لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت پوست توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت پوست قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

پوست Skin

از لحاظ بافت شناسي پوست از سه طبقه روپوست(اپيدرم)٬ ميان پوست(ميان پوست) و زير پوست(هيپودرم) تشكيل يافته است.

اپيدرم از يك اپي تليوم مطبق سنگفرشي شاخي شده تشكيل شده و در زير غشائ پايه اين پوشش بافت همبند سست يا غربالي قرار دارد كه بخش ميان پوست را بوجود مي آورد.

اپيدرم از پنج طبقه ذيل(ازعمق به سطح)تشكيل يافته است:

۱- طبقه پايه اي يا طبقه بازال: Basal Layer

از يك رديف سلول منشوري با حدود نامشخص و هسته اي بنفش تشكيل شده اند. سلولهاي اپيدرم به تدريج از غشاء پايه دور شده وبه سلولهاي طبقات بالاتر تبديل شده و نهايتا“ لايه كراتيني را مي سازند و به همين دليل به آنها كراتينوسيت Keratinocyte مي گويند. در بين كراتينو سيتهاي طبقه قاعده اي سلولهائي با سيتوپلاسم روشن وجود دارند كه به آنها ملانوسيت(سلولهاي توليد كننده ملانين) مي گويند.

۲- طبقه خاردار: Spinous Layer

طبقه اي است به ضخامت چند رديف سلول كه به علت وجود دسموزومهاي فراوان بين آنها حالت خاري شكل به خود مي گيرند.

اسلاید ۲ :

۳- طبقه دانه دار: Granular Layer

سيتوپلاسم سلولهاي اين طبقه حاوي دانه هاي بنفشي است از اين لايه مرگ سلولهاي پوست شروع مي شود.

۴- طبقه شفاف:  Lucid Layer

لايه نازكي از سلولهاي مرده حاوي ماده قرمز شفافي به نام الئيدين است.

۵- طبقه شاخي:  Keratinized Layer

سيتوپلاسم سلولهاي اين لايه حاوي كراتين بوده كه از الئيدين بوجود مي آيد. بر اساس ضخامت اپيدرم پوستها به دو نوع نازك(صورت) و ضخيم(كف دست و پا) تقسيم مي شوند.

ميان پوست(درم) از دو لايه پاپيلر Papillary Layer مركب از بافت همبند سست حاوي رگهاي خوني فراوان و لايه رتيكولر(لايه درهم) بافت همبند متراكم نامنظم تشكيل شده است.

زيرپوست يا هيپودرم: Hypoderm از بافت همبند چربي تشكيل يافته است.