نمایندگی ايران خودرو

تاريخچه شركت ايران خودرو
معاونت خودروي سواري
گواهينامه بين اللملي اخذ شده
مديريت بدنه سازي
ايران خودرو و نيروي انساني
ايران خودرو و خدمات پس از فروش

ايران خودرو و فعاليت هاي صادراتي
معرفي محصول
ميل لنگ
ساختمان ميل لنگ
انواع ميل لنگ
شاتون
اجزاي شاتون
بررسي نقش موتور ميل لنگ ها در موتورهاي ديزلي چند زمانه
مشكلات صنعت قالب سازي ميل لنگ در ايران
خود مهارهاservos
اسيت و دنده ي خلاص
دنده ي سرعت سنگين
دنده سرعت دوم((overdrive
دنده سنگين دستي
دنده عقب Reverse
تصاويري از ماشينهاي ساخت ايران خودرو
منابع

تاريخچه شركت ايران خودرو
نام شركت : ايران خودرو( سهامي عام)
تاريخ تاسيس : مرداد ۱۳۴۱
ميزان سرمايه : ۵/۱۲۸۲ ميليارد ريال
ميزان سهام : ۱۲۸۲۵۰۰۰۰۰ سهم
نيروي انساني : ۱۲۰۳۹ نفر
مساحت : ۳۴۵۰۰۰۰ متر مربع
شركت ايران خودرو (سهامي عام ) در ۲۷ مرداد سال ۱۳۴۱ و با سرمايه اوليه يك صد ميليون ريال و با يك هزار سهم هزار ريالي تاسيس شد و در شهريور همان سال تحت شماره ۸۳۵۲ در اداره ثبت شركت هاي تهران به ثبت رسيد و از مهر ماه سال ۱۳۴۲ فعاليت خود را با توليد اتوبوس آغاز كرد . شركت در سال ۱۳۴۵ اجازه تاسيس كارخانه

ساخت انواع اتومبيل سواري از نوع چهار سيلندر را دريافت كرد و پس از استقرار تجهيزات مربوط به توليد آخرين مدل اتومبيل هيلمن با انواع پيكان با ظرفيت اوليه سالانه ۶ هزار دستگاه ، اولين اتومبيل سواري به توليد رسيد .
شركت ايران خودرو كه فعاليت خود را با توليد سواري پيكان ، اتوبوس و ميني بوس آغاز كرد به مرور زمان به تنوع و حجم توليدات خود افزود به طوري كه در سال ۱۳۷۹ با توليد ۱۷۶۰۰۰ دستگاه خودرو براي چهارمين سال متوالي موفق به شكستن ركورد توليد خود شد و علاوه برآن موفق شد به ميزان قابل توجهي كميت و كيفيت محصولات خود را افزايش دهد .

شركت ايران خودرو در حال حاضر با در اختيار داشتن ۷۰% از سهم توليد و بازار خودرو وبزگترين توليد كننده خودرو در كشور به شمار مي رود . فعاليتهاي شركت را از بدو تاسيس تاكنون مي توان به سه دوره زماني تقسيم نمود :
الف : از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷
در اين سالها سياست افزايش عرضه از طريق مونتاژ بر صنعت خودرو ، از جمله شركت ايران خودرو حاكم بود ، چرا كه از يك سو نياز بازار مصرف روند افزايشي داشت و از سوي ديگر زيربناهاي لازم براي تحقق توليد داخلي وجود نداشت . در اين دوره بالغ بر ۶۳۱۵۰۰ دستگاه انواع خودرو در اين شركت مونتاژ وبه بازار عرضه شد .
ب : از سال ۱۳۵۸تا ۱۳۶۸
طي اين سالها محدوديت هاي ناشي از محاصره اقتصادي و همچنين جنگ تحميلي باعث

شد تا توليد خودرو از فراز و نشيب قابل ملاحظه اي بر خور دار گردد . مجموع توليدات شركت ايران خودرو در اين دوره زماني بالغ بر ۵۰۴۰۰۰ دستگاه بوده است .
پ :از سال ۱۳۶۹ به بعد
اين سالها را بايد دوران تجديد حيات صنعت خودرو سازي تلقي كرد ، در اين دوره ستاد سياستگذاري خودرو تاسيس و قانون خودرو به تصويب رسيد . تدوين استراتژي صنعت خود

رو در قالب برنامه پنج ساله از ديگر اقدامات برجسته اي بود كه در جهت حمايت و هدايت اين تلاش ارزنده صورت پذيرفت.
سال نگار توليد سواري و وانت
۱۳۴۶ ـ سواري پيكان در مدلهاي دو لوكس ، كار لوكس ، جوانان و تاكسي با حجم موتور ۱۶۰۰و۱۷۲۵ سي سي
۱۳۴۸ـ وانت پيكان با حجم موتور ۱۶۰۰ سي سي

۱۳۶۹- سواري پيكان با نيروي محركه پژو ۵۰۴ با حجم موتور ۱۸۰۰ سي سي
۱۳۶۹ – سواري پژو ۴۰۵ در مدل هاي GL و GLX با حجم موتور ۱۶۰۰ سي سي
۱۳۷۴ – سواري پژو ۴۰۵ در دو مدل دنده اي و اتو ماتيك با حجم موتور ۲۰۰۰ سي سي
۱۳۷۵ – آغاز طراحي “سمند” ( خودروي ملي )
۱۳۷۶ – سواري پژو ۴۰۵ با قواي محركه پيكان ( پژو آر- دي ) با حجم موتور ۱۶۰۰ سي سي
۱۳۷۶ – سواري تشريفاتي پژو ۴۰۵ (ليمو زين ) با حجم موتور ۲۰۰۰ سي سي
۱۳۷۷ – سواري استيشن پژو ۴۰۵ با حجم موتوري ۲۰۰۰ سي سي
۱۳۷۸ – پژو پارس با حجم موتور ۱۸۰۰ سي سي ( انژكتوري )
۱۳۷۹ – پژو ۲۰۶ با حجم موتور ۱۳۶۰ سي سي
۱۳۸۰ – سمند ( خودروي ملي ) با حجم موتور ۱۸۰۰ سي سي ( انژكتوري )
معاونت خودروي سواري
اين معاونت مسئوليت اصلي توليد خودروي سواري و فعاليت هاي توليد ، مهندسي توليد ، تعميرات تجهيزات و برنامه ريزي و تغذيه خطوط را بر عهده دارد . ساخت خودروي سواري با توجه به حجم و گستردگي فعاليت هاي آن در سالن هاي مختلف انجام مي شود و قطعات تحويلي از برش و پرس با انجام عمليات مختلف ، به ترتيب در سالن هاي بدنه سازي ، صافكاري ، رنگ و سرانجام در سالن مونتاژ تزئينات روي هم سوار مي گردد.

اين معاونت شامل ۴ مديريت ( برش و پرس ، بدنه سازي ، رنگ و مونتاژ ) و يك اداره كل مستقل ( برنامه ريزي و تغذيه خطوط ) است .
گواهينامه هاي بين ا لمللي اخذ شده
محصولات توليدي معاونت اجرايي خودروي سواري داراي گواهينامه تضمين كيفيت
( ISO9002 ) از شركت آلماني RWTUV مي باشند . همچنين موتور محصول پژو آردي نيز داراي گواهينامه زيست محيطي ECE1504 از سازمان حفاظت محيط زيست مي باشد ( اين مدرك توسط معاونت نيرو محركه اخذ شده است). شايان ذكر است شركت اخيراًً ه موفق به اخذ گواهينامه استاندارد زيست محيطيISO 14000 گرديده است .
مديريت برش و پرس
يكي از مديريتهايي است كه زير نظر معاونت اجرايي خودروي سواري مسئوليت تامين قطعات پرسي را بر عهده دارد . اين مديريت برش ورق ها به ابعاد مورد نياز و پرس آنها و نهايتاً توليد قطعات

پرسي بدنه خودرو را بر عهده دارد و در حال حاضر كليه نيازهاي سالن هاي بدنه سازي را طبق برنامه توليد تامين مي كند . برش و پرس در حال حاضر بزرگترين مجتمع پرس كاري در ايران از لحاظ تناژ ، تعداد و ابعاد پرس است . اين مجموعه توانايي آن را دارد كه براي ۲۵۰۰۰۰ دستگاه سواري قطعه توليد نمايد . قطعات در اين مجمو عه توسط پرس ، قالب و ماشين آلات مخصوص توليد مي

شوند . توليد قطعات بر اساس مدارك فني و استاندارد هاي تعريف شده انجام مي شود و اين يكي از شاخص هايي است كه اين مجموعه را قادر ساخت تا به عنوان اولين واحد پرس كاري موفق به دريافت گواهينامه ايزو ۹۰۰۲ شود .