لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت کرم های لوله ای توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت کرم های لوله ای قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

این کرم ها، بدن باریکی دارند. یکی از انواع این
کرم ها،(آسکاریس) است که در روده ی انسان زندگی
می کند و از آنجا غذا می گیرند.  
آسکاریس که از کرم های لوله ای شکل است از رده ی
phasmidia  است و دو گونه ی آن به ترتیب در اسب(A.megulocephala) و انسان(A.lambricoides)
شناسایی شده است

اسلاید ۲ :

این کرم ها، بدن باریکی دارند. یکی از انواع این
کرم ها،(آسکاریس) است که در روده ی انسان زندگی
می کند و از آنجا غذا می گیرند.  
آسکاریس که از کرم های لوله ای شکل است از رده ی
phasmidia  است و دو گونه ی آن به ترتیب در اسب(A.megulocephala) و انسان(A.lambricoides)
شناسایی شده است

اسلاید ۳ :

این کرم در روده تخم ریزی می کند.تخمها همراه با مدفوع خارج می شوند.تخم آسکاریس باآشامیدن آب آلوده یا سبزی های ضد عفونی نشده وارد روده می شود، سپس در روده رشد می کند وغذای گوارش شده ی انسان را می خورد. یکی دیگر از این کرم های لوله ای، (کرمک)است.

اسلاید ۴ :

کرمک در انتهای لوله ی گوارش انسان وبه خصوص کودکان،زندگی می کند و خارش شدیدی به وجود می آورد. کودکان، بیشتر به این انگل دچار می شوند.

اسلاید ۵ :

کرمهای لوله ای ۲متر دهان ،روده یا مخرج ندارند . ولی دارای یک لوله گوارش می باشند که از یک بافت اسفنجی به نام   trophosome  تشکیل می شود.
باوجود اینکه % ۵۰ وزن کرم را
trophosome تشکیل می دهد از دانه ها وگرانولهای گوگردی پوشیده شده است ومطالعه میکروسکوپی  trophosome
نشان می دهد که روی آن تعدادزیادی سلولهای پروکاریوتی وجود دارد.

اسلاید ۶ :

سلولها ی مارپیچی بزرگی که روی تروفوزوم دیده می شود ازنظر ساختمانی شبیه باکتری thiovulum می باشد که یک باکتری اکسید کننده گوگرد است .
باکتریها یکمولیتوتروف موادغذایی کرمهای لوله ای راباتغذیه خودتولید می کنند ودیگرحیوانات هم ازمواددفعی این موجودات وسلولهای مرده که بصورت همزیست زندگی می کنند بدست می آورند .

اسلاید ۷ :

مطالعات بیشتر درموردکرم های لوله ای نشان داده که این موجودات دارای هموگلوبین های محلول غیرمعمول
می باشند که با h2s  واکسیژن به خوبی پیوندحاصل
می کنند . وهردوماده را درتروفوزوم به باکتریهای کمولیتوتروف انتقال میدهند . که این کار باعث عدم تجمع h2s وجلوگیری از مسمومیت کرمها می شود .

اسلاید ۸ :

میزان co2 درخون کرمها بالاست ( mm30-20) واین میزان به درون تروفوزوم آزاد شده وبه عنوان منبع کربن عمل میکند ( برای باکتریهای کمولیتوتروف ) بعلاوه آنالیز ایزوتوپهای پایدارگوگرد که درباکتریهای همزیست یافت شده نشان می دهد که میزان قابل توجهی متفاوت ازسولفات آب دریاست ، واین موضوع گواهی برجذب سولفید توسط کرم لوله ای می باشد.