لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت كود در زراعت ديم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت كود در زراعت ديم قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه

مي‌دانيم هر ماده‌اي كه حاوي مقداري عناصر و مواد غذايي براي گياه باشد كود ناميده مي‌شود.

اسلاید ۲ :

انواع كود

oكودهاي آلي يا طبيعي

oكودهاي معدني يا شيميايي

اسلاید ۳ :

انواع و زمان مصرف كودهاي شيميايي در زراعت ديم

كودهاي شيميايي فسفره و ازته در ديم‌زارها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اسلاید ۴ :

تعريف مناطق خشك و نيمه‌خشك

oبه مناطقي اطلاق مي‌شود كه تبخير در آنها بيشتر از بارندگي است. در منطقه نيمه خشك بارندگي كم و يا آنقدر متغير است كه رطوبت خاك عامل عمده محدودكننده و توليد محصول نهايي به شمار مي‌آيد.

اسلاید ۵ :

كوددهي

در اراضي مناطق خشك و نيمه‌خشك جهان با افزايش معلومات در زمينه‌ي حفظ رطوبت و روش‌هاي افزايش بازيافت آب زراعت ديم سودآور شده در اين مناطق هرگاه تنش رطوبتي در حد معمول باشد، مي‌توان توليدات متنوعي به عمل آورد، استفاده از كودهاي شيميايي چنين هدفي بسيار موثر است.

اسلاید ۶ :

ازت و انواع كودهاي ازته

oآمونياك بودن آب

oآمونياك مايع

oاوره

oنمك‌هاي آمونيومي

oنيتراته‌ها و …

اسلاید ۷ :

كودهاي فسفره

oسوپر فسفات‌ها

oاسيد فسفريك

oفسفات‌هاي آمونيومي

oفسفات‌هاي نيتريكي و …

اسلاید ۸ :

نتيجه‌گيري

استفاده صحيح از اين كودها به منظور توليد بيشتر اجتناب‌ناپذير است و مي‌توان با مصرف آنها كمبود مواد غذايي خاك و احتياجات گياه را برطرف نمود.