لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت مباني کامپيوتر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت مباني کامپيوتر قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

  كامپيوترهاي امروزي

كامپيوترهاي امروزي با بكارگيري ريزپردازنده به كامپيوترهاي نسل چهارم معروفند. البته نسلهاي جديد ديگر كامپيوترها نيز به بازار ارائه ميشود.

در كامپيوترهاي امروزي سرعت پردازش بسيار بالا، حجم اجزاء سختافزاري بسيار كوچك، حجم حافظه بالا و غيره آنها را از نسل هاي ديگر متمايز ميسازد.

اسلاید ۲ :

اجزاء تشکيل دهنده کامپيوتر:

üسخت افزار

üنرم افزار

اسلاید ۳ :

سخت افزار(۱)

مجموعهاي از قطعات و اجزاي كامپيوتر كه قابل لمس باشند را سختافزار گويند.

اسلاید ۴ :

سخت افزار(۲)

كامپيوترهاي امروزي معمولاً از قطعات زير تشكيل مي‌شوند:

ü دستگاههاي ورودي

ü حافظههاي جانبي

ü حافظههاي اصلي

ü واحد پردازشگر مركزي

ü دستگاههاي خروجي

اسلاید ۵ :

واحدپردازنده مركزي
 در حقيقت مغز متفكر كامپيوتر است. اين قطعه سرعت و توانايي كلي سيستم را تعيين مي كند.

اسلاید ۶ :

واحدپردازنده مركزي
 براي پردازش  برنامه اي که در حافظه  اصلي ذخيره شده است  CPUهر دستور العمل را به ترتيب بازيابي نموده (به اين کار واکشي دستور العمل گفته مي شود.) دستور العمل را تفسير مي کند تا عملکرد آن مشخص گردد سپس داده هايي را که براي اجراي آن دستور العمل لازم است ، بازيابي مي کند .آنگاه پردازش اصلي را روي داده هاي که بازيابي کرده است انجام مي دهد.

اسلاید ۷ :

CPU دو نقش بر عهده دارد :

۱- هماهنگ کردن کليه اعمال کامپيوتر

۲- انجام عمليات محاسباتی و منطقی روی داده ها

اسلاید ۸ :

حافظه

حافظه يکي از اجزاء اصلي کامپيوتر است. حافظه يک کامپيوتر را به مثابه دنباله مرتبي از محل هاي حافظه در نظر بگيريد که سلول ها ي حافظه ناميده  ميشود. هر کدام از سلول هاي حافظه داراي آدرس منحصر به فردي هستند.کليه داده هاي موجود در حافظه با الگوي خاصي از ۰ و ۱ نمايش داده مي شوند.

اسلاید ۹ :

حافظه جانبي

 حافظه جانبي از طريق دستگاه هاي ذخيره سازي جانبي قابليتي شبيه قابليت ذخيره سازي داده ها به صورت پايداررا فراهم مي کند. يکي از دستگاه هاي ذخيره سازي متداول ديسک گردان است. اين وسيله  داده ها و برنامه ها را روي رسانه  حافظه اي به نام ديسک ذخيره و بازيابي مي نمايد.

دو نوع ديسک وجود دارد :

ü ديسک سخت (ثابت)

ü فلاپي ديسک (ديسک نرم يا لرزان)

اسلاید ۱۰ :

RAM حافظه
جهت خواندن و نوشتن اطلاعات استفاده مي
شود.
به آن حافظه فرّار كامپيوتر نيز ميگويند.