لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت محیط زیست شهری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت محیط زیست شهری قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

تعریف محیط زیست

nمحیط زیست مجموعه ای است از آب، هوا، خاک، نور خورشید، گیاهان، جانوران، اقلیم و دیگر عوامل جاندار و بیجان که با یکدیگر ارتباط متقابل دارند و به طور مستقیم شرایط زیستی را برای موجودات زنده (از جمله انسان) فراهم می سازند.

n

 

اسلاید ۲ :

 

nمحیط زیست انسانی یا به عبارت دیگر محیط زیست انسان ساخت، به آن بخش از محیط زیست اطلاق میگردد که به دست بشر ساخته شده و زاییده تفکر اوست.

nجمعیت جهان طی سالهای ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۰ میلادی از ۵/۲ میلیارد نفر به حدود ۶ میلیارد نفر رسید و پیش بینی می شود که در نیمه قرن حاضر به بیش از ۱۰ میلیارد نفر برسد.

nجمعیت ایران در سال ۱۳۰۰ حدود ۵/۹ میلیون نفر برآورد شده بود و در سال ۱۳۷۵ به ۶۴ میلیون نفر افزایش یافت و با نرخ رشد ۴/۱، در سال ۱۴۰۰ به ۹۰ میلیون خواهد رسید.

اسلاید ۳ :

nدر شروع قرن ۱۹ حدود ۳ درصد از جمعیت دنیا در نواحی شهری زندگی می کردند. این رقم در سال ۱۹۰۰ به حدود ۱۵ درصد رسید و امروزه به حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است. پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۵ حدود ۵/۶۲ درصد از جمعیت دنیا شهرنشین شوند.

 

اسلاید ۴ :

nمصرف فعلی انسان از فراورده های کشاورزی، چوب و سوختهای فسیلی بیش از ۳۰ درصد از کل سطح جاپای بوم شناختی  موجود کره زمین است. به عبارتی، به کره ای ۳۰ درصد بزرگتر از کره فعلی نیاز است تا بتواند مصرف موجود را (بدون تخریب اکوسیستمها) در خود جای دهد.

اسلاید ۵ :

nعبارت است از واحد یا مقیاسی از اراضی بارور و آب مورد نیاز یک ناحیه، شهر یا کشور یا انسان برای تولید کلیه منابعی که مصرف می کند و جذب کلیه مواد زائدی که تولید می کند.

nقلمروهای سکونتگاهی، راهها، سدها، پل ها، کارخانه ها و نظایر اینها، جاپای انسان در طبیعت به شمار می روند.

اسلاید ۶ :

دسته بندی مسائل زیست محیطی شهری

.۱امور مواد زائد جامد؛

.۲امور آب و فاضلاب؛

.۳امور مربوط به آلودگی هوا و صدا.

اسلاید ۷ :

nمنابع مختلف تولید زباله در سطح شهر:

صنایع و کارگاهها، خانوارها، بیمارستانها، ادارات، مدارس، مراکز تجاری، تفرجگاههای عمومی، رفت و روب شهری و…

n زباله پس از تولید در هر یک از منابع ذکر شده نیاز به اعمال مراحل مختلف جمع آوری تا بازیافت و دفع دارد.

اسلاید ۸ :

nدر تهران روزانه ۷۵۰۰ تن زباله خانگی و ۲۰ هزار تن نخاله ساختمانی تولید می شود.

nتهرانی ها سالانه ۳۰ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار پلاستیک، ۵۵ میلیون دلار پسماند غذایی آشپزخانه، ۶۵ میلیون دلار کاغذ و مقوا و ۵۰ میلیون دلار نان در مرکز دفن کهریزک دفن می کنند که بازیافت آن سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت.

اسلاید ۹ :

nنزدیک به ۱۰ درصد معادل ۷۰۰ تن از زباله های تهران را در روز کاغذ تشکیل می دهد در حالی که تنها ۱۰۰ تن آن بازیافت می شود.

nبرای تولید هر تن کاغذ در کشور ۱۵ اصله درخت تنومند قطع می شود.

n

اسلاید ۱۰ :

nآب سالم آبی است كه آلوده نباشد، مصرف كننده را به بيمارى ناقل از آب مبتلا نسازد، عارى از مواد سمى و يا موادمعدنى و آلى بيش از حد استاندارد باشد.

nمهمترین آلاینده های آب تهران نیترات و فسفات است.