لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت معرفی بلندترین برجها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت معرفی بلندترین برجها قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

برنامه زمانبندی کلی احداث

۱- شروع خاکبرداری :  ۲۱ سبتامبر ۲۰۰۴
۲- شروع عملیات ساخت :  ۱۵ اوریل ۲۰۰۵
۳- زمان خاتمه ( تخمینی ) :  ۳۰ دسامبر ۲۰۰۸
۴- باز گشایی و افتتاح برج :  فوریه ۲۰۰۹
۵- ارتفاع : محرمانه به دلیل رقابت ( ۸۰۸ متر )
۶- تعداد  طبقات :  نا معلوم ( ۱۶۲  طبقه )
۷- پیمانکار اصلی : شرکت عمار

اسلاید ۲ :

طراحی برج :
برج دبی توسط  ((آدریان اسمیت)) از  یک شرکت امریکایی با بهره گیری از الگو های نقوش هندسی معماری اسلامی طراحی شده و بر روی پایه ای قرار دارد که شبیه یک گل صحرایی(منو کالیس ) با شش گلبرگ است .
این برج بلند از سه باله تشکیل شده که حول یک هسته مرکزی قرار گرفته اند . باله ها با افزایش ارتفاع به سمت هسته مرکزی به صورت پله ای عقب نشینی می کنند .
ابتدا این بر اساس ۷۰۰ متر توسط مشاوران امریکایی طراحی میشود . ولی این ارتفاع مورد قبول واقع نمیشود و بعد دوباره برای ارتفاع جدید (۸۰۰ متر ) طراحی می شود .

اسلاید ۳ :

کاربری برج :

این برج برای کاربری های مختلف طراحی شده است که به این ترتیب می باشد :

۱- از طبقه اول تا ۳۷  هتل
۲- از طبقه ۴۵ تا ۱۰۸ مسکونی (۷۰۰ اپارتمان)
۳- از طبقه ۱۰۹ تا اخر (۱۶۲) فضای اداری

اسلاید ۴ :

اغاز عملیت اجرایی :
عملیات اجرایی پروژه برج دبی با حفاری در عمق ۱۵ متری در داخل ماسه و اب شور اغاز شد . در ابتدای سال ۲۰۰۴ عملیات شمع کوبی  با ۱۹۲ شمع اصطکاکی با قطر ۵/۱ متر و تا عمق حدود ۵۰ متر داخل زمین اجرا شد که هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیون دلار در بر داشت .
پس از اجرای عملیات شمع کوبی , اجرای فونداسیون رادیه ژنرال با ارتفاع ۷/۳ متر توسط یک شرکت استرالیایی اغاز شد که معادل ۱۸۰۰۰ متر مکعب بتن مسلح در فونداسیون استفاده شد .
در مجموع برای اجرای شمع ها و فونداسیون از ۴۵۰۰۰ متر مکعب بتن به وزن ۱۱۰۰۰۰ تن استفاده شده است .

اسلاید ۵ :

نکاتی در مورد بلندترین برج جهان :

اسکلت این بنا تا طبقه ۱۵۶ از بتن مسلح و از ان طبقه تا بالاترین قسمت فولادی می باشد که وزنی در حدود ۵۰۰ هزار تن اهن جهت اجرای ان استفاده می شود . شرکت عمار که پیمانکار این پروژه می باشد مدعی است که در مدت اجرای پروژه میتوانند به ارتفاع برج بیفزایند تا عنوان بلندترین برج را از دست ندهند.

اسلاید ۶ :

نمای این برج سطحی معادل ۱۴۰۰۰ متر مربع را در بر گرفته است .


برای محافظت از برج در برابر  دمای بسیار بالای هوای دبی در ماه های تابستان , از یک پوشش خارجی با کارایی بسیار بالا استفاده شده است . مصالح اولیه که برای این سازه در نظر گرفتند عبارتند از : شیشه های بازتابنده , المینیوم , پانل های فولادی ضد زنگ و ……….

اسلاید ۷ :

برج دبی بخشی از یک پروژه ۲/۴ میلیارد دلاری در زمینی به وسعت حدود ۲۰۰ هکتار است که فقط هزینه برج دبی ۱/۱ میلیارد دلار و زیربنایی حدود ۵۰۰ هزار متر مربع است.

اسلاید ۸ :


این برج در برابر زمین لرزه هایی با بیش از ۷ در جه در مقیاس ریشتر و وزش باد با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلو متر در ساعت استقامت میکند .
طبقات بالای برج در شدید ترین حالت ممکن , می توانند تا ۸/۱ به طرفین جابجا شوند .
برج دبی از فاصله ۹۵ کیلومتری قابل مشاهده است

اسلاید ۹ :

در ساخت فونداسیون این برج ۴۰۰۰ کارگر و ۱۰۰۰ جرثقیل به کار گرفته شده است .
 
به گفته مجری سازه : در ساخت این برج حدود ۵۰۰ مشاور , مهندس و معمار درجه یک از سراسر جهان در هر لحظه با ما در مورد این طرح مشورت می کردند.

گرگ سانگ مجری ارشد کارگاه می گوید : ما بتن را تا ارتفاعی پمپاژ کردیم که یک رکورد محسوب می شود . رسیدن بتن تا طبقات بالا حدود ۳۰ دقیقه طول می کشید . بنابراین مجبور بودیم ترکیب ان را به گونه ای تغییر دهیم که در این مدت بتن به صورت سیال باقی بماند .
همچنین در این برج ۵۴ اسانسور به طور همزمان کار می کنند که سرعت انها ۱۸متر بر ثانیه می باشد .

اسلاید ۱۰ :


یک نکته جالب:
در یک ابتکار جدید و درآمدزا قرار است در بالاترین نقطه ی برج تنها یک میز و دوصندلی بگذارند و از عشاق دو اتشه برای ضیافت شام پذیرایی کنند . حتی گفته می شود  که این میز و دو صندلی تا سالها رزرو می باشد .