لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت نحوه محاسبه میزان رشد ناشی از اجرای کتاب و کنترل اسناد مالی پرداختی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت نحوه محاسبه میزان رشد ناشی از اجرای کتاب و کنترل اسناد مالی پرداختی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مواد مرتبط:

*تنها در سال اول اجرای این دستورالعمل، کارانه تعدیل شده بند ج-۱، براساس متوسط میزان رشد کارکرد پزشکان با اجرای کتاب، تعدیل می‌گردد:

*متوسط رشد کارکرد پزشکان با اجرای کتاب در بیمارستان × کارانه تعدیل شده براساس بند ج-۱ = کارانه نهایی تعدیل شده بخش

 

اسلاید ۲ :

نحوه محاسبه کارانه تعدیل شده بخش/واحد

*در این دستورالعمل کارانه کارکنان غیرپزشک هم برای واحدهای تشخیصی و درمانی و هم برای واحدهای پشتیبان براساس دو معیار زیر تعدیل می شود:

.۱تعدیل براساس درجه سختی

.۲تعدیل بر اساس کتاب

اسلاید ۳ :

مواد مرتبط:

* ماده ۵ پرداخت عملکردی پزشکان: در هر بیمارستان حداکثر مجموع رقم پرداختی ماهیانه اسناد هزینه پرداخت به مجموع پزشکان متخصص، فوقتخصص و فلوشیپ درمانی و هیات علمی و پزشکان عمومی نمی‌تواند از ۶۰% درآمد بیمارستان از محل جزء حرفهای بالاتر باشد.

*ماده ۶ پرداخت عملکردی پزشکان: در هر بیمارستان حداکثر رقم پرداختی ماهیانه اسناد کمک هزینه پرداخت به دستیاران تخصصی، فلوشیپ و فوقتخصصی، نمی‌تواند از مجموع ۲% درآمد بیمارستان از محل جزء حرفهای و ۶۰% درآمد بیمارستان از محل عملکرد دستیاران به عنوان کمک جراح بالاتر باشد.

اسلاید ۴ :

*ماده ۵ پرداخت عملکردی کارکنان غیر پزشک: در هر بیمارستان حداکثر رقم پرداختی ماهیانه اسناد هزینه موضوع این دستورالعمل همراه با کسورات قانونی شامل پرداخت به کارکنان غیرپزشک شاغل در بیمارستان‌ها و سهم مدیریت، نمی‌تواند از مجموع سقف ریالی اعتبار اضافه‌کاری ماهیانه قبلی آن بیمارستان و ۲۷٫۵% کارکرد پزشکان از محل جزء حرفهای ارزش نسبی خدمات سلامت و درآمد حاصل از ویزیت سرپایی، بالاتر باشد.

اسلاید ۵ :

سهم مدیریت

  • حداکثر تا ۰/۵ درصد از درآمد مبنای بیمارستان، با تصویب کارگروه، کسر و جهت هزینه‌کرد در موارد ذیل در اختیار هیات قرار می‌گیرد.
  • پرداخت از محل سهم مدیریت به رئیس بیمارستان به جز مسئول فنی (به عنوان حق مسئولیت فنی) مجاز نمی‌باشد.

اسلاید ۶ :

پاداش عملکرد سالانه

  • درصدی از ما به ‌التفاوت تراز مالی بیمارستان، در صورت احراز مجموع شرایط ذیل، به عنوان پاداش سالانه، با تایید کارگروه به عنوان پرداخت عملکردی، میان مدیران و مسئولین هر بیمارستان توزیع می‌گردد:
  1. مثبت بودن تراز مالی بیمارستان (با در نظر گرفتن درآمدکل و هزینه کل بیمارستان).
  2. بهبود یا عدم کاهش در درجه اعتبار بخشی بیمارستان.
  3. افزایش میزان رضایت‌مندی بیماران.

 

اسلاید ۷ :

سهم موسسه از محل درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها

*تا ۵% از جزء حرفه‌ای خدمات و مراقبت‌های سلامت و ویزیت جزء حرفه‌ای و تعرفه ویزیت پزشکان و اعضای هیات علمی در بیمارستان‌های موسسه.

*از بیمارستان‌های تک‌تخصصی روان‌پزشکی، سوختگی و کودکان سهم موسسه کسر نمی‌گردد.

* همچنین از بیمارستان‌های کم‌درآمد و کلینیک‌های ویژه مستقل کم‌درآمد به تشخیص کارگروه، سهم موسسه می‌تواند کسر نگردد.

*در مواردی که بخش‌های تشخیصی و درمانی برون‌سپاری شوند و جزء حرفه‌ای بخشی از مفاد واگذاری باشد، سهم موسسه حداکثر تا ۵% از جزء حرفه‌ای خدمات واگذار شده می‌باشد. در صورتی که جزء حرفه‌ای موضوع قرارداد برون‌سپاری نباشد، موسسه از درآمد حاصل از بخش­های برون‌سپاری شده سهمی نخواهد داشت.

*سهم موسسه در هر صورت نمی تواند از ۵% کارکرد پزشکان از محل جزء حرفه ای بیشتر باشد. و هر گونه تغییر در این سهم، تنها با کسب مجوز ار دبیرخانه شورا و تصویب شورا امکانپذیر می باشد.

اسلاید ۸ :

 ۱/۵ درصد جزء حرفه‌ای و تعرفه ویزیت پزشکان و اعضای هیات علمی کلیه بیمارستان‌های تابعه موسسه در اختیار معاونت درمان موسسه قرار می‌گیرد تا توسط رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی موسسه جهت تشویق کارکنان و پزشکان شاغل در اورژانس پیش‌بیمارستانی در قالب آیین‌نامه مربوطه، بازتوزیع گردد.

*این ماده جایگزین مصوبه قبلی هیات امنای موسسه در خصوص پرداخت به کارکنان شاغل در اورژانس پیش‌بیمارستانی می‌شود.