whatsapp call admin

مقاله در مورد بلوتوث

word قابل ویرایش
27 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مقدمه:
اجازه بدهید بررسی سیستم بلوتوث را با مروری سریع بر دستاوردها و اهداف آن آغازنماییم.واحدپایه در سیستم یک (پیکونت)است که از یک گره اصلی و حداکثر (گره پیرو فعال)به فاصله ده متر تشکیل شده است.در یک فضای بزرگ واحدمی توان چندین پیکونت داشت وحتی می توان آنها را از طریق یک گره که نقش پل ایفا می کندبهم متصل کرد.به مجموعه ای از پیکونت های متصل بهم اصطلاحا “شبکه متفرق” می گویند.

در یک پیکونت علاوه بر هفت گره فعال پیرو می تواندتا ۲۵۵گره غیرفعال وجودداشته باشد.اینها دستگاههایی هستند که گره اصلیآنها را درحال استراحت وکم توان واردکرده تامصرف باطری آن کاهش یابد.یک ایستگاه درحال غیرفعالهیچ کاری نمی تواند انجام بدهدبه جز آنکهبه س

یگنال فعال سازیخود یا سیگنال Beaconکه از گره اصلیمی رسدپاسخ بدهد.به غیر ازاین حالات دوحات میانیدر مصرف توانبه نامهای حالت SNIFF AND HOLDنیز وجوددارد.دلیل اصلی (اصلی/پیرو)آن بودکه طراحان آندر نظر داشتندقیمت کلسیستم بلوتوث پیاده سازی شده بر روی تراشه زیر پنج دلار باشد.نتیجه تصمیم گیری آن است که گره های پیروتقریبا غیرهوشمند و ساده هستند واساسا آنچه را که گره اصلیبه آنها دستوربدهداجرا می گنند.یک پیکونت سیستمی مبتنی بر

TDMمتمرکز است که در آن هستهمرکزی بر سینگال ساعت نظارت دارد وتعیین می کند ه چه دستگاهی و در کدام برش زمانی مخابره داشته باشد.تبادل اطلاعات صرفا بین گره مرکزی و گره های پیرو انجام می شود و ارتباط مستقیم دوگره پیرو (مثلا)دوصفحه کلید یا دوچاپگر) ممکن نیست

تاریخچه بلوتوث

فکر اولیه بلوتوث در شرکت موبایل اریکسون در سال ۱۹۹۴ شکل گرفت. اریکسون که یک شرکت سوئدی ارتباطات راه دور است در آن زمان در حال ساخت یک ارتباط رادیوئی کم مصرف و کم هزینه بین تلفن های همراه و یک گوشی بیسیم بود.
کار مهندسی در سال ۱۹۹۵ شروع شد و فکر اولیه به فراتر از تلفن های همراه و گوشی های آنها توسعه یافت تا شامل همه انواع وسایل همراه شود، با هدف ساخت شبکه های شخصی کوچک از وسایل مختلف در طول آن زمان اریکسون نام بلوتوث را از نام یک پادشاه دانمارکی گرفت که بین سالهای ۹۴۰-۹۸۱ میلادی می زیست.

تصویر شماره ۱-

شاه هرالد بلاتاند دوم (مشهور به بلوتوث) در دوره حکومت خود که یک وایکینگ بود بطور صلح آمیز دانمارک، نروژ شمالی و سوئد جنوبی را با هم متحد کرد (البته با زور و بدون کابل!!!). این کار به او شهرت یک پادشاه ماهر در ارتباط و مذاکره در تاریخ را داد.

تصویر شماره ۲

برای اریکسون اسم بلوتوث برای فن آوری ای داده شده که امیدوار بود بتواند بطور صلح آمیز وسایل مختلف را متحد کند.
اریکسون می دانست که اگر فقط یک شرکت این استانداردها را حمای

ت کند هرگز موفق نخواهد شد.
در سال ۱۹۹۸، اریکسون یک موافقتنامه با IBM،‌Nokia،Intel،Com3،Microsoft و Tooshiba امضا کرد و گروه Bluetooth SIGرا بوجود آورد، هدف این گروه نظارت بر پیشرفت وعمومی ساختن آن بود.

بلوتوت چیست؟
پس از یک سمینار عصرانه به خانه برگشته اید نوت بوک در کیف و تلفن همر

اه در جیب داریدو در سمینار امروز یادداشت هایی در نوت بوک خود نوشته اید همین که به خانه می رسید و از کنار چاپگرجوهر افشان خود عبور می کنیدنوت بوک چاپگر را پیدا می کندو بطور خودکار یادداشت های سمینار را به چاپگر ارسال میکند و آنها را روی کاغذ چاپ میکند.

تصویر شماره ۳

در همین حال PDA کامپیوتر رومیزی را تشخیص داده و درخواست می کند دفترتلفن و برنامه روزانه شما را Update کند و همچنین همه پیامهای email را که ارجحیت آن را از قبل تعیین کردیددرخواست میکند.
همه این کارها در زمانی رخ میدهد که کت خود را درآورده و برای نوشیدن نوشابه به سمت یخچال می روید در عرض چند دقیقه تلفن همراه شما بوق می زند تا به شما اعلام کند عملیات چاپ یادداشت ها تمام شده است به طرف چاپگر رفته و یادداشت ها را می خوانید بلافاصله پس از آن PDA شما بوق می زند تا به شما اعلام کند دفترچه تلفن و برنامه روزانه شما را بهنگام کرده و شماemail جدید دارید.

به دنیای بلوتوث خوش آمدید….

تصویر شماره ۴
بلوتوث یک قن اوری بیسیم کوتاه برد است که به (کامپیوترها دستگاه ضبط و پخش استریو اتومبیل ها لوازم خانگی وهمه وسایل دیگری که می توانید ارتباط آنها را با یکدیگر فکر کنید امکان ارتباط می دهد.

تصویر شماره ۵
یکی از جالبترین نکات درباره این استاندارد روشی است که وسایل مجهز به تراشه های بلوتوث بطور خودکار یکدیگر را تشخیص میدهند ارتباط برقرار می کنند و داده ها را با دستور شما بدون دخالت شما

تصویر شماره ۶

انتقال می دهند.
در خصوصیات بلوتوث بک ارتباط رادیویی با برد کوتاه داده شده است این استاندارد همچنین یک برد متوسط صد متری دارد اما به ندرت بکار می رود چون به توان الکتریکی و هزبنه بیشتری نیاز دارد.

تصویر شماره ۷ ر باند فرکانس رادیویی یا علمی صنعتی پزشکی از۲٫۴۰ تا ۲٫۴۸ گیگاهرتز عمل می کند.

تصویر شماره ۸

سازندگان و طراحان این فرکانس را به این دلیل انتخاب کردند که در سراسر جهان به رایگان در دسترس است و محدودیتهای داشتن مجوز را ندارد.
تصویر شماره ۹

Piconet
:

تصویر شماره ۱۰
یک دستگاه بلوتوث که نقش اصلی(master) را ایفا میکند میتواند با ۷ دستگاه که نقش پیرو((slave را دارند در ارتباط باشد

تصویر شماره ۱۱

.این شبکه یک گروه ۸تایی را تشکیل میدهد که piconet یا خوشه بلوتوث نامیده میشود.در هر زمان داده ها میتوانند بین یک master و slave انتقال پیدا کنند.

تصویر شماره۱۲

از خصوصیات دیگر بلوتوث این است که اجازه میدهد ۲ یا چند piconet با هم متصل شوند ویک scaternet را ایجاد میکند،این ارتباط از طریق router صورت می گیرد

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 27 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد