لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت هوا و اقلیم شناسی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت هوا و اقلیم شناسی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

Òهيچ فونتي کوچکتر از ۲۰ استفاده نکنيد. فاصله حضار را با صفحه در نظر  داشته باشيد.

Òاز تضاد رنگها خصوصاً زمینه تیره استفاده کنید. زمینه تیره جدیت و اهمیت بیشتری رو به مخاطبان منتقل می کند، در حالی که زمینه سفید و یا روشن هنری و کمی غير حرفه ای به نظر میاید. همچنین نگاه کردن به صفحه سفید برای مدت طولانی چشم را خسته می کند. به هر حال اگر استفاده از زمینه تیره به نظرتان خوب نميرسد، کافي است نگاهي به تيتراژهای آخر فيلمهاي سينمائی بيندازيد. در اين فايل مثال از تضاد زرد و مشکي و آبی تيره استفاده شده است.

Òآرم دانشگاه را بر تمام صفحات قرار دهید. به این منظور، در پاورپوینت ۲۰۰۷ از دکمه master slide در نوار ابزار view استفاده کنید.

Òاز فونتهای معمولی و رایج استفاده کنید. جلسه سخنرانی جایی نیست که کلکسیون فونتهای خود را به نمایش بگذارید. از فونتهایی استفاده کنید که مطمئن هستيد در اکثر کامپیوترها وجود دارد، چون فایل پاورپوینتتان شاید در کامپیوتری باز شود که فونتهایی را که شما در کامپیوترتان دارید نداشته باشد. ضمناً از فونتهای ساده استفاده کنید که به سادگی خوانده می شوند و از استفاده از فونتهای خاص و فانتزی که به آنها علاقمند هستید خودداری کنید.

Òاز انیمیشن زياد استفاده نکنید. به جای استفاده از انیمیشن در پاورپوینت،  هنگام دفاع از حرکات بدن در زمان ارائه استفاده کتید. با حرکات خود سعی کنید به مخاطبان نشان دهيد يک فارغ التحصيل آبخيزداری چه مشخصات بارزی دارد!  زمان دفاع بهتر است يکي دو قدم به سمت پرده حرکت کنيد و با دستتان مواردی را نشان دهيد تا اعتماد به نفس خود را عرضه کنيد.

اسلاید ۲ :

 

Òبرای نشان دادن مواردی که به شکل ليست هستند از بالت (Bullet) استفاده کنید. استفاده از متون طولانی در پاورپوینت اشتباه بزرگی است(به جز اسلايدهائي که برای يک دقيقه اول در نظر گرفته شده اند). به جای آنها از کلمات و یا عبارات کوتاه استفاده کنید که حاوی نکته اصلی متن هستند و این عبارات رو به صورت بالت نشان دهید. بهتر است  بالتها رو یکسره نمایش ندهید! بلکه با هر کلیک یک بالت رو ظاهر کنید. انميشن ظاهر شدن آنها را از نوع «ظاهر شدن» ساده آن، یعنی appear. انتخاب نمائيد.

Òفقط از یک سطح بالت استفاده کنید. اگر در زیر مجموعه هر بالت از بالتهای دیگه استفاده کنید، این به این معنی  خواهد بود که شما سعی دارید اطلاعات زیادی رو در یک اسلاید ارائه کنید. ارائه خوب ارائه ای است که هر اسلاید آن حاوی یک نکته باشد و بالتهای آن در جهت توضیح همان یک نکته نظام داشته باشند.

Òاز نمودار، جدول و شکل استفاده کنید. همانطور که بالت از متن بهتراست، شکل و نمودار بر بالت اولويت دارند. در مورد اشکال هم اولويت با اشکالي است که خودتان تهيه کرده ايد می تونید اجزای اشکال و نمودارها رو هم با هر کلیک ظاهر کنید.

Òراهنمای نقشه ها و واحدهای گرافها و فرمولها را فراموش نکنيد.

Òاسلایدها را بگونه اي تنظيم کنيد که قابل پرینت شدن میباشند. بهتر است همه اسلايد ها را چاپ کنيد و همراه خودتان داشته باشيد.

Òفايل خود را روی سي دي هم رايت کنيد فلش زود ويروسي مي شود.

Òتن صدا يتان را از ابتدای ارائه تا دقيقه ۴ بتدريج بالا ببريد.

Òسعي کنيد با معلومات خود به سوالات پاسخی داده باشيد.

Ò

اسلاید ۳ :

اوايل سخنرانی کمی اضطراب خواهيد داشت چند اسلايد اول را پر متن بسازيد تا در دقيقه اول اين اضطراب از بين برود.