پروژه بهای تمام شده یک متر مربع سنگ گرانیت زاهدان

فهرست مطالب

عنوان
تقدیر تشکر

چکیده
مقدمه
نگرشی به بازار جهانی سنگ

صادرات سنگ
تاریخچه صنعت سنگ ایران
کم توجهی مسئولین به ارزش سنگ
مراحل تولید سنگ
کارگران
مشکلات کارگران
بازاریابی
مراحل ساخت کارخانه سنگبری
پرسشنامه جواز کسب
برآورد انرژی مورد نیاز
برآورد سرمایه ثابت
نام ومیزان مواد اولیه قطعات مصرفی
مشخصات ماشین آلات وتولیدات
صفحه
۴
۴
۵
۶
۷
۷
۸
۹
۱۰
۱۰
۱۱
۱۱
۱۲
۱۵
۱۵
۲۰
۲۱
مشخصات وسایل جانبی،تاسیساتی و اداری
صورت حساب سود وزیان
صورت حساب درآمد
صورت حساب دستمزد ماهیانه
صورت حساب هزینه ها
کروکی کارخانه
مشخصات سنگهای تزئینی گرانیتی
بهای تمام شده یک متر مربع سنگ گرانیت زاهدان
نتیجه گیری
منابع

۲۲
۲۳
۲۴
۲۴
۲۵
۲۶۲۷

۳۰
۳۷
۳۹

تقدیر و تشکر:
ما برخود لازم میدانیم که از مدیریت کارخانه نیایش آقای حمیدرضا حاج هاشمی واستادکار آقای احسان رجبی وحسابدار کارخانه آقای رحمتی که از انجام هرکوششی در جهت ارتقا و بهبود کیفیت این پروژه مارا یاری نمودند سپاس گذاری نمائیم.

چکیده:
درحال حاضر استخراج سنگهای تزئینی نرم و متوسط (از لحاظ موقعیت در برش)با روشهای مناسب فنی و اقتصادی مانند قله برهای سی تیغه وساخت ایتالیا انجام میشود. برش سنگهای سخت (گرانیت) به علت سایندگی ومقاومت بالایشان با مشکلاتی همراه است و باعث شد ه که تولید اینگونه سنگها نسبت به سایر سنگهای تزئینی افزایش یابد در این تحقیق قبل از هر کار نگاهی به بازار جهانی سنگ و مشکلات مر بوط به ان شده است و همچنین سنگ را از مرحله قله بر با تاثیر هزینه ها همچون الماس.برق ودستمزد مورد بررسی وحسابداری قرار داده ونشان داده شده است که در این مرحله قله بر (۱) بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد وبعد مراحل طولی بر (۲) وکله بر عملیات شبیه به هم دارند وتقریبآ به یک نسبت مشابه هزینه ها در ان صرف شده است.در مرحله ساب (۴) هزینه الماس حذف شده.به جای ان هزینه لقمه (برای عمل صیقل دادن) جایگزین شده است وبعد از مرحله قله بر بیشترین هزینه در مر حله ساب است. در اخر (نتیجه گیری) به وجود عواملی مانند( ۱) سفارش کار (۲) دستگاه های اتوماتیک(۳) وجود یک استاد کار با تجربه که می توانند بر بهای تمام شده یک متر مربع تاثیر بسزائی داشته باشند اشاره شده است.

مقدمه :
بی شک نقش تاریخی .قذمت وگستردگی استفاده از سنگهای ساختمانی بر کسی پوشیده نیست به خصوص برای ساکنین کشوری با تاریخی بس کهن .چه کمتر منطقه ای در سرزمینهائی یافت می شود که از اثار باستانی بی بهره با شد و اولین وشاید تنها مصالح ساختمانی قابل مشاهده .سنگهای عظیم به جا مانده میباشد .به طور مثال کاخ داریوش کبیر. پاسارگاد. مقبره کوروش ومعبد عظیم چغا زنبیل وهزاران ابنیه .البته این امر تنها به کشور ما محدود نمی شود ودر سایر نقاط جهان مانند مصر. یونان وایتالیا نیز چنین اثاری مشاهده میشود .استفاده از سنگ توسط بشر به بیش از دوازده هزار سال پیش بر می گرد

د.استفاده از سنگ با بلوک های بزرگ شروع وبا پیشرفت علم به تدریج از وزن انها کاسته شد ولی در عوض توجه به رنگ.صیقل پذیری و استحکام سنگ بیشتر شده واکنون بیشتر از پلاک های زیبا با رنگ. صیقل. جلا و قطر اندک بهره برداری می گردد.

نگرشی به بازار جهانی سنگ:
سنگ ماده ای است که بشر از روزهای نخستین حیاتش بر روی کره ی

زمین جهت رفع احتیاجات مختلف روزمره ی زندگی اش ازان استفاده می نموده است .مصرف سنگ روند رو به رشد پایدار ودائمی در بخش ساختمان و عمران در سراسر دنیا به نمایش گذاشته است .دنیا در سالهای اخیر شاهد توسعه چشمگیر صنعت سنگ. تجهیزات و ماشین الات وابسته به ان بوده است.
درسال۱۹۹۹ تولید خالص معادن ۵/۵۴ میلیون تن و تولید گرانیت ومرمریت (تولیدات صیقل) ۶۰۰ میلیون تن متر مربع تعیین شده است شاخص اماری بیانگر ۲۰۸ میلیون تنی مصرف، پیشرفت۴/۱۱ درصدی باشند که رکورد نرخ رشد در دهه اخیر بوده است و تنها مورد استثنا سال۱۹۹۴ می باشد .روند رو به رشد دنیا در بخش صنعت سنگ آینده بسیار بهتری برای معادن و بهره برداری از انها پیش بینی می کند.
در سال ۱۹۹۹ با در نظر گرفتن افزایش دو برابر تقاضا. برداشت خارج از تناسب و اندازه از معادن صورت گرفت. با نگاهی به نرخ تولیدات.سال ۱۹۹۹ از مطرح ترین سالها در درصد تولید گرانیت خام بوده است.
هندوستان در رده سران کشورهای تولید و صادر کننده گرانیت و سنگهای سیلیس خام قرار گرفته است و۵/۱ میلیون تن در سال به دیگر کشور های جهان صادر می کند. هندوستان دارای سنگهائی از قبیل : گرانیت قرمز همایونی. گرانیت خالص سیاه. گرانیت فردوس و گرانیت کهکشانی می باشد مرمر سبز هندوستان نیز متقاضیان زیادی دارد. از جمله بازار های سنگ هندوستان را می توان کشورهای مالزی، سنگاپور، ویتنام، استرا لیا، نیوزلند،کشورهای بلوک شرقی، لبنان و ترکیه نام برد.
میزان واردات سالیانه سنگ ایتالیا از هندوستان:۰۰۰/۵۰۲ میلیون تن ، واردات چین ۰۰۰/۲۶۱ میلیون تن و تایوان ۰۰۰/۲۱۸ میلیون تن است.
صاحبان صنعت سنگ در۲۵ سال آینده میزان تولیدات و مصارف مواد سنگی را ۵ برابر بیشتر پیش بینی کرده اند. امروزه نیز ایتالیا از سرداران کشورهای سازنده ماشین الات صنعتی در رابطه با سنگهای مرمر می باشد. کشور ایتالیا در سال ۱۹۹۹ دستگهای صنعتی معادل ۳۴۰ میلیون یورو به ۱۲۰ کشور جهان صادر نموده است. علیرغم روند نزولی صادرات ماشین آلات ایتالیا ظرفیت تولید ماشین پولیش (صیقل دهی ) و دستگاه سفالین سنگ نمای کریستالی که از مدرن ترین دستگاهای سنگبری است به شدت افزایش یافته است.
یکی از تولیدات ساخنمانی که به دلیل قیمت ارزان تر. حدود ۴/۱ قیمت سنگ و تولید بسیار زیاد سالیانه ۹/۳ میلیون متر مربع از رقبای سنگ به شمار می رود سرامیک است که به

خاطر دلایل ذکر شده نیمی از بازار مصالح ساختمانی را به خود اختصاص داده است. سنگهای مصنوعی نیز از دیگر رقبای سنگ میباشد که دارای ویژگی مشابه سنگ بوده وبرای مصرف در ساختمانها کاملا مناسب است. ایتالیا نیز در این بخش در سال” ۱۹۹۹ ” ۲۲۰ میلیون متر مربع تولید داشته است که بیانگر رشد ۶/۲۳ درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.
در جایی که صحبت از اعتبار و اطمینان. زیبایی کار و مقاومت به میان می آید سنگ رقیب دیگری ندارد. سنگ پاسخگوی تمام نیازهای انسان است وبه طور کامل خواسته های انسان ر

ا برآورده می سازد. افزایش صعودی۴/۷ درصدی در بازار تولید دلیل بر این صحبت است.

صادرات سنگ:
لازم به یادآوری است که ارزش صادرات ۱ تن سنگ برابر با صادرات ۹ بشکه نفت خام است واز طرفی ایران دارای دومین ذخایر ساختمانی در جهان می باشد وبه تایید بسیاری از اساتید کشور همین مقوله سنگ ساختمانی توان متحول کردن اقتصاد کشورمان را دارا می باشد.
تاریخچه صنعت سنگ ایران :
نخستین دستگاه برش سنگ که نوعی اره دارای تیغه های اهنی بود در سال ۱۳۰۷ برای بر پا کردن کاخ مرمر ساخته ونصب گردید وهمزمان شرکت اشکودا. برای تامین سنگ دادگستری اره مشابهی نصب کرد.
اولین کارخانه سنگبری در ایران در سال ۱۳۱۷ توسط استان قدس رضوی در مشهد دایر گردید. این کارخانه ساخت المان بود و از محصولات این کارخانه در ساخت بانک مرکزی تهران. بانک سپه مرکزی و ساختمان وزارت صنایع و معادن استقاده شد. همچنین مقداری سنگ پلاک برای حرم حضرت معصومه (س) به قم و مقداری هم به نجف فرستاده شد.
استفاده از سنگ در ساختمان سبب افزایش استحکام و دوام ساختمان. افزوده شدن عمر ساختمانها و کمک به بهداشت محیط زیست کارکنان ساختمان میگردد.
(مهمترین تحول در سال ۱۳۴۵ با کپی سازی جرثقیل دروازه ای اتفاق افتاد)

کم توجهی مسئولین به ارزش سنگ:
مصرف مواد منفجره در استخراج سنگ از معادن خسارت فراوانی رابه معادن سنگ کشور وارد می سازد که در برخی موارد درصد سنگ لاشه به قواره حاصله به ۶۰ درصد ویا بدتر از ان می رسد. در وضعیت ایده ال که سنگ کاملا قواره استخراج گردد باید از هر تن سنگ ۱۰ متر مربع ودر حالت نسبتا خوب از هر تن سنگ ۸ متر مربع سنگ پلاک حاصل گردد در صورتی که بنا به اظهارات سنگبریها. با روش استخراج فعلی از هر تن سنگ قواره که به کارخانجات تحویل داده می شود حداکثر ۳تا۵ متر مربع سنگ پلاک حاصل می شود.
اهمیت سنگهای تزئینی در برخی از کشورها مانند ایتالیا به حدی است که آموزشکده های استخراج سنگ تاسیس کرده اند. در آمد این کشور هااز محل صدور انواع سنگهاو

م به چند صد میلیون دلار در سال می رسد.

کاربرد سنگهای ساختمانی :
امروزه به دلیل پیشرفت فن اوری در استخراج وحمل ونقل. استفاده از سنگ ابعاد گسترده تری گرفته واز ان در زمینه های مختلف ساخت وساز استفاده می گردد.
اکثر دیوارهای داخلی که با سنگ پوشانده می شوند مربوط به ساختمان های اداری. اماکن عمومی و بهداشتی.فروشگاه ها و سالن غذا خوری است.

کف و پلکان:
به کار بردن سنگ جهت استفاده در کف به خاطر مقاومت دربرابرسایش و ضربه ی زیاد است.
نما:
بیشترین کاربرد سنگ در ساختمان. به خاطر نمای ان است. نمای ساختمان به دلایل قرار گرفتن در معرض شرایط جوی (باران. یخبندان. افتاب وآلاینده ها ) از اهمیت خاصی برخوردار است.

کف پیاده روها:
سنگ های مورد استفاده در پیاده روها باید سخت. بادوام ودارای مقاومت سایشی بالا باشند. سنگ ها باید دارای چند کانی( playmineral ) با دانه بندی متوسط باشند.
بام:
در بعضی مناطق برای پوشش بام از سنگ به خاطر دوام و قیمت مناسب ان نیز استفاده می کنند.

دیوار وشالوده:
سنگ ها را برای شالوده و دیوارهای حایل معمولا به صورت نا منظم و بدون شکل به کار می برند. حجم این سنگ ها بین ۰۰۲/۰ تا ۰۰۵/۰ متر مکعب است واز قطعات جهت پر کردن فاصله بین انها استفاده می گردد. معمولا برای این کاراز سنگ هایی که در منطقه وجود دارد استفاده می شود.

موج شکل هاو ساختمان های بندری:
به کار بردن سنگ برای موج شکل ها و ساختمان های بندری به دلیل شرایط خاص (وجود امواج. جذر ومد و عوامل شیمیایی محیط) می باشد.

زیر سازی جاده ها :
سنگ هایی که برای جاده سازی استفاده می شوند باید نسبت به نوع جاده وشرایط زمین شناسی و مورفولوژی منطقه انتخاب شوند.

تزئینات ساختمان:
برای تزئینات ساختمان از سنگ های بریده شده با اندازه های معین استفاده

می شود. این سنگ ها برای استفاده در قاب درها ، پنجره ها، ستون، شومینه و موارد دیگر استفاده می شود.
مراحل تولید سنگ:
بعد از اینکه سنگ در محل تعیین شده در کارخانه تخلیه شد سنگ را ازلحاظ ارتفاع و طول. متر گذاری و از طرفی که بیشتر سنگ می دهد (یعنی دور ریز کمتری داشته باشد ) با جرثقیل بلند کرده وروی واگن مخصوص سنگ می گذارند در اخر ان را با دیلم به زیر قله بر هدایت می کنند.
بعد از اینکه سنگ به زیر قله بر رفت انرا با نمره ای که مشخص شده است می برند. بعد از بریدن انرا به بیرون می اورند وبا قلم وچکش پلاکهایی راکه بر بریده جدا می کنند وروی دستگاهی به نام طولی بر (حکمی بر) که سنگ را از طرف عرض نمره می کند قرار می دهند.
طولی بر به وسیله غلتک حرکت می کند وسنگ را به طرف جلو می برد تا به دستگاه کله بر می رسد پس از نمره کردن سنگ را روی ساب می گذارند (ساب وسیله ای است که سنگ را با سمباده مخصوص که در اصطلاح سنگ بریها بشقابی نام گذاری شده است ساب می دهد) پس از ساب، سنگ را با وسیله ای به نام خشک کن،خشک می کنند.
اگر سنگ از لحاظ ساب و برش مشکلی نداشت آن را به محلی که برای بارگیری تعبیه شده است می برند و در آن مکان سنگ ها را درجه بندی و نمره بندی می کنند.

کارگران:
کارگران سنگ بری به ۴ دسته تقسیم می شوند. کارگران فنی، ساده، تکنسین فنی و منشی.

کارگران فنی ۴ گروه هستند:
۱- تابلو بند ۲- کله بر چی ۳- طولی برچی ۴- ساب کار .
حقوق این ۴ نفر در ۸ ساعت کار ۴۲۰۰۰ ریال تعیین شده است وبرای هر ۶ ساعت اضافه کاری (در روز تقریبا هر کارگر ۳ ساعت اضافه کاری دارد )یک روز حساب می کنند. کارگران ساده ۱۰ نفر هستند که عبارتند از : سنگ چین ها ولاشه برها و کارگران غیر فنی حقوق ودستمزد روزانه برای هر ۸ ساعت کار ۳۵۵۰۰ ریال می باشد وهمانند کارگران ساده هر ۶ ساعت اضافه کاری یک روز حساب می شود. در هر کارخانه یک کارگر به نام تکنسین فنی وجود دارد که در زمان مشکل ساز شدن دستگاه ها آن را تعمیر و راه اندازی می کند. یک کار گر به نام سر کارگر که او هم یک فرد فنی است بر امور داخلی کارخانه نظارت می کند و منشی کا رخانه حسابها ودیگر امور مالی کارخانه را حساب می کند.

مشکلات کارگران:
در کارخانه های سنگ بری تقریبا تعداد کارگرانی که درآن محل مشغول به کار هستند. کارگرانی هستند که از کشورهای دیگر به کشور ماآمده اند از این تعداد اکثریت آنها افغانی هستند. چون این کارگران مشکلاتی از قبیل : رفت وآمد، بیمه و حقوق ندارند واز لحاظ جسمی قوی هستند لذا به راحتی در کارخانه ها فعالیت می کنند. برای کارگران ایرانی کار در این کارخانه ها به علت سختی کار و سر وصدای زیاد وکار کردن در آب مشکل وطاقت فرسا است.بیشتر آنها بیمه نمی شوند آنها حاضرند که روزانه حدود ۵۰۰۰ ریال به حقوق آنها افزوده شود ولی بیمه نشوند.
ایمنی کار آنها از لحاظ اداره کار رعایت نشده و رفت آمد آنها با مشکلات فراوانی روبه رو است . از جمله مشکلاتی هم که این کارخانه برای شهرما به وجودآورده می توان به آلودگی هوا ومحیط زیست و افزایش جمعیت نام برد که بر طبق آمار سال ۱۳۷۶ جمعیت شهرستان خ

مینی شهر ۲۴۶۷۳۴ نفر وتراکم جمعیت ۱۳۸۵ نفر می باشد که مشکلات فراوانی از قبیل رفت وآمد جاده ای، تصادفات، گرانی، کمبود مسکن ومشکلات فرهنگی برای این شهر به وجود آورده است و کارشناسان اجتماعی علت افزایش جمعیت را مهاجرت روستائیان به شهر و صنعتی بودن این منطقه بیان کرده اند.

بازاریابی :
کارخانجات سنگبری معمولا احتیاجی به تبلیغات وبازازیابی ندارند زیرامشتریان با رجوع به کارخانه ها سنگ مد نظر خود را پیدا می کنند. هر ساله در اصفهان وتهران نمایشگاه های بین المللی برپا می شود این کا رخانه ها می توانند با گرفتن یک یا چند غرفه وقرار دادن بهترین و با کیفیت ترین سنگ هایشان به تبلیغ بپردازند. روش دیگر تبلیغات تهیه دفترچه سنگ است وپخش آن بین شرکت ها می باشد. بهترین روش، تبلیغ در اینترنت و گرفتن یک سایت معتبر جهانی می باشد. معمول ترین روش تبلیغ، چاپ سررسید، خود کار، ساعت و دیگر لوازم است.
مراحل ساخت کارخانه سنگبری:
برای ساخت یک سنگبری باید ۱- پروانه ساخت را با اجازه ی ارگان های دولتی مانند شهرداریها. صنایع ومعادن واستانداری، محیط زیست وکشاورزی بگیرند.۲- پروانه بهره برداری را از وزارت صنایع ومعادن تهیه بکنند. ۳- پروانه کسب که ابتدا تعاونی سنگبری دارها ان را تائید می کند سپس اماکن پروانه کسب را بررسی ویژه کرده وبعد صادر می کنند.۴- اجازه ی حفر چاه عمیق از اداره ی کشاورزی در کارخانه کمتر به کارگرانی با مدارک سطح بالا احتیاج می شود. این کاربه کارگرانی که سابقه کاری زیادی دارند احتیاج دارد کارگر فنی کارگری است که مدت بیشتری در سنگبریها مشغول کار بوده است.در سنگبری به یک مهندس ناظر احتیاج دارد و مهمتر از همه به یک مدیر خلاق که در این زمینه تحصیلات ویا اطلاعات کافی داشته باشد نیازمند است. یک سر کارگر با تجربه که به خم و وپیچ کار آگاه است و می تواند در تولید وبهبود کارخانه تاثیر به سزایی داشته باشد.

پرسشنامه جواز کسب
پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

مشخصات درخواست کننده . . .

موضوع فعالیت : کد محصول : I.X.F.∑

تاسیس کارخانه

محل اجرای طرح :
محمود اباد

تاریخ تکمیل پرسشنامه :
محل امضاء

پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– ظرفیت سالانه تولیدی

نام کا لا ظرفیت
سنگ m²۰۰۰/۱۳۰

– نام ومیزان مواد وقطعات مصرفی در سال
( به شرح جدول شماره یک پیوست )
قطعات یدکی دستگاههای سنگبری از قبیل : بلبرینگ / پیچ و مهره وغیره … وگریبکس/ روغن/واسکازین/ لقمه/ چسب سنگ/ اب/ گاز/ برق/ تلفن/ سگمنت/ بدنه/ فرقان/ بیل/ دیلم /واگن و…

پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– تعداد پرسنل :

 

مدیر عامل ۱
سر کارگر ۱
کمک استاد کار ( پادو ) ۱
آشپز ۱
قله برچی ۱
واگن بنز ۱
تابلو پیاده کردن ۳
طولی بر چی ۱
بین طولی بر وکله بر ۱
کله بر چی ۱
بین کله بر ساب نواری ۱
ساب نواری ۲

چهل بر ۲
سنگ چین ۱
شب کا قله بر ۱
کمک طولی بر چی ۱

برآورد انرژی مورد نیاز ، برآورد سرمایه ثابت
پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– بر اورد انرژی مورد نیاز:
ا لف: توان برق مصرفی ۲۰۰ کیلو وات
ب: میزان اب مصرفی متر مکعب در سال µ۵۰۰
۱- گاز طبیعی متر مکعب در سال
ج: میزان سوخت مصرفی ۲- نفت گاز متر مکعب در سال
۳- نفت سیاه متر مکعب در سال

– براورد سرمایه ثابت: تقریبا ۰۰۰/۰۰۰/۱۷۰ ریال
۱٫ مساحت ۰۰۰/۴ متر مربع به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال

تولیدی۰۰۰/۲ متر مربع وارزش ۶۰ میلون ریال
۲٫ ساختمان با زیر بنای اداری ۲۰ متر مبع وارزش ۶/۰ میلیون ریال
جنبی متر مربع وارزش میلیون ریال

۳٫ هزینه موحوطه سازی۰۰۰/۰۰۰/۵ میلیون ریال
۴٫ ماشین آلات تولیدی ( به شرح جول شماره ۲ پیوست ):
۵٫ لیست وسایل جنبی تاسیسات واداری (به شرح جدول شماره ۳ پیوست)
میز/ مبل/ صندلی/ تخت/ گاوصندوق/ رایانه/ فایل/ بخاری و کولر گاز
– جمع سرمایه ثابت :۰۰۰/۶۰۰/۱۸۵
میلیون ریال

پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران

وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– شرح مختصری از روش تولید :

سنگ را از معدن خریداری میکنیم که به نام کوپ می باشد و توسط ماشین های تریلی و ده چرخ، که معروف به کفی میباشنداز معدن به کارخانه حمل میگر

دد وکوپ را به صورت تنی خریداری میکنیم میانگین قیمت تن سنگ۰۰۰/۲۰۰ ریال می باشد بعد روی واگن گذاشته وزیر قله بر می رود وبعد به اندازه های مختلفبرش میخ ورند وبعد

توسط کارگرها پلاک سنگ را بر روی طولی بر گذاشته درز میگردد وبعد توسط دستگاههای بعد ساب وچهل بر یا بیست بر وقطعات مختلفاز قبیل ۴۰ طولی،سرویس،فرشی وپله تبدیل میگردد.

پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

دارد
– برای کالای تولید استاندارد وجود شماره استاندارد:
ندارد *

می باشد
– برای کالای تولید استاندارد ملی موجود
نمی باشد *

داخلی*
– ماخذ یا منبع دریافت تکنولوژی
خارجی

بله

– تکنولوژی انحصاری است ماخذ:
خیر *

صادرات میباشد
– هدف از تولید
مصرفی داخلی میباشد *
پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– اگر کالای مورد نظر ازطریق فرآیندهای مختلف قابل تولید باشددلیل انتخاب روش مذکور ا شرح دهید.

هست . سنگ مصنوعی

به دلیل اینکه سبک وزن است

تولید زیاد

زیبایی کار

دقیق بودن انواع سنگ

پرسشنامه جواز تاسیس

جمهوری اسلامی ایران
وزارت صنایع
اداره کل صنایع . . .

– چنانچه روش تولید، آلودگی محیطی خاصی ایجاد می نماید روش جوگیری از آلودگی را شرح دهید.

آلودگی وجود ندارد.

جدول شماره (۱)
نام ومیزان مواد اولیه قطعات مصرفی
ردیف نام ومواد قطعات مصرفی منبع تامین
داخلی خارجی مقدار مصرف سالانه واحد
۱
۲
۳
۴

۵
۶
۷
۸
۹
۱۰

۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱ کوپ سنگ
سنگمنت
لقمه
دیسک
دستکش
چکمه
چسب سنگ
بیل
کلنگ
دیلم
چکش
قلم
پتک
فرقان
گاری
گیریس
روغن
واسکازین
پمپ هوا
موتور هوا
واگن

*
* *
* *
* *
* *
* *
* *
*
*
* *
*
*
*
*
* *
* *
* *
* *
* *
*

۵۰۰۰۰
۶۰۰
۱۰۰۰۰
۵۰
۴۰۰
۲۰۰
۵۰
۱۰
۵
۵
۵
۵۰
۸
۴
۵
۱۰
۱۵
۱
۱
۸

تن
دست
عدد
عدد
جفت
جفت
عدد
عدد
عدد
عدد
عدد
عدد
عدد
عدد
عدد
بشکه
بشکه
بشکه
عدد
عدد
عدد
جدول شماره(۲)
مشخصات ماشین آلات تولیدات
ردیف نام ماشین آلات تعداد منبع تامین
داخلی خارجی ارزش ماشین آلات
(میلیون ریال)

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱ جرثقل
قله بر
چهل بر
کله بر
ساب
پرس
وسط بازکن
طولی بر
قرنیز بر
بیست بر
کف بر ۲
۲
۱
۲

۲
۱
۱
۲
۱
۱
۱ *
* *
* *
* *
* *
* *
* *
* *
* *
* *
* *

۰۰۰/۰۰۰/۱۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۲۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰