دانلود پاورپوینت شبکه های VPN

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت شبکه های VPN توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت شبکه های VPN قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

      شبکه‏‌های رایانه‏ای به شکل گسترده‏ای در سازمان‏ها و شرکت‏های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‏گیرند. اگر یک شرکت از نظر جغرافیایی در یک نقطه متمرکز باشد، ارتباطات بین بخش‏های مختلف آن‌را می‌توان با یک شبکه‏‏‌ی محلی برقرار کرد. اما برای یک شرکت بزرگ که دارای شعب مختلف در نقاط مختلف یک کشور و یا در نقاط مختلف دنیا است و این شعب نیاز دارند که با هم ارتباطاتِ اطلاعاتیِ امن داشته‏ باشند، بایستی یک شبکه‏‏‌ی گسترده‏ی خصوصی بین شعب این شرکت ایجاد گردد.

      همچنین فرستادن حجم زیادی از داده از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر مثلا” در به هنگام رسانی بانک اطلاعاتی یک مشکل شناخته شده و قدیمی است . انجام این کار از طریق Email به دلیل محدودیت گنجایش سرویس دهنده Mail نشدنی است .استفاده از FTP هم به سرویس دهنده مربوطه و همچنین ذخیره سازی موقت روی فضای اینترنت نیاز دارد که اصلا” قابل اطمینان نیست.

     شبکه های شخصی مجازی یا( VPN ( Virtual private Networkها اینگونه مشکلات را حل میکنند.

اسلاید ۲ :

تعریف شبکه VPN

     یک VNP،شبکه ای اختصاصی است که از طریق یک شبکه عمومی غیر قابل اعتماد(عموما اینترنت)برای ارتباط با سایت های راه دور و ارتباط کاربران با یکدیگر،استفاده می نماید.این نوع شبکه ها به جای استفاده از خطوط واقعی نظیر Leased lines،از یک ارتباط مجازی به کمک اینترنت به منظور ارتباط به سایت های راه دور و انتقال ترافیک شخصی استفاده می کنند.

اسلاید ۳ :

مزیت های استفاده از شبکه های VPN

  ۱-گسترش محدوده جغرافیایی ارتباطی

  ۲-بهبود وضعیت امنیت

  ۳-کاهش هزینه های عملیاتی در مقایسه با روش های سنتی نظیر WAN

  ۴-کاهش زمان ارسال و حمل اطلاعات برای کاربران راه دور

  ۵-بهبود بهره وری

  ۶-نسبت به شبکه‏‌های پیاده‌‏سازی شده با خطوط استیجاری، در پیاده‌‏سازی و استفاده،هزینه کمتری صرف می‏کندو……

اسلاید ۴ :

انواع معماری VPN

۱- سایت به سایت (Site-to-Site)

  •  سایت به سایت مبتنی بر اینترانت
  • سایت به سایت مبتنی بر اکسترانت

۲-دستیابی از راه دور (Remote-Access)

اسلاید ۵ :

۱- سایت به سایت (Site-to-Site)

    هدف از این نوع معماری، این است که تمامی رایانه‏‌های متصل به شبکه‏‌های محلیِ مختلفِ موجود در یک سازمان، که ممکن است از نظر مسافت بسیار از هم دور باشند، به صورت مجازی، به صورت یک شبکه محلی دیده شوند و تمامی رایانه‏‌های موجود در این شبکه‏‏‌ی محلی مجازی بتوانند به تمامی اطلاعات و کارگزارها دسترسی داشته باشند و از امکانات یکدیگر استفاده نمایند.

اسلاید ۶ :

۲- دستیابی از راه دور (Remote-Access)

      به این نوع از شبکه ها VPDN(Virtual Private dial Network) نیز گفته می شود که از مدل ارتباطی User To Lan(ارتباط کاربر به شبکه محلی) استفاده می شود. در این ارتباط در واقع کاربر راه دور به عنوان عضوی از شبکه‏‏‌ی محلی  شرکت محسوب می‏شود که قادر است از اطلاعات و کارگزارهای موجود در آن شبکه محلی استفاده نماید.

اسلاید ۷ :

تونل کشی Tunneling

    مجازی بودن در VPN به این معناست که شبکه‏‌های محلی و میزبان‏های  متعلق به عناصر اطلاعاتی یک شرکت که در نقاط مختلف از نظر جغرافیایی قرار دارند، همدیگر را ببینند و این فاصله‏‌ها را حس نکنند. VPNها برای پیاده‌‏سازی این خصوصیت از مفهومی به نام تونل‌‏کشی(tunneling)استفاده می‏کنند. در تونل‌‏کشی، بین تمامی عناصر مختلف یک VPN، تونل ‏زده می‏شود. از طریق این تونل، عناصر به صورت شفاف همدیگر را می‏بینند.

اسلاید ۸ :

روش های تامین امنیت در VPN

۳-پروتکل IPSEC

         اگرچه تونلینگ برای برای ایجاد یک VPN  کافی است اما امنیت کاملی را برای داده ها فراهم نمی کند.امنیت کامل زمانی حاصل می شود که در تبادل داده ها،رمزگذاری و احراز هویت نیز اعمال شود.بسته هایی که توسط تونلینگ ،رمزنگاری و احراز هویت محافظت می شوند بالاترین سطح امنیتی را دارا هستند.استانداردهای IPSec ،پروتکل های امنیتی را برای تونلینگ،خصوصی سازی داده ها،جامعیت و احراز هویت را فراهم و واقعا یک VPN مطمئن را ایجاد می کنند.

اسلاید ۹ :

روش های تامین امنیت در VPN

۴-AAA سرور

     سرویس دهنده AAA(Authentication,Authorization,Accounting) به منظور ایجاد امنیت بالا در محیط های VPN از نوع ” دسیتابی از راه دور“ استفاده می گردد. زمانیکه کاربران با استفاده از خط تلفن به سیستم متصل می گردند،سرویس دهنده AAA درخواست آنها را اخذ و عملیات زیر را انجام خواهد داد:

     شما چه کسی هستید؟(تایید، Authentication)

     شما مجاز به انجام چه کاری هستید؟(مجوز، Authorization)

     چه کارهایی را انجام داده اید؟(حسابداری، Accounting)

اسلاید ۱۰ :

منابع http://www.microsoft.com/ windowsserver2003/technologies/ networking/vpn/defult.mspx http://www.helming.com

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 12 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد