري درباره بيولوژيك بيان شده است كه بيكر و كوك (۱۹۷۴)، مبارزه بيولوژيك را اين‌چنين تعريف نمودند:
كاهش جمعيت عامل بيماري يا كاهش فعاليت‌هاي اين عوامل، در حالت عادي يا در حالت غيرفعال، توسط يك يا چند موجود زنده و بالاخره با بكارگيري جمعيت‌هايي از يك يا چند آنتاگونيست.

اسلاید ۶ :

عوامل موثر در مبارزه بيولوژيك

اسلاید ۷ :

مكانيسم و عمل آنتاگونيست‌ها

oحمله مستقيم

oشگارگري

oرقابت

oاستفاده از نژادهاي غير بيماري‌زا

oحفاظت تقاطعي

oخاك‌هاي بازدارنده بيماري

oپديده قارچ ايستايي

oفعاليت‌هاي پادزيستي

oكاهش بيماري

oميكوريزها

oبرون‌ميكروزها

اسلاید ۸ :

غلات

oپاخوره غلات

oنماتديست غلات

oبيماري بلاست برنج

oكرسك

oبيماري شيت بلايت

اسلاید ۹ :

بيماري هاي پنبه

oاستفاده از استرينهاي باسيليوس براي بيولوژيكي بيماري جوانه‌هاي پنبه

oكنترل بيولوژيكي پوسيدگي ريشه و بيماري‌هاي پژمردگي در پنبه

اسلاید ۱۰ :

چغندر قند

oنماتد مواريست چغند قند

oنماتد چغندر قند و هترودارشاختي

oپوسيدگي انباري چغندر قند

o