لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت نرم افزار offic توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت نرم افزار offic قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

کلید سمت راست موس سپس گزینه format و بعد order در بالا روی color کلید می کنیم روی خط های line کلید می کنیم خطهای پیش فرض چاپ نمی شود برای حذف ناحیه دلخواه روی ناحیه کلید می کنیم و سپس وارد format می شویم روی nane کلید
می کنیم و سپس ok

اسلاید ۲ :

Patterms ( الگوی کار ) و حتی می خواهیم سطح border
( ناحیه سفید ) را برای رنگی کردن فونت

Alyment نحوه قرارگیر ی را در داخل یک سلول بیان می کند.

Mary ، excel ( درمحیط )  تبدیل چند سلول به سلو marye  
می گویند. در قسمت (contest) right to left باعث می شود که کلمات انگلیسی شود left to right باعث می شود که کلمات فارسی، لاتین شود. (چگونگی تبدیل بعضی اعداد در محیط excel از انگلیسی به فارسی یا برعکس )

اسلاید ۳ :

Desmal pclace : برای مشخص کردن اعشار اعداد از این عبارت استفاده می کنیم.

 جدا کننده ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰ تای اعداد؛ اعدا را هزارگان، هزارگان جدا می کند.

Marge sells: باعث یکی شدن چند سلول می شود

Accunting: ریال را در سمت راست می نویسد و accunting ریال را در سمت چپ می نویسد : scumtifi
( نمادی علمی )

اسلاید ۴ :

زمانی که می خواهیم به یک سلول اشاره می کنیم یا آدرس یک سلول را می نویسیم ( ابتدا حرف سلول مورد نظر سپس عدد سطری که اطلاعات داخل آن قدر دارد.)

برای اعمال ریاضی یا فرمول نویسی در محیط excel در داخل سلول بر این روش عمل می کنیم ابتدا یک مساوی تایپ
می کنیم سپس عبارت ریاضی مورد نظر یا فرمول مورد نظر را می نویسییم مثال این فرمول =A2 * B2 این عبارت باعث ضرب سلول A2 در سلول B2 می شود.

اسلاید ۵ :

نکته: از آدرس خود سلول در فرمول نویسی نمی توان استفاده کرد یعنی اینکه در سلول c5 قرار گرفته باشیم نمی توان آدرس c5 را در فرمول نویسی بکار می بریم.

*در محیط excel (:) نشانه تا است. و (؛) نشانه (و) است.

* ۲ تا علامت دو نقطه برای مشخص کردن یک بازه از سلولها می باشد سلول مبدأ در سمت چپ و سلول مقصد در سمت راست

اسلاید ۶ :

(A1:A0) Sum : یعنی سلولهای A1 تا A5 را در مورد انتخاب قرار بده و علامت (؛) به معنای و می باشد مثلاً
(A5؛A1 )Sum = یعنی سلول A1 و A5 مورد نظر می باشد یعنی نحوه فرمول نویسی فرمول sum برای جمع سلولهای محیط excel مورد استفاده قرار می گیرد اگر بنویسم (  A1:A5) Sum = یعنی محتویات سلول A5 تا A1 را جمع می گذاریم و اگر بنویسم A5؛ A1 یعنی خازها A1وA5 حاصل جمعشان نمایش داده می شوند.

اسلاید ۷ :

فرمولهایی چون MAX برای پیدا کردن بزرگترین عدد در یک renge از سلولها مورد استفاده قرار می گیرد فرمول min برای پیدا کردن کوچکترین عدد avrage برای محاسبه میانگین، count برای شمارش اعداد بکار می رود.

(name p #) : اگر چنین خطایی ارائه شد باعث اشتباه از فرمول نویسی شده ایم .

  • فایل work Book excel که به صورت پیش فرض از ۳ صفحه کاری تشکیل شده است که sheet نامیده می شود . * این skeek ها را کم و زیاد کرد.

اسلاید ۸ :

به صورت فایل های excel

برای ایجاد یک فایل جدید با work book جدید از منوی فایل گزینه new یا کلید فایل از قبل ذخیره شده excel می توان از این مسیرها به آن رسید.

زیر منوی فایل گزینه open کلید control+o و نوار ابزار استاندارد ندارد ، گزینه open. * برای ذخیره کردن یک فایل در excel از منوی فایل گزینه save یا کلید ctrl+s و نوار ابزار استاندارد علامت disket

اسلاید ۹ :

نحوه گذاشتن قفل یا pasword ( رمز عبور ): بر روی فایلهای excel از منوی فایل گزینه savers منوی باز شده از منوی toolsگزینه (Genral opration (pasword to open) این گزینه برای حالتی است که شما اگر پسورد را ندارید امکان خواندن و ویرایش اطلاعات نیست.

گزینه ۲ pasword file این برای تغییر در فایل excel
می باشد یعنی اگر pasword این قسمت را نداشته باشید اطلاعات فقط خواندنی می باشند.

اسلاید ۱۰ :

منوی Edit: عمل copy کردن برای داشتن یک copy از اطلاعات در یک ناحیه دیگر از محیط excel  از روش های زیر بهره می گیریم .

روش اول : انتخاب قفل مورد نظر و زدن راست کلید و گزینه copy

روش دوم: conttc

۳: cont +insert و بعد past

۴: منوی edit گزینه copy

۵: روش بالا باعث می شود اطلاعات، حافظه موقت انتقال پیدا کند برای برگردادن از حافظه موقت عمل past