لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت Windows vista توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت Windows vista قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

Windows vista

روز جمعه ۲۲ ماه جولاي ۲۰۰۵ براد گلدبرگ مدير اجرايي بخش توليد و طراحي ويندوز در مقابل ۱۰۰۰۰ نفر از كارمندان مايكروسافت در آتلانتا اعلام كرد نسخه آزمايشي (بتا نگارش يك) سيستم عامل جديد ويندوز كه با كد «لانگهورن» شناسايي ميشد، در موعد پيش بيني شده، سوم آگوست، به تعدادي از برنامه نويسان و متخصصان تكنولوژي اطلاعات جهت ارزيابي و رفع ايرادات تكنيكي ارسال خواهد شد.
بر پايه طرح موجود در ادامه ارزيابي و نظرخواهي، در زماني كه تاريخ آن تعيين نشده است، ويندوز بتا نگارش ۲ را بيش از نيم ميليون متخصص ديگر كه با شبكه مايكروسافت همكاري دارند، دريافت خواهند كرد.
۵ روز پس از آن در ۲۷ جولاي در اعلاميه ديگري نام لانگهورن به طور رسمي به «ويندوز ويستا» تغيير يافت. گرگ سوليوان Greg Sullivan يكي ديگر از مديران اجرايي مايكروسافت علت انتخاب نام ويستا را همانطور كه در تبليغ آن آمده شفاف، مطمئن، متصل عنوان كرد؛ پيام اصلي ويندوز ويستا «رساندن روشني و شفافيت به جهان» است (ويستا در فارسي با معاني ديدن منظره از فاصله دور، چشم انداز و دورنما تعريف ميشود). در همان روز مايكروسافت سايت اختصاصي ويندوز ويستا را در اينترنت قرار داد www.microsoft.com/windowsvista و پيش بيني كرد ويندوز جديد در نيمه دوم سال ۲۰۰۶ يعني پنج سال پس از ويندوز اكس پي در اختيار عموم قرار گيرد. قرار است جزئيات كامل ويندوز ويستا در يك گردهمايي در ماه سپتامبر اعلام شود.

در حال حاضر كمتر از نيمي از ويژگي‌هاي ويندوز در نسخه آزمايشي ويستا گنجانيده شده است و ميديا پلير نرم‌افزار جنجالي پخش موزيك و ويديو در آن قرار ندارد.
به گفته سوليوان طراحان و برنامه نويسان مايكروسافت در هنگام توليد ويندوز ويستا سه عامل مهم را در نظر داشتند:
ــ جلب اعتماد استفاده كنندگان به توانايي حفظ اطلاعات شخصي توسط ويندوز، افزايش امنيت در شبكه و اينترنت و سهولت در به كار گيري از سيستم عامل
ــ توجه به نياز سازمانها و دفاتر تجاري در استفاده از اطلاعات
ــ ايجاد هماهنگي در نحوه ارتباط الكترونيكي مردم با وسايل و ابزار
ويندوز ويستا
دانلود و نصب ويندوز ويستا به سهولت انجام ميگيرد. از مهمترين تغييرات در ويستا ميتوان به برخورداري آن از ويژگي گرافيكي جديد به نام آولون Avalon و همچنين ارتقا مرورگر اينترنت اكسپلورر به نسخه ۷ اشاره كرد.

آولون با كد پيشين بخشي از ويندوز است كه اكنون با نام جديد خود خط مشي ارائه ويندوز Windows Presentation Foundation شناسايي شده و شامل نحوه نمايش، دستيابي به كدهاي برنامه نويسي و چگونگي ارتباط استفاده كننده با ويندوز در تشكيل و به وجود آوردن فايلهاي تصويري، ويديويي و متون نگارشي گوناگون ميشود. آولون همچنين به برنامه نويسان كمك ميكند تا رابطه ديجيتالي تجاري بين صاحبان كسب و كار با مشتري را طراحي كنند. آولون با به كارگيري تكنولوژي DirectX از حداكثر توانايي سخت افزارهاي گرافيكي كامپيوترها مانند كارت ويديو استفاده خواهد كرد.
در اولين نگاه شكل و تصوير آيكونها در دسك تاپ ويندوز ويستا به وضوح ديده ميشوند، بزرگ و كوچك كردن اندازه آيكونها در كنترل استفاده كننده است و تمام فايلهاي بايگاني شده مانند فايلهاي فتوشاپ به صورت شكل و تصويري از فايل ديده ميشوند.

از تغييرات عمده ويندوز ويستا سيستم جستجوي سريع آن است و مانند موتور جستجوي ام اس ان با نام MSN Desktop Search به چشم ميآيد. جستجوي سريع Quick Search در تمام برنامه‌ها قابل استفاده است و پنجره كوچك جستجو را هميشه در كنار نوار آدرس ميتوان يافت. جستجوي سريع در پائين دكمه استارت هم ديده ميشود و در صورتي كه نام نرم‌افزاري در آن تايپ شود بلافاصله موتور جستجو فايل اجرايي برنامه را در ليست يافته‌هاي خود قرار ميدهد.
بخش ويندوز اكسپلورر كه مانند My Computer فايلها و فولدرهاي موجود در سيستم را نشان ميداد اكنون علاوه بر نشان دادن فولدرهاي زرد رنگ نوع ديگري فولدر را هم در خود جاي داده است. اين فولدر جديد كه به صورت مجازي تشكيل ميشود ميتواند بدون توجه به محل اصلي بايگاني فايلها آنها را با دسته بندي ديگري مانند عكس و نوشته، تاريخ و نويسنده موقتاً در يك فولدر مجازي قرار دهد.
به تعداد استفاده كنندگان از يك شبكه داخلي گروه جديدي هم اضافه شده‌اند. در سيستمهاي عامل قبلي در هنگام شروع ويندوز هر استفاده كننده ميتوانست با تايپ اسم رمز خود به كار با كامپيوتر بپردازد. گروه ميهمان هم ميتوانستند با يك رمز مشترك از شبكه استفاده كنند و مدير شبكه Administrator هم نظارت و كنترل كامل بر تمام كامپيوترهاي واقع در مدار شبكه را داشت. گروه جديد در ويندوز ويستا استفاده كننده محدود Limited Account نام دارند. آنها مجاز به اضافه كردن پرينتر هستند، اما نميتوانند نرم‌افزار جديد نصب كنند. انجام هر گونه تغييري در ساختمان و تنظيم نمايشگر اينترنت فقط با موافقت مدير شبكه انجام ميشود.

تغيير ديگر در سيستم فاير وال است. ويندوز اكس پي تنها ميتوانست ترافيك و كدهاي ورودي را كنترل كند، ويندوز ويستا علاوه بر ترافيك كدهاي ورودي قادر است كدهاي خروجي را نيز تحت نظر گرفته و با نظارت بر انتقال اطلاعات محيطي امن و ايمن در نمايشگر اكسپلورر به وجود آورد. از ديگر موارد امنيتي ويندوز ويستا همكاري با مرورگر اينترنت اكسپلورر در شناسايي سايتهاي مظنون به جاسوسي با سيستم آنتي فيشينگ (دزدي اطلاعات شخصي مانند شماره كارتهاي اعتباري و اسامي رمز) است.
ويندوز ويستا بسيار سريعتر از نسخه‌هاي ديگر عمل كرده و در حدود ۵۰ درصد بر سرعت آن افزوده شده است. ابزار ديگري كه در ويندوز ويستا مشاهده ميشود امكان عيب يابي در هنگام ايست ناگهاني سيستم و يافتن دلايل سبب توقف كامپيوتر و شناسايي منشاء ايراد در شبكه است. همچنين ويندوز ويستا در صورتي كه هارد ديسك كامپيوتر را در مرحله‌‌ي از كار افتادگي تشخيص دهد به كاربر هشدار خواهد داد تا به كپي فايلهاي حساس اقدام كند. مايكروسافت پيش بيني ميكند صاحبان ويندوز ويستا با در دست داشتن چنين ابزاري در حدود ۵۲ درصد در هزينه‌هاي نگهداري سيستم صرفه جويي كنند.

از جمله بخشهاي تغيير يافته ديگر Control Panel ويندوز ويستا است كه در آن مرتب كردن تصاوير و فايل هاي ويديويي دچار دگرگوني شده و بر خلاف نسخه‌هاي پيشين ويندوز حالا استفاده كننده ميتواند كنترل بيشتري به پخش فايلهاي صوتي ويديويي و تصويري خود داشته باشد و به دسته بندي موضوعي آنها بپردازد.
مرورگر جديد اينترنت هم به همراه ويندوز ويستا تحت نام اكسپلورر ۷ عرضه خواهد شد و چون نسخه جديد مرورگر با ويندوز اكس پي سازگار است كمي پس از انتشار نسخه آزمايشي ويندوز ويستا نمايشگر اينترنت اكسپلورر ۷ نيز در اختيار مردم قرار خواهد گرفت. مايكروسافت تاكنون جزئيات چنداني از اكسپلورر ۷ در اختيار عموم قرار نداده است اما گفته ميشود اكسپلورر داراي كارايي جديدي مانند باز كردن چندين سايت اينترنت در يك پنجره كه Tabbing خوانده ميشود است. مشاهده چندين وبسايت در يك پنجره مدتهاست در مرورگر فاير فاكس قرار دارد. تاريخ عرضه عمومي اكسپلورر ۷ از طرف مايكروسافت اواخر سال جاري مسيحي اعلام شده است.
ويندوز ويستا نسخه آزمايشي ديگري (بتا ورژن ۲) خواهد داشت كه زمان عرضه آن در حال حاضر تعيين نشده است. بتا ورژن ۲ قرار است به تعدادي از استفاده كنندگان عادي و متخصص ويندوز ارسال شود تا نظرات و پيشنهادات آنان در نسخه نهايي در نظر گرفته شود.

سير تاريخي تحول و تكامل مايكروسافت ويندوز :
در ماه نوامبر ۱۹۸۳ اولين نسخه ويندوز به بهاي ۱۰۰ دلار به بازار آمد و پس از آن در نوامبر ۱۹۸۵ ويندوز ۱ به دارندگان كامپيوتر معرفي شد. دارندگان دو مدل كامپيوترهاي ۲۸۶ و ۳۸۶ توانستند در ۹ دسامبر ۱۹۸۷ ويندوز ۲ را در كامپيوترهاي خود نصب كنند.
ويندوز ۳ در ۲۲ ماه مي ۱۹۹۰ به قيمت ۱۵۰ دلار و در پي آن در آپريل ۱۹۹۲ ويندوز ۳٫۱ به دست مردم رسيد و بيش از يك ميليون نسخه از آن به فروش رفت. مايكروسافت نسخه ويندوز Workgroups 3.1 را در سال ۹۲ و Windows NT را در ماه آگوست ۱۹۹۳طراحي و توليد كرد. تعداد كساني كه در اين زمان نسخه‌اي از ويندوز را خريداري كرده بودند از مرز ۲۵ ميليون گذشت. نسخه‌هاي ويندوز از سري ان تي با نام Windows NT 3.5 در ماه سپتامبر ۹۴ و Windows NT 3.51 در جون ۱۹۹۵ به دست مردم رسيد.

ويندوز ۹۵ كه در آگوست ۱۹۹۵ به بازار عرضه شد نقطه اوج موفقيت فروش محصولات مايكروسافت بود. با تبليغات وسيع و حربه‌هاي گوناگون تجاري در عرض كمتر از ۴ روز بيش از يك ميليون كپي از ويندوز ۹۵ فروخته شد. يك سال پس از آن در ماه آگوست ۱۹۹۶ ويندوز شبكه Windows NT 4.0 توليد شد.
مايكروسافت در فاصله سالهاي ۹۷ و ۹۸ دو مدل از ويندوز سي ئي جهت كامپيوترهاي كوچك طراحي كرد. نگارش ۲ ويندوز سي ئي و آخرين نسخه آن با نام Windows CE 3.0 در سال ۹۹ به بازار رسيد.
استقبال مردم از نسخه‌هاي گوناگون ويندوز همچنان ادامه داشت. ويندوز ۹۸ در جون ۱۹۹۸ و سپس نسخه اصلاحي آن با نام Windows 98 SE نگارش دوم در ماه مي ۱۹۹۹ توليد شد. در فوريه ۲۰۰۰ ويندوز ۲۰۰۰ و در ۱۹ جون ۲۰۰۰ ويندوز ام ئي (ويندوز هزاره) ارائه شد. كمي بيش از يك سال بعد در ۲۵ اكتبر ۲۰۰۱ ويندوز اكس پي جاي خود را در كامپيوترهاي مردم يافت. اكنون نوبت ويندوز ويستا است تا كامپيوترهاي جهان را فتح كند.

ویژگی های ویندوز ویستا

در نسخه جديد ويندوز شركت مايكروسافت تكنولوژي و ويژگي هاي متنوعي بكار رفته است که هرکدام از آنها اگر یک تحول شناخته نشوند، یک پیشرفت مهم خواهند بود. در اين مقاله ضمن آشنایی با ویژگی های ویندوز ویستا، در مورد تعامل آن با انواع سخت افزار ها نیز مطالبی را بیان خواهیم کرد.