كارآموزي كارخانه ايران خودرو بانك اطلاعاتي براي سالن رنگ ايران خودرو

تاريخچة تأسيس ايران خودرو :
شركت سهامي عام كارخانجات صنعتي ايران خودرو با هدف انجام امور توليدي و صنعتي براي تأسيس كارخانجات اتوبوس سازي و ساخت قطعات و لوازم مختلف اتومبيل و توليد محصولاتي از اين قبيل در تاريخ ۲۷ مرداد ۱۳۴۱ با سرمايه توليد يكصد ميليون ريال و تعداد يك هزار سهم يكهزار ريالي به ثبت رسيد.در سال ۱۳۴۱ عملاً فعاليّت خود را با توليد اتوبوس آغاز كرد.
ايران خودرو از اولين شركتهايي بود كه قانون گسترش مالكيت واحدهاي توليدي را به نحو كامل اجرا كرد و ۴۹ درصد سهام آن به كاركنان و مردم واگذار شد.

براساس اعلام سازمان مالي در مرداد ماه سال ۱۳۷۲ سرمايه شركت بالغ بر ۵۷ ميليارد ريال و تعداد سهام ۵۷ ميليارد سهم بوده است و كل سهام متعلق به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران است.

ساخت سواري :
براساس پروانه مورخ ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۴۴ وزارت اقتصاد (صنايع و معادن) به كارخانجات صنعتي ايران ناسيونال (ايران خودرو فعلي) اجاره داده شد.در مورد ساخت اتوبوس پيكان اقدام كند.
اجازه تأسيس كارخانه ساخت اتومبيل سواري از نوع چهار سيلندر در تارخ ۲۰/۶/۱۳۵۶ به اين شركت داده شد.شركت فوق سپس براساس قراردادي با كارخانه Lotus انگلستان وابسته به گستره گرايسلر موفق به دريافت مجوز مونتاژ نوعي اتومبيل « هيلمن هانتر » و ساخت آن در ايران به نام پيكان شد.
اولين اتوميبل در سال ۱۳۴۶ ساخته شد.پيكان بود كه در دو مدل « دولوكس » و « كارلوكس » به بازار عرضه مي شد.در اين سال وانت پيكان و تاكسي هم به آن اضافه شد.در س

ال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ شش مدل پيكان توليد مي شد : مولوكس، وانت، كار، جوانان، تاكسي و اتوماتيك.

پس از تعطيلي خطوط توليدي شركت تالبوت و لغو قرارداد بين آنان براي تأمين قطعات قواي محركه كه در سال ۱۳۶۴ استمرار توليد پيكان در داخل كشور در دستور كار قرار گرفت.
با توليد پيكان ۱۶۰۰ عملكرد پيكان بهبود يافت و در مصرف سوخت آن به ميزان ۳۰ درصد كاسته شد و قدرت خودرو نيز به ميزان تقريبي ۲۰ درصد افزايش يافت: خط توليد پيكان ۱۶۰۰ در تاريخ ۱۳/۹/۱۳۶۹ توسط رياست جمهوري كشورمان افتتاح شد.
با توجه به قدمت طراحي بدنه پيكان و خارج از رده بودن تكنولوژي ساخت آن و نياز شديد به سرمايه گذاري مجدد براي قالب هاي بدنه و تجهيزات مورد نياز، ايران خودرو تصميم گرفت از سال ۱۳۶۸ « پژو ۴۰۵ » را در مدل هاي GLX , GL توليد كند.
اين خودرو در سال ۱۹۸۷ ميلادي با مدرنترين تكنولوژي آن زمان به عنوان جديدترين مدل توسط پژو به بازار عرضه شد و در سال ۱۹۸۸ ميلادي به عنوان جديدترين و بهترين اتومبيل سال اروپا و همچنين به عنوان اتومبيل وارداتي به آمريكا انتخاب شد.

حط جديد توليد پژو ۴۰۵ نيز در تاريخ ۱۳/۹/۱۳۶۹ توسط رئيس جمهور افتتاح شد.ر ادامه مطالعات لازم براي توسعه ساخت داخل ايران خودرو اقدام به خريد بخشي از ماشين آلات توليدي شركت تالبوت كرد تا پس از بازسازي و راه اندازي از آنها براي آموزش تكنولوژي نيروي انساني، ارتقاء و تعميق تكنولوژي خودروسازي و فعاليت فني مهندسي مربوطه در كارخانه هاي ايراني توليد قطعات يدكي قواي محركه پيكان هاي موجود و توليد قطعات يدكي خودروهاي آتي استفاده كند.
ساخت ميني بوس :
در سال ۱۳۴۴ ساخت و توليد ميني بوس مدل ۳۰۹ و كرمر در مجتمع شمال شركت آ ناسيونال (ايران خودرو فعلي) توليد مدل قديمي ميني بوس را تعطيل و مدل ۵۰۴ جديد را به بازار عرضه كرد.
محصول جديد اين كارخانه به نام ميني بوس ۳۰۹ سقف بلند تحت عنوان « سينما سيار » طراحي در تاريخ ۳۰/۶/۱۳۶۹ راه اندازي و اولين نمونه آن توليد شد.
محصول جديد كارخانه ميني بوس سازي به نام « كاروان پاك » به منظور ارائه در هجدهمين نمايشگاه بين المللي تهران با استفاده از موتور و شاسي ميني بوس ۵۰۸ سقف بلند و در تاريخ ۱۶/۶ ۱۳۷۱ اولين نمونه آن توليد شد.

ساخت اتوبوس :

توليد اتوبوس در اين كارخانه، از سال ۱۳۴۲ با ساخت اتوبوس مدل بنز، تحت ليسانس بنز آلمان آغاز شد.در سال ۱۳۴۹ با بهره برداري از خط جديد اتوبوس هاي مدل ۳۰۲ مرسدس بنز ظرفيت توليد به ۶ دستگاه در روز افزايش يافت.
به منظور نوسازي كارخانه اتوبوس سازي و بهره گيري از تكنولوژي پيشرفته و براي افزايش كيفيت و تعداد اتوبوس با استانداردهاي جديد از سال ۱۳۶۱ پروژه افزايش تعداد اتوبوس زير نظر سازمان مهندسي ايران خودرو در سالني به مساحت ۴۸۰۰۰ متر مربع آغاز و سپس كارخانه با نظارت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ادامه يافت.
به علت قديمي بودن اتوبوس هاي شهري توليد شده مطالعه و تحقيق اتوبوس شهري جديد از سال ۱۳۶۷ با همكاري مرسدس بنز شروع شد و در نتيجه در نيمه دوم سال ۱۳۶۸، پس از يك و نيم سال مطالعه اولين نمونه آن در معرض ديد نمايشگاهي قرار گرفت.

كارخانه موتورسازي :
كارخانه موتور سازي شركت ايران خودرو با هدف ساخت موتور و ساير قطعات چدني و مونتاژ موتور ۱۷۲۵ , ۱۶۰۰ دو كاربراتور با سرعت ۲۵۹٫۷ مترمربع به دو قسمت ماشين شاپ و مونتاژ موتور به سال ۱۳۵۰ تأسيس شد.
توليد قطعات شش گانه موتور پيكان ۱۶۰۰ در كارخانه ريخته گري و تراشكاري اين قطعات و مونتاژ آنها به همراه ساير قطعات در كارخانه ماشين شاپ در مهرماه سال ۱۳۵۳ افتتاح و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، وضعيت مشابه توليد ادامه داشت.از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۷ عمده فعاليت ها را توليد قطعات دفاعي تشكيل مي داد.
در اوايل سال ۱۳۷۰ برنامه چهارساله مجتمع موتورسازي در

زمينه ساخت موتور پيكان ۱۶۰۰ به تصويب رسيد و زمينه هاي اجرايي آن فراهم شد.
پس در تعطيلي شركت تالبوت، به علت عدم تأمين قطعات لازم خط مونتاژ اين كارخانه در سال ۱۳۶۹ متوقف شد.پس از توقف خط، برنامه كوتاه مدت به اجرا درآمد.براساس اين برنامه عمده فعاليت ها برتوليد قطعات ششگانه چدني قرار گرفت.
پس از انجام مطالعات فني و اقتصادي در زمينه امكان پذير نمودن خط مونتاژ موتور پيكان براي مونتاژ موتور پژو ۴۰۵ در سال ۱۳۷۲ يك خط مونتاژ مكانيزه : در كارخانه موتور سازي ايجاد شد.با اين تجهيزات ميزان خروج خط مونتاژ به تعداد ۷۷ دستگاه موتور ۴۰۵ در يك شيفت ۱۲ ساعته همزمان با مونتاژ ۱۴۰ دستگاه ۱۶۰۰ افزايش يافت.

كارخانه لوازم تكميلي و تزئيني :

اين كارخانه به نام كارخانه صندلي سازي در سال ۱۳۴۲ شروع به فعاليت كرد.اين كارخانه پس از تأسيس شركت با خريد قيچي هاي برقي آلماني در سال ۱۳۵۴ با هدف توليد قطعات برش و پرس، خمي شاسي و بدنه سواري پيكان، ميني بوس، اتوبوس فعاليت خود را آغاز كرد.پرس هاي كوچك پس از قيچي ها و نوارهاي برقي نصب و راه اندازه شد.با ورود قالبهاي بدنه خودرو، نصب پرس كه از سال هاي ۴۶-۱۳۴۵ شروع شده بود سرعت بيشتري به خود گرفت.
در سال ۱۳۵۵ سالن جديدي با پرس هاي مكانيكي سنگين و آلماني و انگليسي راه اندازه شد.در حال حاضر كارخانه پرس و برش با حدود صدهزار مترمربع مساحت در شمال شركت ايران خودرو با بيش از ۸۰ دستگاه پرس ده تن ۱۶۰۰ تن در انواع هيدروليكي، مكانيكي، يك پايه، دو پايه، يك عمله و دو عمله و ۶۰ دستگاه انواع قيچي، خم كن، نورد و چكش، به عنوان يكي از بزرگترين واحدهاي پرس كاري در ايران مشغول فعاليت است.
كليه قطعات اسكلت سواري، ميني بوس و اتوبوس توسط دو هزار قالب در اين كارخانه توليد مي شد و هفتاد درصد اين قالب ها ساخت آلمان و بقيه در كارخانه قالب وجيك سازي ساخته شده است.وزن بعضي از اين قالب ها به ۳۰ تن مي رسد.
اين كارخانه قادر است روزي ۲۰۰ تن ورق را به صورت قطعه آماده تحويل نمايد.ورق هاي مورد استفاده از ژاپن، آلمان به شكل كوئل و شيت خريداري شده و در قسمت كوئل بري به صورت طولي و عرضي بريده مي شود.
كارخانه برش و پرس شامل واحدهاي توليد، تعميرات نگهداري، مهندسي، خدمات و پشتيباني برنامه ريزي و كنترل كيفيت است.

پژو ۴۰۵ ايران بهترين اتومبيل توليدي در خاورميانه :
يكي از موفق ترين اتومبيل هاي كلاس متوسط پژو كه در سال ۱۹۸۸ توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب شد.اتومبيل پژو ۴۰۵ مي باشد.
طراحي جالب آيروديناميك، شاسي، ديناميك خوب در رابطه با موتورهاي ارائه شده هر كلاس و تجهيزاتي مانند فن بخاري يا كولر، شيشه هاي بزرگ و از ميان برداشتن نقطه

كور براي سرنشينان از جمله مزاياي اين اتومبيل مي باشد.
سيستم فنربندي عقب خوابيده و در زير اتاق قرار گرفته و از اين نقطه نظر فشاي صندوق عقب به حداكثر فضاي مفيد تبديل گشته است.سيستم فنربندي عقب خوابيده و از زير اتاق قرار گرفته و از اين نقطه نظر فضاي صندوق عقب به حداكثر فضاي مفيد تبديل شده است.به خصوص دستيابي به لاستيك يدك به وسيله پيچي كه در عقب صندوق قرار گرفته سبب مي شود در صورتي كه صندوق عقب مملو از وسايل سفر باشد.به راحتي لاستيك يدك را از زير اتومبيل بكار گرفت.
لاستيك معيوب را كه احتمالاً كثيف همه است بدون ورود به صندوق عقب در زير صند

وق جاي زن در سال ۱۹۹۵ پژو با موتورهاي تكنولوژي بالا و راندمان خوب به بازار عرضه مي شود.از جمله موتور ۱۰۸ سيلندري با قدرت ۱۰۱ اسب بخار و تورك ۱۵۳ نيوتن متر.موتور ۲ تيري است و تورك ۱۷۶ نيوتن متر كه همگي مدل هاي نامبرده به صورت دو سوپاپ براي هر سيلندر مي باشد.
پژو ۴۰۵ ايران در دو مدل GL , GLX به بازار عرضه شده و يكي از بهترين اتومبيل هاي مونتاژ شده در ايران است.
فضاي مناسب در كلاس خودرو و فاصله زيان دو اكسل جلو عقب و فاصله زيان استقرار چرخ هاي جلو و عقب از سبب گشته كه يك اتومبيل مناسب راحت را براي مسافت هاي طولاني و همچنين آرامش و اطمينان را براي سرنشينان به ارمغان آورد داشبورد پژو ۴۰۵ ايران مجهز به صفحه نمايش گر در كوتاهترين زمان اطلاعات لازم در زمينه نحوه عملكرد بخش هاي مختلف اتومبيل را از طريق علائم كنترلي لامپها در اختيار راننده قرار داده است.
بدنه پژو ۴۰۵ ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آيروديناميكي و با ضريب ۳۱ % در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي داشته و علارقم قدرت جذب، مصرف آن در شهر در حدود ۱۰ در يك صد كيلومتر مسافت مي باشد.
حداكثر سرعت پژو ۴۰۵ ايران ۱۷۰ كيلومتر در ساعت بوده و اين اتومبيل مي تواند شتاب صفر تا صد كيلومتر در ساعت را در زمان ۱۲ ثانيه پيمايد.

سمند « SAMAND » خودرو ملي :
اين خودرو كه به كمك مشاوران خارجي و ايراني طراحي شده داراي موتور ۲ تيري است و هيچ يك از قطعات پيكان سابق در آن به كار نرفته است و يك خودروي كاملاً جديد مدرن با ايمني بالا و مطلوب، اكس جلو، قابليت فراوان به بدنه طراحي شده جديد است.
خودرويي است كه، كيفيت بهتر از پژو ۴۰۵ توليد مي شود.با طراحي و توليد سمند ايران به صف كشورهاي خودروساز جهان مي پيوندد وميزان توليد آن ۱۵ دستگاه در ساعت، استفاده از خط چهار كراه تمام رباتيك كه داراي ظرفيت ۲۰ دستگاه در ساعت مي باشد.
لازم به ذكر است كه در طراحي و ساخت خط توليد و تجهيزات مربوط شركت كره اي، در ساخت و طراحي قالب ها شركت ژاپني، در طراحي خودرو شركت انگليسي همكاري داشته اند.

مجموعه شركت هاي وابسته به ايران خودرو :

گروه صنعتي ايران خودرو از مجموعه اي از شركت ها تشكيل شده است و هر شركتي با توجه به فعاليت هاي تعريف شده به انجام امور محوله مشغول است.اين شركت ها كه در مجموع گروه صنعتي ايران خودرو را تشكيل مي دهند، عبارتند از :
۱٫ سالكز = در زمينه تأمين قطعات مورد نياز توسط سازندگان داخلي فعاليت مي كند.
۲٫ مركز تحقيقات موتور ايران خودرو.

۳٫ نام ايران خودرو = تهيه و تأمين ابزار و تجهيزات مورد نياز را به عهده دارد.
۴٫ پارك هاي صنعتي – تأمين و نگهداري تأسيسات و تدارك خدمات را به عهده دارد.
۵٫ ايران خودرو سازنده = امور عمراني ساخت و پشتيباني استند به عهده اين گروه است.
۶٫ ايران خودرو ديزل = مسئوليت اين شركت ساخت انواع خودروهاي ديزلي سنگين و نيمه سنگين مي باشد.
۷٫ ماشين ابزار ايران خودرو = اين گروه، سازنده ماشين ابزار مخصوص خطوط توليد ايران خودرو مي باشد.
۸٫ ايساكو = خدمات پس از فروش و تهيه لوازم يدكي خودروها را به عهده دارد.
۹٫ قالب هاي بزرگ صنعتي ايران خودرو.
۱۰٫ شركت ايران خودرو.

واحدهاي توليدي :
۱- واحدهاي سواري سازي
۲- واحدهاي فرم سازي
۳- اتوبوس سازي
۴- جلو داشبورد سازي
۵- ريختخ گري
۶- اكسل سازي
۷- واحد موتور سازي
۸- قالب سازي
۹- واحد بدنه سازي
۱۰- واحد جيك سازي
۱۱- صندلي سازي
۱۲- انبار

واحدهاي خدماتي :
۱- واحد مالي
۲- واحد فروش
۳- واحد تداركات
۴- تحويل
۵- واحد اداري و نيروي انساني

۶- واحد پيشگيري و درمان
۷- واحد فني و مهندسي
۸- واحد فروش اقلام مازاد و ضايعاتي …
۹- واحد خدماتي ماشيني
۱۰- واحد روابط عمومي
۱۱- واحد صادرات
۱۲- واحد حراست و انتظامات
۱۳- واحد آموزش
۱۴- واحد آتش نشاني

عنوان : صفحه عنوان : صفحه

پس از نصب اسكلت بدنه در سالن بدنه سازي مرحله پاشش رنگ بر روي بدنه آغاز مي شود.در اين فصل به شرح ايستگاه ها و مراحل مختلف عمليات قبل و بعد از پاشش رنگ، همچنين مراحل بعدي تا انتهاي خط و تحويل بدنه رنگ شده به سالن تزئينات.