لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت گياهان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت گياهان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

گوناگوني گياهان

گياهان مانند جانوران انواع مختلفي دارند بعضي به شكل درخت، بعضي به شكل بوته‌هاي كوچك ديده مي‌شوند.

اسلاید ۲ :

قسمت‌هاي اصلي هر گياه

الف – ريشه :

ـ گياه را درون خاك نگه مي‌دارد و با تارهاي بسيار ظريفي كه دارد آب را جذب مي‌كند.

ـ ريشه‌ي گياهاني كه برگ‌هاي دراز و باريك دارند با ريشه‌ي گياهاني كه برگ‌هاي پهن دارند متفاوت است.

اسلاید ۳ :

ساقه

ساقه آب را از ريشه گرفته و به قسمت مختلف هر گياه مي‌رساند بعضي ساقه‌ها بلند بعضي كوتاه هستند.

اسلاید ۴ :

برگ‌ها

برگ:

  سوراخ بسيار ريزي در برگ وجود دارد كه نور خورشيد را جذب كرده و آب را به صورت بخار خارج مي‌كند.

اسلاید ۵ :

تفاوت گلها

  گل را از نظر شكل ، رنگ و تعداد گل‌برگ‌ها طبقه‌بندي كرده‌اند بعضي گل‌ها مانند گل لاله سه برگ مي‌باشند ولي گل بنفشه از گل‌هايي است كه داراي چند رنگ مي‌باشد.

اسلاید ۶ :

دانه‌هاي يك قسمتي و دو قسمتي

lدانه‌هاي يك قسمتي : دانه‌هاي فقط از يك قسمت تشكيل شده است مانند خرما.

lدانه‌هاي دو قسمتي : دانه‌هايي كه از دو قسمت تشكيل شده است مانند نخود ، لوبيا و بيشتر غذاهاي ما از دانه‌هاي دو قسمتي تشكيل شده است.

اسلاید ۷ :

گياهان مخروط‌ دار

گياهان مخروط دار گياهاني هستند كه دانه‌هاي آنها در اندامهايي به نام مخروط تشكيل مي‌شود مانند درخت كاج. وقتي باد مي‌وزد دانه‌هاي درخت كاج پراكنده مي‌شود.

اسلاید ۸ :

گياهان موجودات پرارزش

  انسان‌هاي نخستين ريشه ، برگ ، ميوه و دانه‌هاي خوراكي را جمع مي‌كردند و مي‌خوردند بعدها انسان با خود فكر كرد كه مي‌تواند گياهان مفيد و مورد نياز را پرورش دهد و براي زمستان خود هم غذا نگه دارد.

اسلاید ۹ :

كشاورزان هزارن سال پيش تا كنون زمين را براي كاشتن شخم مي‌زدند در ابتدا اين كار با دست انجام مي‌شد بعدها از گاو و اسب استفاده شده امروز از تراكتور استفاده مي‌كنند.

اسلاید ۱۰ :

در زمان قديم براي درمان بعضي از بيماريها از گياهان استفاده مي‌كردند.

همچنين در پزشكي امروز هم از گياهان استفاده‌هاي بسيار زيادي مي‌شود. بعضي از گياهان را به دلايل خاصي مي‌خوريم مثلاً دم كرده چاي و قهوه را مي‌نوشيم. بعضي از موادي كه براي رنگ كردن پارچه يا پشم به كار مي‌رود ، از گياهان بخصوصي بدست مي‌آيد.