whatsapp call admin

دانلود مقاله ارائه مدلی برای مدیریت پروژه های نفت و گاز

word قابل ویرایش
8 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
9700 تومان
97,000 ریال – خرید و دانلود

چکیده

با توجه به پیشرفت های ده های اخیر در صنایع ، اهمیت و لزوم به کار گیری شیوه های نوین مدیریت پروژه ، درپروژه های بالادستی مانند نفت و گاز احساس می شود. یکی از موثرترین راهکارهای بهبود اجرای پروژه، مطرح شدن مدیریت پروژه ها بر اساس موقعیت مکانی و زمانی خاص منطقه است.جدایی مدیریت از رهبری، تاخیر در زمان به اتمام رسیدن پروژه ها، دوباره کاری ها در پروژه ها ، مدیریت زمان و رهبری پروژه ها و… از عمده ترین مسائلی است که صنایع بالادستی ایران با آن مواجه است. با این حال در سالهای اخیر با توجه به رشد پروژه های بزرگ عمرانی، نفت و گاز و پتروشیمی به مباحث مدیریتی بسیار توجه شده است. و با توجه با اینکه برخی مسائل و چالش ها را نمی توان بطور کامل تغییرداد ولی براحتی می توان آنها را مدیریت کرد. که البته تغییرات ممکن است باعث توقف کار، افزایش هزینه، اشتباه در زمان بندی، ادعاها و دعاوی قضایی شود که کم کردن این تاثیرات منفی از طریق مدیریت ، با توجه به بزرگی طرحها و هزینه های بالای آنها، می تواند قدم موثری در جلوگیری از هدر رفتن منابع مالی، نیروی انسانی و زمان باشد.در این مقاله سعی شده است تا مدلی متفاوت از آنچه تا کنون در ایران اجرا شده معرفی گردد. برای نیل به این هدف ابتدا مسائل و چالش های پیشرو مورد بررسی قرار می گیرد، و سپس بر مبنای آن منابع قابل توسعه شناسایی و روش انجام آنها مورد بررسی قرار می گیرد. و سپس مدلی برای مدیریت پروژه های بالادستی ارائه می گردد.

کلید واژه: مدیریت ریسک، مدیریت پروژه؛ مدیریت زمان،پروژه های نفت و گاز

۱ کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد واحد قوچان ، تلفن : ۰۹۱۵۷۳۷۴۱۵۱ و sayan724@gmail.com

۲ دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر

۳ دانشجوی کارشناسی مهندسی نفت دانشگاه آزاد واحد قوچان

۴ دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد واحد قوچان

× ۲۳

International Conference on Management

A model for managing oil and gas projects

Ehsan, Barsalani 1; mostafa, Bahrami 2 Ali, Moghimi 3; Javad, Gholami 4
1 Bachelor of Chemical Engineering, Azad University, Quchan
2 Master of Chemical Engineering, Amir kabir University
3 Student Petroleum Engineering, Azad University, Quchan

۴ Student Chemical Engineering, Azad University, Quchan

Abstract

Due to recent advances in technology, the importance and necessity of applying modern methods of project management, such as oil and gas upstream projects is felt. . One of the most effective strategies for improving project execution,

project management is being introduced based on the specific location and time zone.

Separation of management and leadership, delay in getting projects completed, duplication of projects, time management and leadership projects and upstream of the major issues the industry is facing. However, in recent years given rise to large construction projects, oil and gas, petrochemical, much attention has been paid to managerial issues. And given that some of the issues and challenges can not be completely changed, but they can be managed easily. But changes may stop working, cost increases, mistake scheduling, claims and litigation that minimize the negative impacts of the management with regard to large projects and high costs, they can be an effective step in preventing loss of financial resources, manpower and time.

This article has been executed in Iran so far different from what the model is introduced. To achieve the first objective is to examine the issues and challenges of leading, Then, based on the identification of sources and methods is studied. And then a model is presented for managing upstream projects.

Keywords: risk management, project management, time management, oil and gas

۲۴

International Conference on Management

مقدمه

طراحی، و ساخت پروژه های نفت،گاز، و پتروشیمی در کشورهای در حال توسعه نقش مهم و اساسی را در پیشرفت اقتصادی و مدیریتی ایفا می کند.[۱] بطوریکه همزمان با انقلاب صنعتی مدیریت از مالکیت جدا شد و. شاخه ای جدید از توسعه اقتصادی بیان گردید..[۲] برای دست یافتن به مدل مورد نظر ابتدا باید در ایران متغیر های مختلفی را مورد ارزیابی قرار دهیم. در کشور ما سالیانه درصد بالائی از ثروت ملی، صرف هزینه های عدم مدیریت صحیح در پروژه های صنایع بالادستی می گردد. که رویکرد مطلوب تری را نسبت به سیاست گذاری مسئولین و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان که عمدتا شرکت های دولتی می باشند ، را می طلبد. [۴] در اکثر پروژه های در دست اجرا در کشور، درباره مدیریت زمان اتمام طرح ها، برآورد دقیقی وجود ندارد. این درحالیست که ، شرکت ها و سازمانها در دنیا از دهه ها قبل روشی های زیادی را برای مدیریت منابع و مدیریت زمان تعریف کرده اند . [۳]

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 9700 تومان در 8 صفحه
97,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد