دانلود فایل پاورپوینت آموزش اصول و قواعد طبقه بندی کا لا درسیستم هماهنگ شده

PowerPoint قابل ویرایش
87 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آموزش اصول و قواعد طبقه بندی کا لا درسیستم هماهنگ شده توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آموزش اصول و قواعد طبقه بندی کا لا درسیستم هماهنگ شده قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

یستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا:

 The Harmonized commodity description and coding system=Harmonized system(H.S)               

         سیستم هماهنگ شده که به اختصار «سیستم هماهنگ شده» نامیده می شود (HS) است، نمانکلاتور(Nomenclature)  کالایی چند منظوره بین المللی واساس طبقه بندی می‌باشد.

   (اسم =Nomen ، مجموعه Clature)

  نمانکلاتور مجموعه‌ای از اعداد وقواعد جهت طبقه بندی بوده و کاربرد اصلی آن در زمینه تعرفه‌های گمرکی و آمار تجارت است.

 

اسلاید ۲ :

  طی اعصار و قرون گذشته، طبقه بندی کالا از توجه خاصی برخوردار بوده است. در ابتدا این توجه از جانب مقاماتی ابراز می شد که مالیاتها و عوارض راهداری را در رابطه با کالاهایی که در محدوده قلمرو یا در مناطق مرزی کشور مبادله می گردید وضع و وصول می کردند. و به مرور زمان دستیابی به اطلاعات آماری نیز بتدریج اهمیت یافت.

  در ابتدای امر سیستمهای طبقه بندی کالا بسیار ساده بودند و در اکثر موارد از یک فهرست الفبایی تشکیل می شدند که کلیه یا برخی از اقلام مندرج در آن از پرداخت مالیات معاف بودند و یا مالیات خاصی به آن تعلق می گرفت.

  با افزایش تعداد کالاهای مورد مبادله و تنوع حقوق گمرکی و معافیت ها، ضرورت ایجاد یک سیستم طبقه بندی مبتنی بر ضوابط ویژه احساس شد.

  این امر موجبات ایجاد سیستم های طبقه بندی مختلف در طی زمان را فراهم نمود که در نهایت منجر به ایجاد «سیستم هماهنگ شده» گردیده اند.

 

اسلاید ۳ :

          سیستم هماهنگ شده این امکان را فراهم می‌آورد که با اتخاذ یک زبان مشترک، روش طبقه بندی اصولی، بین المللی و یکنواخت را در عین بکارگیری اصطلاحات ساده گمرکی مورد استفاده قرار دهیم تا بتوانیم به انواع مختلف کالاهای تجاری یک شماره خاص اختصاص دهیم. براساس کد سیستم هماهنگ شده می‌توان تعرفه‌های گمرکی، حقوق ورودی و محدودیت های مورد نیاز را برتجارت مشخص کرد.

           Tariff: تعرفه: معیارهای عددی یا رقمی برای شناساندن و تعیین جایگاه کالا در یک فهرست معین می باشد. یک تعرفه گمرکی نمایانگر میزان حقوق گمرکی (حقوق ورودی) قابل پرداخت برای ورود یا صدور آن کالا می باشد.

اسلاید ۴ :

تاریخچه

       – نمانکلاتور ژنو (The Geneva  Nomenclature) :

    درسال۱۹۳۱اولین نمانکلاتوربین المللی باتبعیت ازجامعه ملل LEAGUE OF NATIONS ایجاد شد و بدلیل محل تدوین، به نام نمانکلاتور ژنو شهرت یافت. این نمانکلاتور از سال  ۱۹۳۷ به اجرا در آمد و از ۲۱ قسمت، ۸۶ فصل و ۹۹۱ ردیف (عنوان تعرفه) تشکیل شده بود. از دیگر خصوصیات این نمانکلاتور سه رقمی بودن تعرفه ها بود. هدف اصلی از تدوین آن ایجاد یک معیار مشترک برای نمانکلاتور های مورد استفاده در تجارت کشورها بود ودر ۱۹۴۶ همزمان با انحلال جامعه ملل و پایان جنگ جهانی دوم از کاربازایستاد.

 

اسلاید ۵ :

 –نمانکلاتوربروکسل(B.T.N= Brussles Tariff  Nomenclature)

           پس از جنگ جهانی دوم تلاش برای بازسازی اقتصادی و تمایل به تجارت آزاد که مشخصه آن دوران بوده است شرایط مطلوبی را برای استاندارد کردن تعرفه های گمرکی بوجود آورد و یکبار دیگر نیاز به تدوین یک نمانکلاتور مشترک قابل قبول در مقیاس بین المللی آشکار شد. و این امر بر اساس نمانکلاتور ژنو قابل تحقق بود. به این دلیل پادشاه بلژیک فراخوانی کرده و با حمایت از سازمان ملل (UN)  کار در این زمینه آغاز و ضمنا تصمیم بر این شد که شماره های نمانکلاتور در بطن یک کنوانسیون عینیت پیدا کند. این کنوانسیون همزمان با کنوانسیون ایجاد شورای همکاری گمرکی (ccc) (سازمان جهانی گمرک (WCO)فعلی)و کنوانسیون تعیین ارزش کالا برای مقاصد گمرکی امضاء گردید.

اسلاید ۶ :

   این کنوانسیون در ابتدا به نام« نمانکلاتور بروکسل(BTN)» نامیده شد و از سال ۱۹۵۹ به اجرا در آمد و در ۱۹۷۴، نام جدید «نمانکلاتور شورای همکاری گمرکی»برآن نهادند (CCCN). 

CCCN= Customs Co-operation Council Nomenclature      

   نمانکلاتور شورای همکاری گمرکی تا سال ۱۹۸۷ متشکل از ۲۱ قسمت، ۹۹ فصل، ۱۰۱۱ ردیف تعرفه بوده و سپس به ۹۶ فصل و ۱۲۴۱ شماره تغییر یافت. کدهای آن چهار رقمی (دو گروه دو رقمی به ترتیب دورقم سمت چپ بیانگر فصل و دورقم راست نشانگر مرتبه کالا در آن فصل می باشد) بودند.

اسلاید ۷ :

  طبقه بندی استاندارد تجارت بین المللی (SITC)

SITC= Standard International Trade Classification

  نمانکلاتور ژنو علاوه بر طبقه بندی کالا، بعنوان مبنایی برای تهیه نشریه فهرست حداقل کالاها برای آمارهای تجارت بین المللی بکار رفت. این نشریه در سال ۱۹۳۸ توسط جامعه ملل تدوین گردید.کمیسیون آماری ملل متحد بین سال های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۰ در این فهرست حداقل، تجدیدنظر کرده و آنرا «طبقه بندی استاندارد تجارت بین المللی» نامید. و شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد در ۱۲ جولای ۱۹۵۰ با تصویب قطعنامه ای از کلیه کشورها خواست با قبول دو مورد ذیل در آمار تجارت خارجی خود این طبقه بندی را بکار برند.

-اتخاذ این سیستم با انجام اصلاحات لازم بدون در هم ریختن چارچوب آن

-تجدیدنظر در داده های آماری و انطباق با این سیستم بمنظور انجام مقایسه آماری در مقیاس بین المللی

اسلاید ۸ :

     ایجاد سیستم هماهنگ شده (HS)

           در اواخر دهه ۱۹۶۰ حجم تجارت جهانی به مقدار زیادی روبه افزایش نهاد و تعداد زیادی کالای جدید تولید و روانه بازار و تجارت شده و در عمل مشاهده شده بود که در جریان یک دادوستد بین المللی حداقل ۱۷ بار توصیف می وشود. به همین دلیل علاوه بر نیاز به کدهای جدید مناسب با تحولات تجاری، این کدها باید به تقسیمات فرعی تری تقسیم می شد و بنابراین نمانکلاتور شورای همکاری گمرکی دیگر کارایی لازم را نداشت. به این ترتیب شورای همکاری گمرکی در بروکسل تصمیم گرفت نمانکلاتور جدید کالایی بین المللی برای شناسایی و تعریف یکسان و همگون از کالا را بوجود آورد.

اسلاید ۹ :

      –  اساس ساختار سیستم هماهنگ شده (HS)

      نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده براساس بخشی از نمانکلاتور قدیمی شورای همکاری گمرکی (ccc) پایه گذاری شده و از طبقه بندی تجارت بین المللی استاندارد ((SITC که نمانکلاتور بین المللی برای آمارهای تجارت است، و نمانکلاتور بازار مشترک اروپا، ایالات متحده آمریکا و ژاپن هم بهره گیری شد. این اجزاء متشکله با یکدیگر هماهنگ شده ، باعث تقویت تشکیل سیستم هماهنگ شده مورد انتظار شدند. که این سیستم در واقع یک نمانکلاتور چند منظوره (multi purpuse) است که امکان استفاده از آن برای مقاصد گوناگون علاوه برمقاصد تعرفه ای وجود دارد.

اسلاید ۱۰ :

     –  تصویب سیستم هماهنگ شده (HS)

        در ۱۹۸۳ شورای همکاری گمرکی تدوین یک کنوانسیون را به منظور معرفی یک سیستم جدید برای توصیف و کدگذاری کالاها با نام سیستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا به تصویب رساند.

          باوجود این، پنج سال دیگر طول کشید تا سرانجام در ۱۹۸۸، سیستم هماهنگ شده به اجرا درآمد. از آن تاریخ تاکنون، سیستم هماهنگ شده اساس و شالوده نمانکلاتور بیش از۱۹۹  کشور و اتحادیه گمرکی و اقتصادی را از جمله درکشورهای کانادا،ایالات متحده آمریکا و جامعه اروپا تشکیل داده است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 87 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد