لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت مباحثی در خصوص عوامل زیان آورشیمیایی محیط کار توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت مباحثی در خصوص عوامل زیان آورشیمیایی محیط کار قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

n کارشناسان بهداشت صنعتی  بایستی خطرات بهداشتی و خطرات مرتبط با آن در محل کار راپیش بینی ، شناسایی ، ارزیابی و کنترل نمایند . تمرکز این تلاش روی ارزیابی مواجهه شغلی است .ارزیابی جامع مواجهه یک مرور سیستمیک ، روشها ، فرایندها ، مواد و بخشهای کاری موجود در محل کار است جهت تعریف و کارشناسی تمامی تماسها برای تمامی کارگران در تمامی روز انجام می شود. این قبیل استدلالها نگرشها برای شناسایی تماس و ارزیابی آنها کمک میکند که تمامی خطرات سلامتی مدیریت شوند تا خطرات مربوطه مورد توجه قرار بگیرند تا تمامی سازمانها را شامل میشود و برنامه های بهداشت حرفه ای و منابعی که بیشتر خطراتشان مهم است تمرکز می شود . آن همچنین برنامه های بهداشت حرفه ای را در بهترین وضعیّت برای پیش بینی و مدیریت خطرات آینده ، قرار میدهد .

اسلاید ۲ :

 

  1. n. محلهای کاری مدرن بیشتر پیچیده شده اند ، تنوّع خطرات مرتبط با محل کار مواجهه با عوامل شیمیائی ، فیزیکی و بیولوژیکی است که افزایش یافته است . تاجاییکه اولین اولویت کارشناس بهداشت حرفه ای محافظت از سلامت کارگران است .

n خطر سلامتی فقط خطری که او درخواست مدیریت آنرا میکند نمی باشد . خطرات دیگری شامل خطراتی که توسط عدم مقبولیت قوانین ، خطرات قانونی از قبیل آندسته از دادخواهی هائی است یا تعهدات و خطرات همراه با اضطراب . ذاتاً پاسخهای بیشتر مردم به خطرات بالقوه می باشد .

nدرعوض کارشناس بهداشت حرفه ای بایستی مطمئن شود که خصوصیات تماس شناخته شده کافی است و به اندازه کافی کنترل می شود تا خطرات را در حد قابل قبول قرار دهد تا سازماندهی جهت مدیریت خطرات آینده در وضعیت مناسبی قرار گیرد .

n

اسلاید ۳ :

سؤالاتی که بایستی مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

n میزان توانائی تأثیر روی سلامتی کارگران توسط این مواجهه چقدر است ؟

n حدود میزان مواجهه چقدر است ؟

nاین مواجهه چه خطرات اضافه ای برای سازمان بوجود می آورد؟

 

اسلاید ۴ :

n قبول نمودن حدود جاری کافی نیست . اکثر مواد شیمیائی حدود مواجهه مجاز ندارند OEL و اطلاعاتی که برای تعیین حدود موجود مورد استفاده قرارگرفته اغلب ناقص است . همچنین حدودیکه تعیین شده برای محافظت تمام کارگران طراحی نشده اند یا بروز نباشد . (تاریخشان گذشته باشد)……………..اطلاعات جدید سم شناسی و اپیدمیولوژیکی هر روزه جمع آوری می شوند . که باعث تولید حدود مواجهه جدید برای عوامل محیطی که شکلی ندارند و خیلی از حدودهای جاری تغییر خواهد کرد . تجربه نشان داده که بیشتر حدود مواجهه وقتی تغییر می کنند  ، پائین می آیند (کمتر می شوند) و هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم این گرایش ادامه نخواهد یافت . متأسفانه زمانیکه حدود جدید تنظیم میشوند یا حدود قدیمی تغییر میکنند ، ممکن است تعدادی از کارگران در همان زمان با غلظت بالاتر از حدود جدید ، مواجهه با مواد شیمیائی باشند . کارشناسان بهداشت صنعتی امروزه بایستی در مورد چگونگی وضع برنامه های بهداشت حرفه ای که توانائی مدیریت تغییرات و کاهش خطراتی که در آینده مطرح خواهد شد را داشته باشد ، فکر نمایند. داشتن اطلاعاتی از پیشینة تمامی مواجهات اغلب اجازة شناسایی کارگرانی را که بالاتر از حد مجاز تماس کاهش یافته ، در تماس بوده اند و توانایی عمومیت دادن مواجهة زیاد قبلی را به ما میدهد .  این سپس شکل استراتژی برای مدیریت درمانی سلامتی این قبیل کارگران را به ما می دهد .

اسلاید ۵ :

nاشنايي با كرم

nموارد استفاده از كروم

nراههاي ورود كروم به بدن

nخطرات بهداشتي كروم

nاثرات كوتاه مدت شامل

n  اثرات بلند مدت آن مي تواند شامل موارد زير باشد :

nكنترل بهداشتي

nاقدامات لازم

اسلاید ۶ :

nكرم و تركيبات آن يك گروه از مواد شيميايي را تشكيل مي دهند كه خطرات آنها به شكل شيميايي آنها وابسته است اين خطرات در كروم فلزي ۲،۳،۴، و ۶ مشاهده شده است كه مواجهه با نوع ۶ ظرفيتي ان بيشترين خطرات بهداشتيو سلامتي را در پي دارد.

اسلاید ۷ :

nكروم و تركيبات آن در بسياري از فرايند ها و توليدات مورد استاده قرار مي گيرند از جمله :

n1)      استفاده از كروم در توليد فولاد زنگ نزن و ديگر آلياژهاي كروم

n2)      استفاده از كروم در توليد رنگدانه ها براي استفاده در صنعت رنگسازي و همچنين سفال سازي

n3)      استفاده از كروم در ساخت مواد نگهدارنده چوب

n4)      استفاده از كروم در توليد كاتاليزورها به منظور توليد مواد شيميايي در كارخانه ها

n5)      در توليد مواد رنگي در رنگرزي ها

n6)      در ساخت صفحات الكتريكي و باتري ها

اسلاید ۸ :

n1)      استنشاق گرد وغبارات , فيومها يا ميستها

n2)      تماس پوستي با محلولها ي داراي كروم ياكروم

        جامد

n3)      خوردن ، نوشيدن و يا سيگار كشيدن در مناطقي كه         ممكن است كروم وجود داشته باشد.              

اسلاید ۹ :

خطرات بهداشتي كروم

nتركيبات كروم ۶ ظرفيتي شامل كرومات ، بيكرومات و اسيد كروميك خطرات ويژه اي دارند که شامل اثرات  

کوتاه مدت و اثرات بلند مدت می باشد.                     

اسلاید ۱۰ :

n        سوزش و التهاب در نواحي بيني و قسمت فوقاني دستگاه تنفس                                         

n       سوختگي پوستي كه مي تواند منجر به اولسر و     زخم گردد .

n         آسيب چشمي در اثر پاشش مواد به درون آن    

n