لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت پروژه درس روشهای تولید توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت پروژه درس روشهای تولید قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

در این تحقیق سعی شده تا یک بررسی اجمالی بر روی مراحل تولید انواع اویل پمپ صورت گیرد.در ابتدا به مقدمه ای در باره ی سیستم روغنکاری ، وظایف آن و نقش اویل پمپ در آن میپردازیم و سپس اویل پمپ و انواع آن معرفی شده و مراحل تولید صنعتی آن توضیح داده خواهد شد.

اسلاید ۲ :

 

سیستم روغنکاری ماشین با به گردش در آوردن روغن در مجاری تعبیه شده وظایف زیر را انجام میدهد:                                                            

   ۱- اولین و مهمترین وظیفه روغن ، چرب کنندگی و روانکاری قطعات در حین کار می باشد.
۲- خنک کنندگی
۳- پاک کنندگی
۴- آب بندی
۵- ضربه گیری

اسلاید ۳ :

 

اویل پمپ :
اویل پمپ دستگاهی است که روغن موتور را با فشار به قطعات متحرک موتور می رساند.

   انواع اویل پمپ عبارتند از:

۱- پمپ روغن دنده اي (دنده بيرون)      Gear Pump

     در اين نوع پمپ روغن ها دو عدد چرخدنده ي هم قطر با تعداد دنده هاي مساوي در داخل بدنه (پوسته) پمپ قرار مي گيرند . اين دو چرخدنده ي ساده كه يكي روي محور هرز گرد (گردان) و ديگري روي محور اصلي قرار مي گيرد  ,نيروي محركه ي خود را از ميل لنگ يا ميل بادامك مي گيرد.

اسلاید ۴ :

در عمل دو چرخدنده در جهت هاي عكس يكديگر دوران مي كنند.روغن از دريچه ي ورودي(سوپاپ ورودي)به درون بدنه وارد مي شود و در بين دندانه هاي چرخدنده ي متحرك و ديواره هاي اطراف بدنه ي پمپ گير مي كند . به اين ترتيب روغن اطراف لبه هاي خارجي چرخدنده (نه در بين آنها ) حركت مي كند و سپس توسط سوراخ خارجي واز دريچه ي تخليه ي مقابل تخليه مي شود.

اسلاید ۵ :

۲- پمپ روغن روتوري يا گردشي (‌دنده داخل) Pump Rotor

 

اين اويل پمپ داراي دو روتور (دنده) داخلي و بيروني است .روتور داخلي در مركز پمپ قرار گرفته و دندانه هاي آن به سمت خارج است.در صورتيكه روتور بيروني داراي دندانه هاي داخلي مي باشد.هر دو روتور داخل هم بوده و نسبت به يكديگر بطور اكسانتريك(خارج مركز) قرار گرفته اند. اين دو روتور ، داخل بدنه ي پمپ قرار گرفته و به هنگام گردش ، روتور داخلي بوسيله ي محور گردان كه حركت خود را از ميل سوپاپ مي گيرد به گردش در مي آيد . در حين گردش ، روغن موجود بين دو دندانه ي روتور داخلي و بيروني با فشار از لوله ي خروجي بيرون مي رود . پمپ های روتوری در فشار کمتری نسبت به نوع دنده ای کار می کنند.

اسلاید ۶ :

 

تولید کننده ی عمده ی اویل پمپ در خراسان شرکت ببر پمپ میباشد که شامل زیر شاخه های زیر است :

۱-ببر پمپ(تولید کننده اویل پمپ نیسان و تولید قطعات پایه)

۲-رخش قطعه مشهد(تولید کننده اویل پمپ پراید)

۳-روناک قطعه توس(تولید کننده اویل پمپ پیکان)

۴-پژال کاران توس(تولید کننده اویل پمپ پژو)

اسلاید ۷ :

در این قسمت روش تولید اویل پمپ پژو پرشیا از تولیدات شرکت پژال کاران توس معرفی می شود.این اویل پمپ از نوع دنده ای بوده و روش تولید سایر اویل پمپ های دنده ای نیز به صورت مشابه می باشد.

اجزای تشکیل دهنده  این پمپ و فرآیند تولید هر یک  به صورت خلاصه عبارتند از:

۱-پوسته آلومینیومی (AS9U3)(ریخته گری -ماشینکاری)

۲-درپوش آلومینیومی(ریخته گری- ماشینکاری)

۳-چرخ زنجیر(متالورژی پودر)

۴-چرخدنده محرک از جنس فولاد فریت (F50-UC64) (متالورژی پودر)

۵-چرخدنده متحرک(متالورژی پودر)

اسلاید ۸ :

۶- محور ثابت(MNCR5) (ماشینکاری- عملیات حرارتی)

۷-محور محرک (CK35)(ماشینکاری)

۸-پیستون فشار شکن(ماشینکاری)

فرآیند تولید قطعات زیر در زیر مجموعه ی ببر پمپ انجام نشده وبه صورت آماده خریداری شده و یا به صورت پیمانی در خارج از مجموعه انجام می شود.

۹-فنر مارپیچ                 ۱۵-پیچ شش گوش

۱۰-راهنمای فنر              ۱۶-واشر پیچ شش  گوش        

۱۱-توری                              

۱۲-محافظ توری

۱۳-تیغه جدایش

۱۴- پیچ مغزی

اسلاید ۹ :

تولید پوسته و در پوش خام در کارخانه ببر پمپ انجام می شود.

تولید پوسته و درپوش به روش ریخته گری تحت فشار (دایکاست) انجام می شود . در اینجا مختصری درباره ی این روش توضیح می دهیم .

این روش در دسته ریخته گری در قالب دائمی دسته بندی می شود . در این روش فلز مذاب با فشار زیاد حدود چند هزار پوند بر اینچ به داخل قالب می رانند و مذاب در تمام مدت انجماد در همان فشار نگه داشته می شود .اغلب قطعات ساخته شده در این روش ، از فلزات و آلیاژهای غیر آهنی هستند و آلیاژهای با پایه ی آلومینیوم ،مس و روی طراحی شده اند . ریخته گری فلزات آهنی نیز به این روش ممکن است ولی هوز غیر معمول شمرده می شوند .

اسلاید ۱۰ :

دستگاه هایی که برای ریخته گری تحت فشار به کار می روند ، اساسا دو نوعند :

۱- ماشین های تزریق با مخزن داغ Hot Chamber

اگر نقطه ذوب فلز تزریقی پایین بوده و سیستم پمپ آسیب نرساند  پمپ می تواند مستقیما در فلز مذاب قرار گیرد . به این سیستم تزریق با محفظه گرم می گویند .سرعت عمل این نوع دستگاه ها زیاد است و امتیاز مشخص شان این است که تزریق فلز از همان مخزنی که در آن ذوب می شود صورت می گیرد . متأسفانه این روش را نمی توان برای فلزات با نقطه ذوب بالا به کاربرد . در ریخته گری الومینیوم ، مذاب این فلز تمایل به جذب آهن از تجهیزات ریخته گری دارد . در نتیجه از این نوع دستگاهها در درجه اول با پایه ی قلع ، روی و سرب استفاده می شود .