لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها در يك بررسي تطبيقي .ppt توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها در يك بررسي تطبيقي .ppt قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

ژاپن

üژاپن اولين كشوري بود كه نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها را در سال ۱۷۲۱ و به گونه اي استراتژيك و بنياني مطرح و پياده نموده است.

üسال ۱۷۲۱ در ژاپن يك جعبه كوچكي قرار داده شده بود تا مردم نظراتشان را در اين جعبه كوچك بياندازند، اين جعبه ها به دستور شوگان هشتم موسوم به يوكوشيمين توكوگاوا نهاده شده بود، همه شهروندان اين اجازه را داشتند كه پيشنهادها، درخواستها و حتي شكايتهايشان را به اين جعبه بياندازند.

 بنظر شوگان ها اين روش بهترين مكانيسم جهت درك نظرات

 و ديدگاههاي مردم نسبت به خط مشي هاي حكومتي بود.

 

اسلاید ۲ :

سوئد

üپس از ژاپني ها ، اين سوئدي ها بودند كه از طريق تشكيل كميته هاي سلطنتي و به گونه اي نهادينه شده حركت نمودند، حركتي قوي و محكم كه هنوز پس از گذشت ساليان مديد، كشوري نتوانسته به اين درجه محكم، نظام مند و نهادينه گر عمل نمايد.

üدر سال ۱۷۴۲ كميته هاي سلطنتي نظرات مردم را در تصميم گيريهاي سازماني دخالت دادند، چون مي دانستند كه هيچ چيز براي مردم ارزشمند تر از آن نيست كه نظراتشان را در تصميم گيريهاي خودشان بطور عيني و مشهود مشاهده نمايند.

ü(Bardewich 1986)

 

اسلاید ۳ :

ايتاليا

   پس از سوئدي ها، اين بار  ايتاليائي ها وارد ميدان مشاركت شدند و به دستور “دوگ ونس” dake Venice از طريق نصب منشوري در قصر پادشاهي مزاياي پيشنهادهاي مردم را به ديواره هاي قصر آويختند.

 

اسلاید ۴ :

انگلستان

üدر سال ۱۷۷۰ اولين بار برنامه هاي نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها در ناوگان دريائي انگليس اجرا گرديد.

üاين امر بيانگر آن بود كه آنها به شنيدن صداي نيروهاي خود در نيروي دريائي اهميت مي دادند و اين بدون ترس از تنبيه و يا مجازات ناشي از عملكرد بود.

ü استقرار نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها ترس ناشي از حرف زدن و اظهار نظر را از بين برد، چون تا قبل از اجراي نظام پيشنهادها اينكه نيروئي جرئت حرف زدن داشته باشد مترادف با به دار آويختن اش بود.

اسلاید ۵ :

روسيه

üدر روسيه، پطر كبير براي اولين بار مردم روسيه را به ارائه پيشنهادها و نظراتشان دعوت نمود و توانست از طريق مشاركت مردم در ارائه تصميم هاي خود پايه هاي امپراطوري خود را در روسيه مستحكم سازد.

اسلاید ۶ :

اسکاتلند

üدر اسكاتلند براي اولين بار يك اسكاتلندي جوان بنام ويليام دني (William denny) به كاركنان خود دستور داد تا پيشنهادهاي خود را در زمينه كاهش هزينه هاي ساخت كشتي به وي ارائه دهند, اين اتفاق در سال ۱۸۷۱ در اسكاتلند افتاده است. ويليام دني مالك شركت توليد كشتي موسوم به دومبارتن (Dumbarton) بوده است.

üانديشه ويليام دني منجر به پايه گذاري قوانين و مقررات مدوني جهت راهنمائي كميته هاي نظام پيشنهادها براي پرداخت پاداش بوده و از سوي ديگر موجب افزايش خلاقيت و اختراع و تحول عظيمي در صنعت كشتي سازي گرديد.

üاين موضوع اولين تلاش سيستماتيك و مدون اجرائي بوده است كه به منظور افزايش خلاقيت در يك شركت اجرا شده است.

اسلاید ۷ :

üدر كشور آلمان در سال ۱۸۷۲ اولين بار اين شركت كروپ آلماني بود كه در اجراي نظام پيشنهادها پيشگام بوده است. وي در اين سال حقوق و مزاياي كاركنان را نيز بطور مفصل تدوين نمود.

üدر اين سال كروپ در خصوص نحوه ارائه پيشنهادها، ارزشيابي، و تأييد يا رد پيشنهاد و نحوه پويا سازي نظام پيشنهادها مباحث مسبوطي را وضع نمود.

اسلاید ۸ :

üدر كشور امريكا براي اولين بار و در سال ۱۸۹۴ آقاي جان پاترسون (Johan Patterson) بنيانگذار شركت مالي و پولي ملي آمريكا موسوم به (N.C.R) نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها را تحت عنوان “نظام صد نفر” اجرا نمود.

üوي اولين فردي بود كه در آمريكا توانست نظام پيشنهاد را به صورت كاملاً عاطفي و احساسي وارد نظام كارخانجات (N.C.R ) نمايد.

اسلاید ۹ :

üدر كشور امريكا براي اولين بار و در سال ۱۸۹۴ آقاي جان پاترسون (Johan Patterson) بنيانگذار شركت مالي و پولي ملي آمريكا موسوم به (N.C.R) نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها را تحت عنوان “نظام صد نفر” اجرا نمود.

üوي اولين فردي بود كه در آمريكا توانست نظام پيشنهاد را به صورت كاملاً عاطفي و احساسي وارد نظام كارخانجات (N.C.R ) نمايد.

اسلاید ۱۰ :

üدر سال ۱۸۹۸ شركت كداك با اجراي نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها از اشتهار كافي برخوردار شده و دبير اجراي نظام پيشنهادها به دليل موفقيت در اجراي اين نظام به مقام رياست كداك منصوب گرديد. ابتدا در اين شركت براي هر كارگر كه شيشه هاي پنجره هاي محل اشتغال خود را براق تر و تميزتر نگه دارد معادل ۲ دلار جايزه تعيين نمود.

üدر سال ۱۹۱۵ يك شركت نساجي موسوم به شركت كانابوچي بوسكي (Kanebuchi Boseki) با توجه به تجارب شركت (N.C.R) و بازديد از اين شركت نظام پيشنهادها را اجرا نمود.