لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت نانو تكنولوژي توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت نانو تكنولوژي قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه :

فناوري نانو حوزه جديدي از فناوري و صنعت است كه بي شك مانند حوزه زيست فناوري و فناوري اطلاعات همه گير خواهد شد. بسياري از صاحب نظران و محققان ، فناوري نانو را مساوي آينده دانسته اند و از آن به عنوان محور آينده جهان ياد مي كنند . بدليل تاثيرات اين تكنولوژي بر اكثر تكنولوژي هاي موجود ، صاحب نظران بر اين باورند كه متخصصان رشته هاي مختلف بدون گرايش به مباحث نانو در دهه هاي آينده فرصتي براي رشد نخواهند داشت و شكوفايي بسياري از تكنولوژي هاي مهم از جمله تكنولوژي اطلاعات و بيو تكنولوژي وابسته به آن است .

اسلاید ۲ :

شواهد موجود نشان مي دهد كه در آينده درصد بالايي از بازارهاي محصولات مختلف ، متكي به فناوري نانو خواهد بود و به همين دليل دولت ها و شركت هاي بزرگ و كوچك به دنبال كسب جايگاهي براي خود در اين بازار ها هستند.

اسلاید ۳ :

نانو تكنولوژي چيست ؟

 • نانو تکنولوژی مطالعه ذرات در مقياس اتمی برای کنترل آنهاست. هدف اصلی اکثر تحقيقات نانو تکنولوژی شکل‌ دهی ترکیبات جديد يا ايجاد تغييراتی در مواد موجود است.
 • Nanotechnology تازه ترين فن آوري است كه بشر به آن دست يافته، و در آن سعي مي شود تا با استفاده از خواص مولكولي مواد موجود در طبيعت، وسايلي ساخته شود تا مشكلات اين وسايل را كه در حال حاضر گريبان گير بشر است مرتفع ساخته و همچنين كارايي آنها را نيز بالاتر ببرد. شايد يك مثال درك اين موضوع را آسانتر نمايد.

اسلاید ۴ :

 • در نظر بگيريد لباسي را كه هر يك از ما به تن دارد كثيف مي شود، بايد شسته شود، نياز به اتو كردن دارد، بايد خنك باشد، يا اينكه گرم باشد، اصلا جالب تر اينكه لباس بتواند در هر فصل سال بنا به خصوصيات فصلي كه آنرا مي پوشيم گرم يا سرد باشد. آيا چنين لباسي وجود دارد؟ بله! با استفاده از فن آوري نوين نانو بشر قادر شده پارچه هايي را توليد نمايد كه هيچوقت كثيف نمي شوند، يعني هيچ نوع آلودگي بر روي آنها نمي نشيند. جالب تر اينكه پارچه اين لباس اگر چروك شود، فقط با يك بار تكان دادن، تمام چين و چروك هاي آن از بين مي رود.

اسلاید ۵ :

تعريف نانو تكنولوژي از منابع مختلف

 • Merriam webstar`s collegiate dictionary:
 • فناوري نانو عبارت است از هنر دستكاري مواد در مقياس اتمي يا مولكولي و به خصوص ساخت قطعات و لوازم ميكروسكوپي (مانند روباتهاي ميكروسكپي)

اسلاید ۶ :

Engines of creation Glossary

 • فناري نانو فناوري است كه بر پايه دستكاري تكتك اتمها و مولكولها استوار است بدين منظور كه بتوان ساختاري پيچيده را با خصوصيات اتمي توليد كرد.

اسلاید ۷ :

 • The About.com
 • توسعه و استفاده از ادوات و قطعاتي كه اندازه آنها تنها چند نانومتر است
 • Webopedia`s definition of nanotechnology
 • شاخهاي از علوم كه هدف نهايي آن كنترل بر روي تكتك اتمها و مولكولها ميباشد تا بتوان به كمك آن تراشههاي كامپيوتري و ساير ادواتي توليد كرد كه هزاران بار كوچكتر از ادوات فعلي باشند كه فناوري امروز امكان ساخت آنها را براي ما فراهم آورده است.

اسلاید ۸ :

 • Whatisit.com
 • فناوري نانو كه گاه به آن فناوري ساخت مولكولي نيز گفته ميشود، شاخهاي از مهندسي است كه با طراحي و ساخت مدارات الكترونيكي و اداوات مكانيكي بسيار كوچك (در ابعاد مولكولي) سر و كار دارد.
 • NNI definition
 • ۱- توسعه فناوري و تحقيقات در سطوح اتمي ، مولکولي و يا ماکرومولکولي در مقياس اندازه اي ۱ تا ۱۰۰ نانومتر.
  ۲ – خلق و استفاده از ساختارها و ابزار و سيستمهايي که به خاطر اندازه کوچک يا حد ميانه آنها، خواص و عملکرد نويني دارند .
  ۳ – توانايي کنترل يا دستکاري در سطوح اتمي .

اسلاید ۹ :

تاريخچه فناوري نانو

 • در طول تاريخ بشر از زمان يونان باستان، مردم و بهخصوص دانشمندان آن دوره بر اين باور بودند كه مواد را ميتوان آنقدر به اجزاء كوچك تقسيم كرد تا به ذراتي رسيد كه خردناشدني هستند و اين ذرات بنيان مواد را تشكيل ميدهند، شايد بتوان دموكريتوس فيلسوف يوناني را پدر فناوري و علوم نانو دانست چرا که در حدود ۴۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح او اولين كسي بود كه واژة اتم را كه به معني تقسيمنشدني در زبان يوناني است براي توصيف ذرات سازنده مواد به كار برد.

اسلاید ۱۰ :

 • در طول تاريخ بشر از زمان يونان باستان، مردم و بهخصوص دانشمندان آن دوره بر اين باور بودند كه مواد را ميتوان آنقدر به اجزاء كوچك تقسيم كرد تا به ذراتي رسيد كه خردناشدني هستند و اين ذرات بنيان مواد را تشكيل ميدهند، شايد بتوان دموكريتوس فيلسوف يوناني را پدر فناوري و علوم نانو دانست چرا که در حدود ۴۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح او اولين كسي بود كه واژة اتم را كه به معني تقسيمنشدني در زبان يوناني است براي توصيف ذرات سازنده مواد به كار برد.