مقدمه
۱-۱ حوزه فعاليت هاي شركت (فعاليت هاي اجرايي)
درباره ما:
در سال ۱۳۸۰ بنا بر ضرورت هاي ناشي از گسترش چشم انداز فعاليت هاي تخصصي و نو آورانه در صنايع جوش و بازرسي شركت جوش گستر صنعت به عنوان يك شركت خصوصي شروع به كار نموده و به تدريج فعاليت خود را در پروژه هاي مختلف در صنايع خودرو لوازم خانگي نفت و گاز و پتروشيمي متمركز نموده است.

اين شركت محصول انتقال ده سال فعاليت قبلي در قالب جديد (شركت جوش گستر صنعت) ميباشد و با برخورداري از مديران و كارشناسان فداكار متخصص و مبتكر از طريق جلب رضايت مشتري و تعميق آن به همراه اعمال مديريت بهينه بر منابع توانسته اعتبار قابل توجهي در صنعت امروز ايران كسب كند.

موضوع فعاليت هاي شركت
تجربيات كاري با امكانات فني وتخصصي امكان فعاليت در موضوعات ذيل را ميسر ميسازد:
انتخاب و تأمين دستگاه ها ملزومات و مواد مصرفي جوشكاري
اجراي كليه فرآيندهاي جوشكاري

اجراي خدمات بازرسي (ut, vt, mt. pt. ed) مطابق با استانداردهاي (en. Aws..)
آموزش تخصصي كليه فرآيندهاي جوشكاري مطابق با استانداردهاي معتبر جهاني
مشاوره در زمينه هاي مختلف جوش
اتوماسيون و بهينه سازي روشهاي جوشكاري
تهيه مدارك جوشكاري (wps.pqr.wpq…)
تحقيق در روشهاي نوين جوش و بازرسي
خدمات پيمانكاري

اطلاع رساني

۱-۲- حوزه فعاليت هاي شركت (فعاليت هاي تعميراتي)
شركت صنعتي و بازرگاني جوش گستر صنعت
شركت جوش گستر صنعت (تأسيس ۱۳۸۱) با هدف گسترش فناوري هاي جوش و بازرسي و افزايش بهره وري در صنعت خودروسازي و لوازم خانگي با استفاده از امكانات مناسب و نيروي انساني مجرب آماده ارائه خدمات ذيل ميباشد:
– طراحي و ساخت انواع دستگاه جوش مقاومتي و مخصوص طبق سفارش (نقطه جوش پرس جوش و قرقره جوش)
– ساخت و تأمين انوع الكترودهاي جوش مقاومتي به صورت فورچ سرد و ماشين كاري (كلاهك، ديسك، ميلگرد، تسمه و چهار پهلو) مخصوص ورق هاي فولادي و گالوانيزه فروش انواع دستگاه هاي نقطه جوش آويز ترانس سرخود (C-type. x-type) خارجي
– طراحي و ساخت سيستم هاي كنترل جوش مقاومتي و آنالوگ و ميكروپروسسوري با قابليت اتصال به شبكه و رايانه
– تأمين لوازم و جانبي كليه دستگاههاي جوشكاري برق و مقاومتي (تورچ. كابل. بالانسور. شنت. گان بازو. يونيت آب خنك و غيره)
– مواد مصرفي جوشكاري و لحيم كاري سخت (الكترود. پودر و سيم جوش)
– آموزش جوش و بازرسي در كليه سطوح مطابق با استانداردهاي جهاني (iso. en)
– خدمات بازرسي جوش (ut. Pt. rt. mt)

فصل دوم

شكل ۲-۱: مخزني كه محل هاي مشخص شده آن جوشكاري شده است

شكل ۲-۲: مخزني كه محل هاي مشخص شده آن جوشكاري شده است.

۲-۱- كليات
در شركت جوش گستر صنعت تقريبا بيشتر فرآيندهاي معمول جوشكاري انجام مي شود. علاوه بر آن بازرسي و انجام تست هاي غير مخرب (RT, MT, PT, UT) نيز انجام مي شود. در زير خلاصه اي از فعاليت هايي كه در رابطه با موارد فوق شركت داشته ام گزارش مي شود.
۱- ساخت پايه مخصوص تجهيزات نقشه برداري
جنس اين لوله، گرين استيل است و مراحل زير براي آن انجام شد.
۱-۱ تهيه نقشه از نمونه و بررسي نكات فني آن

۲-۱ برش قطعات از لوله و بازوهاي نگهدارنده و ارسال آن به قسمت ماشين كاري
۳-۱ جوشكاري قطعات با روش TIG لازم به ذكر است به دليل استحكام مورد نظر و همچنين در نظر گرفتن ضخامت لوله اين روش انتخاب گرديد. پس از پايان كار پايه هاي مورد نظر از لحاظ ابعادي و استقرار روي زمين بررسي و به قسمت سند بلاست و رنگ آميزي ارسال گرديد.
– اولاً به دليل اينكه پايه هاي مذكور تا شود بودند كنترل ابعادي از اهميت خاصي برخوردار بوده است. خم كاري و برش كاري تقريبا با دقت زياد (با دقت ۲+ ميلي متر) انجام گرفت.
– جوشكاري با روش TIG به دليل حرارت ورودي كم و تمركز مناسب قوس به خوبي انجام گرفت و هيچ گونه تغيير شكلي مشاهده نشد. ضمن اين كه گرده جوش از نظر ظاهري بسيار مناسب به نظر مي رسد و چون اين وسيله تحت بار زيادي نبود (حدود ۱۵ كيلوكرم) بازرسي چشمي از جوش كفايت مي كند و استانداردهاي خاصي نيز استفاده نگرديد.

۲- ساخت صافي بنزين هواپيما
اين وسيله از جنس فولاد B106-A مي باشد وجوشكاري آن مطابق با دستورالعمل جوشكاري انجام گرفت.
نكته مهم در ساخت اين دستگاه تحت فشار بودن آن (حدود bar6) و همچنين عدم دسترسي يك طرفه آن به پشت بند بود (به نقشه مراجعه شود) با توجه به نقشه ديده مي شود انواع و اقسام اتصالات جوش در آن استفاده مي شود. در صورتي كه جوشكاري در وضعيت تحت وافقي انجام شود عيوب جوش به حداقل مي رسد . بنابراين قطعات حتي الامكان به صورت جداگانه و با قيد و بست هاي مناسب جوشكاري گرديده و سپس مونتاژ مي شوند و اين امكان را به وجد مي آورد كه اغلب جوش ها در وضعيت هاي G1، F1، F2 كه ساده تر مي باشد انجام شود. جهت تست اين وسيله بنا به درخواست كارفرما به خصوص از جوش ها حساس، تست راديوگرافي به عمل آمد.

جدول ۲-۴: WPS مخازن

۳- جوشكاري مقاومتي

اين روش جوشكاري نسبت به ساير روش ها ساده تر بوده و درصورت استفاده از تجهيزات مناسب پارامترهاي جوشكاري قابليت كنترل بهتري دارند. مزاياي اين روش در قابليت خودكار شدن آن، سرعت عمل و استحكام مناسب ميباشد. در اغلب تكنيكهاي جوش مقاومتي از الكترودمصرف شدني استفاده نمي شود. فقط در روش بريزينگ مقاومتي جوشكاري هاي فركانس بالا از مواد مصرف شدني استفاده مي شود.
تنوع دستگاه ها و سيستم هاي كنترل آن بسيار متنوع بوده به طوري كه ساده ترين و پيچ

يده ترين دستگاه‌هاي جوشكاري در اين گروه قرار مي گيرند. تست استحكام و خواص جوش در اين روش ساده است و اغلب شامل تست هاي تخريبي و راديوگرافيك مي باشد البته مناسب با قطعات و تكنيك ها ممكن است از روش هاي ديگر نيز استفاده شود.
روش تست تخريبي به اين گونه است كه قطعه به گيره بسته شده و يك ورق آن با وسيله اي از ورق ديگر جدا مي شود. در صورتي كه جوش سالم باشد فلز جوش روي يك ورق باقي مي ماند و ورق ديگر سوراخ مي شود. از عيوب شايع در جوش هاي مقاومتي مي توان به ذوب ناقص و سوختگي اشاره كرد. جوشكاري مقاومتي عمدتا در صنايع خودرو و وسايل خانگي و صنايع نظامي كاربرد دارد. گاهي تنها روش ممكن جوشكاري است. يكي از مهم‌ترين كاربردهاي جديد هوش مقاومتي ساخت شبكه هاي مش جهت قطعات ساختماني از پيش ساخته شده است.

۴- مواد مصرفي جوشكاري
مواد جوشكاري از نظر شكل، كاربرد و تركيب شيميايي تنوع فوق العاده اي دارند. اما كمتر از منظر كاربردي مورد بررسي قرار مي گيرند.
۱-۴- مواد مصرفي تعميري:
اين مواد مخصوص تعمير قطعاتي مانند قالبها، غلطكهاي نورد، تجهيزات پالايشگاهي ، پل‌هاي فلزي، كشتي سازي، قطعات ريخته گري به كار مي روند.