دانلود فایل پاورپوینت آداب و نزاکت هدیه دادن

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آداب و نزاکت هدیه دادن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آداب و نزاکت هدیه دادن قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هدیه چه به صورت مادی باشد و چه معنوی اثرات روانی زیادی هم بر فرد هدیه دهنده وهم هدیه گیرنده دارد، زیرا فرد هدیه دهنده به این ارزش معنوی در ذات خود رسیده است که اکنون وقت قدردانی، تشکر و احساس و ابراز همدلی و درک متقابل است و در عوض فرد هدیه گیرنده نیز به ارزش معنوی آن پی خواهد برد. به طور کلی زمانی که فرد هدیه گیرنده با دریافت هدیه به این نتیجه می رسد که برای طرف مقابلش مهم بوده و در خرید و انتخاب هدیه وقت ،انرژی و هزینه فکری و روحی صرف شده است برایش ارزشمند است ،خصوصا آن که فرد هدیه گیرنده احساس کند که با نوع هدیه ای که دیگری به او داده است ارزش و قدر و منزلتش از سوی فرد هدیه دهنده درک شده است.بنابراین سنخیت و نوع هدیه با موقعیت پیش آمده و ویژگی های شخصیتی فرد هدیه گیرنده از اصل های بنیادی فلسفه هدیه دادن است .

اسلاید ۲ :

پیش از آنکه هدیه ای خریده شود رعایت یک نکته ضروری است و آن این که هدفمان از خرید هدیه را مشخص کنیم ، تا قصد و هدف اصلی را مشخص نکنیم تهیه هدیه مناسب امکان پذیر نخواهد بود . در قدیم افراد برای ارزشمندترین و مورداحترام ترین فرد خانواده یا فامیل هدیه دست ساز ارزشمندی تهیه کرده و برایش هدیه می‌بردند اما امروزه به دلیل محدودیت وقت و انرژی افراد ، این اصل رو به فراموشی است.

اسلاید ۳ :

هدیه دادن رسمی است که نخستین بار از ایران برخاسته و به سایر نقاط جهان شیوع پیدا کرده است. در واقع رسم هدیه دادن، هدیه گرفتن و صله رحم ، رسمی است کاملاً ایرانی که از دوران باستان برخاسته و حدود ۷ تا ۸ هزار سال قدمت دارد . همین کاربرد هدیه در ایران قدیم است که باعث حفظ روابط اجتماعی و عاطفی عمیق میان افراد و اقوام ایرانی شده و بین آنها پیوستگی و پیوند اجتماعی برقرار کرده و بدین ترتیب هدیه دادن به عنوان یک سرمایه اجتماعی شناخته شد ، سرمایه ای که افراد در موقعیت های مختلف به کار می گرفتند در قدیم نه تنها هنگام شاد باش و شادی ها به یکدیگر هدیه می دادند بلکه بر طبق یک رسم پسندیده ، ایرانیان در مراسم ختم و عزاداری تحفه هایی دلگرم کننده به یکدیگر عرضه می کردند.

اسلاید ۴ :

در پیرامون آتشکده بلخ (نوبهار) که یکی از چهار آتشکده بزرگ و درجه اول کشورهای ایران بوده همواره عده ای گل فروش دیده می شدند و کسانی که برای دیدار آتشکده می آمدند از آنها گل خریداری کرده ، به درون آتشکده برده و نثار می نمودند. رسم تقدیم گل در اروپا به عنوان هدیه و تحفه ، رسمی است که از ایران به کشورهای اروپایی سرایت کرده است و قدمت تقدیم گل در ایران به قدری است که نمی توان مبدا آن را پیدا کرد.

اسلاید ۵ :

کهن‌ترین نشانه‌ای که از رواج گل و استفاده از آن برای تزیین و هدیه دادن، وجود دارد، نقش برجسته بارعام داریوش اول هخامنشی در تخت جمشید است. در این نقش، داریوش بر اریکه پادشاهی نشسته و گلی در دست دارد. روی بسیاری از نقش‌های تخت جمشید، این گل به چشم می‌خورد.بسیاری از ایرانگردان و پژوهشگران در گزارش های دیداری خود از ایران به هدیه دادن شاخه گل به نشانه ابراز دوستی و عشق اشاره کرده اند.

اسلاید ۶ :

 

چینی ها : چینی ها معتقدند دریافت هدیه باید با دو دست انجام شود و گیرنده باید در هنگام دریافت ،کف دست های خود را بالا نگه دارد و تا زمانی که قدر دانی و تشکر را به حد وفور در کلام و اجزای صورت خود نشان نداده است نباید هدیه را به زمین بگذارد. باز کردن هدیه در جلوی روی شخصی که آن را تهیه کرده است در فرهنگ و آداب چینی ها کار خوشایند و صحیحی به نظر نمی رسد و می گویند در صورتی که گیرنده از صمیم قلب و به راستی از هدیه خوشش نیاید با تغییر حالتی که در چهره او ایجاد می شود باعث کدورت خاطر فرد هدیه دهنده می شود .

اسلاید ۷ :

هندی ها : هندی ها معمولا از کالاهای چرمی یا کالاهایی که از اجزا و اعضای بدن حیوانات ساخته شده است هر چند گران قیمت و با ارزش هم باشد استفاده نمی کنند .در کشور هندوستان و برای مردم این سرزمین نباید از کاغذ هایی به رنگ سیاه یا سفید برای بسته بندی هدایا استفاده کرد.

اسلاید ۸ :

تایلندی ها : تایلندی ها با عدد ۳ رابطه خوبی دارند ، آنها ترجیح می دهند ۳ قلم از یک کالا را هدیه داده یا هدیه بگیرند و برای کادو پیچی کردن هدایا هم معمولا از کاغذ هایی با رنگ روشن استفاده می کنند.

هرگز کاغذ کادویی هدیه دریافتی از یک تایلندی را جلوی چشمان او پاره نکنید و سعی نمایید با دقت و حوصله آن را باز کنید تا به کاغذ کادویی آسیبی نرسد و دوست تایلندی حرکت شما را بی احترامی تصور نکند .

اسلاید ۹ :

ایتالیایی ها : ایتالیایی ها هم مانند ما رسم دارند در اولین حضور خود در خانه یک دوست ، هدیه ای برای او تهیه کنند . رسم است هدیه گیرنده معمولا هنگام دریافت آن و بلافاصله هدیه ای را که معمولا با دقت و ظرافت بسیار بسته بندی شده را باز نکند .    ایتالیایی ها معمولا از گرفتن و دادن هدایای تیز و برنده  احساس رضایت ندارند و آن را نوعی تبادل احساسات منفی و ناخوشایند می دانند .

گرچه در این کشور هم گل و هدیه دادن آن بسیار مورد توجه و پسندیده به نظر می رسد اما در دادن انواع گل توجه بسیاری می شود و برای مثال ( گل رز ) را فقط مخصوص روابط عاشقانه می دانند .

اسلاید ۱۰ :

اسلام هدیه را راهی برای نزدیکی قلوب میداند.                                                                                                                             اسلام هدیه دادن را به زمان و مکان خاصی محدود نکرده و هدیه را که الزامی برای معنوی بودن آن وجود ندارد برای تألیف قلوب در نظر گرفته است. در اسلام آداب و سنت های نیکو و ارزشمندی پیرامون روابط اجتماعی و دیدارها وجود دارد که یکی از آنها، هدیه دادن است. معمولا اگر کسی برادر دینی خود را زیاد دوست داشته باشد یا بخواهد با کسی رابطه دوستی برقرار کند دنبال فرصتی است تا دوستی و محبت خود را به او نشان دهد . یکی از بهترین روشهای ابراز علاقه انسانها به یکدیگر هدیه دادن است ، هدیه دادن به این معناست که من از تو کینه ای در دل ندارم ، تو در دل من جای داری و خطاهای تو را بخشیده ام و همین است کار هدیه که به گفته حضرت محمد (ص) گوش و چشم و دل را از کار می اندازد ، و رشته محبت بین شما را استوار می کند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد