دانلود پاورپوینت تاثیر نانو ذرات بر روی بتنهای الیافی

PowerPoint قابل ویرایش
50 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تاثیر نانو ذرات بر روی بتنهای الیافی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تاثیر نانو ذرات بر روی بتنهای الیافی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

فصل دوم: تاریخچه و مروری بر تحقیقات گذشته

اولین جرقه فناوری نانو در سال ۱۹۵۹ زده شد. در این سال ریچارد فاینمن طی یک سخنرانی با عنوان «فضای زیادی در سطوح پایین وجود دارد» ایده فناوری نانو را مطرح ساخت. وی این نظریه را ارائه داد که در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم مولکول‌ها و اتم‌ها را به صورت مستقیم دستکاری کنیم.

نانو ذرات افزودنی به سیمان میتوانند از نوع ترکیبات تشکیل دهنده خود سیمان (اکسیدسیلیس، اکسیدآهن، آلومینا) و هم از ترکیباتی دیگر (برای مثال کربو نانو تیوب) باشند،که در جهت ایجاد خواصی مشخص و معین در سیمان کاربرد دارند.

اسلاید ۲ :

ازجمله تحقیقات انجام شده در زمینه نانو ذرات می توان به موارد زیر اشاره کرد

آقای Jeng-Ywan نیز اثر افزایش نانوسیلیکا بر روی سیمان پرتلند  را مورد بررسی و مطالعه قرار داده اند.

آقای Qing، وهمکارانش همچنین اثر افزایش نانوسیلیس بر روی نفوذپذیری خمیر سیمان را مورد مطالعه قرار داده اند.

همچنین آقای Ta-Peng تاثیر نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم بر روی پاکسازی محیط زیست مورد بررسی قرار داده اند.

اسلاید ۳ :

فصل سوم: کلیاتی در مورد نانو ذرات و بتن های الیافی

از نگاه لغوی کلمه نانو به معنای یک میلیاردم ( ۹-۱۰) میباشد و در اصل از یک واژه یونانی به معنای کوچک گرفته شده است.علامت اختصاری نانو در سیستم متریک n می باشد. یک نانومتر یک هزارم میکرن یا یک میلیاردم متر میباشد.

مواد نانو به عنوان موادی که حداقل یکی از ابعاد آن (طول ، عرض ، ضخامت ) زیر ۱۰۰ نانومتر باشد تعریف شده است.

اسلاید ۴ :

کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان

کاربرد نانو ذرات در صنایع شیشه

۱- شیشه های خود تمیز شوننده: این نوع نانو پوشش ها با ضخامت چند نانومتر در سطح شیشه یک لایه تشکیل می دهند و آب جمع شده در سطح را تماما پخش کرده این خاصیت پخش شوندگی مساوی آب در سطح باعث می شود بدون اینکه لکه ای باقی بماند سطح ازکثیفی ها عاری شود و بخودی خود امکان تمیز شدن را بوجود می آورد.

اسلاید ۵ :

کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان

۲- شیشه های کنترل کننده انرژی: این نوع شیشه ها ضمن دارا بودن تنوع در رنگ و سایر خصوصیات، قادرند با کاهش شدید امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز عبوری و تنظیم عبور نورمرئی، در زمستان تا ۸۵ درصد و در تابستان تا ۸۰ درصد از هدر رفتن انرژی داخل ساختمان جلوگیری کرده و در صرفه جوئی مصرف انرژی،  نقش بسزائی داشته باشند.

۳- شیشه های محافظ در برابر آتش: شیشه های محافظ در برابر آتش نیز یکی دیگر از دستاوردهای فناوری نانو است. این محصول از طریق قراردادن یک لایه شفاف محتوای نانو ذرات سیلیس درمیان دو صفحه شیشه ای ساخته می شود که در هنگام گرم شدن شیشه این لایه شفاف تبدیل به محافظی سخت، تیره ومقاوم دربرابر آتش می شود.

اسلاید ۶ :

کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان

استفاده از نانو ذرات برای جلوگیری از یخ زدگی جاده: محققان با کمک گرفتن از نانو ذرات سیلیسی پوششی ابداع کرده اند که با قرارگیری بر روی سطح جاده ها می تواند از یخ زدگی آنها در زمستان جلوگیری کند.

براساس این روش سطح جاده ها و خیابانها با استفاده از لایه ای از نانو مواد پوشش داده    می شود و این مواد از شکل گیری یخ بر روی سطح جاده جلوگیری می نماید.

این لایه خصوصیاتی مشابه ویژگی های برگ نیلوفر آبی را داشته و از ثابت باقی ماند آب در سطح خیابان جلوگیری می کند.

آسفالت های خود ترمیم گر: ترک خوردگی آسفالتها یکی از بزرگترین مشکلات راه سازی در جهان است و سالیانه مبالغ فراوانی صرف بازسازی ترک ها می شود با کمک گرفتن از نانو ذرات درون آسفالت، آسفالت می توان به طور خود بخود در هنگام ترک خورگی ترکها را ترمیم نماید.

اسلاید ۷ :

کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان

کاربرد نانوتیوبهای کربنی دربتن: افزودن نانو لوله های کربنی به سیمان موجب افزایش استحکام کششی و فشاری بتن می شود. از این فناوری نوین ومفید در بهسازی ومقاوم سازی ابنیه و پلهای بتنی استفاده می گردد.

استفاده از نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم: از دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده مناسب جهت حذف آلاینده های محیطی، انواع فلزات سنگین از فاضلاب، تصفیه آبهای آشامیدنی، تصفیه هوا استفاده می شود

اسلاید ۸ :

بتنهای الیافی

بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با بکارگیری الیاف تقویت کننده داخل مخلوط بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، فوق‌العاده افزایش می یابد. این ترکیب کامپوزیتی یکپارچگی و پیوستگی مناسبی داشته و امکان استفاده از بتن به عنوان یک ماده شکل پذیر را فراهم می آورد.

 

اسلاید ۹ :

انواع بتنهای الیافی

۱- الیاف مصنوعی

در اوایل قرن بیستم  با شکوفایی صنعت پتروشیمی ساخت انواع مختلف الیاف مصنوعی آغاز گردید.

از مهمترین الیاف مصنوعی که کاربرد زیادی در ساخت بتن دارد الیاف پلی پروپیلن و الیاف شیشه می باشد.

۲- الیاف فلزی

الیاف فلزی مورد استفاده در بتن عمدتاً از جنس فولاد و در برخی موارد از جنس مس می باشند. الیاف فولادی برای اولین بار در کشور آمریکا و در سال ۱۳۶۲ توسط رومالدی به ثبت رسید.

اسلاید ۱۰ :

فصل چهارم: بررسی خواص و مشخصات مصالح بکار رفته شده

۲- نانو آلومینا

 نانو آلومینای مصرفی از نوع آلفا، بصورت پودری و دارای ساختار کروی، کریستالی و محصول شرکت نانو ساو ایران بوده، سایز متوسط ذرات ۶۰ نانومتر و دارای درصد خلوص بالای % ۹۹ می باشد.

۳- نانو اکسید آهن

 نانو اکسید آهن مصرفی بصورت پودری، دارای ساختار کروی، کریستالی و محصول شرکت پیشگامان نانو مواد ایران بوده، سایز متوسط ذرات ۲۰ نانومتر و دارای درصد خلوص بالای %۹۹/۵ می باشد.

 

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 50 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد