دانلود پاورپوینت معرفی شبکه عصبی و شبکه آدالاین

PowerPoint قابل ویرایش
93 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت معرفی شبکه عصبی و شبکه آدالاین توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت معرفی شبکه عصبی و شبکه آدالاین قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

      مقدمه

در سالیان اخیر شاهد حرکتی مستمر از تحقیقات صرفاً تئوری به تحقیقات کاربردی علی الخصوص در پردازش اطلاعات مسائلی  که برای آنها راه حلی موجود نیست و یا براحتی قابل حل نیستند ، بوده ایم . با عنایت باین حقیقت ، علاقه فزاینده ای در توسعه تئوریک سیستمهای دینامیکی هوشمند که مبتنی بر داده های تجربی هستند ، ایجاد شده است .“ شبکه های عصبی مصنوعی “ جزء این دسته از سیستمهای دینامیکی قرار دارند که با پردازش روی داده های تجربی دانش یا قانون نهفته در ورای داده ها را به ساختار شبکه منتقل میکند . به همین خاطر به این سیستمها هوشمند گویند چرا که بر اساس محاسبات روی داده های عددی یا مثالها قوانین کلی را فرا میگیرند . این سیستمهای مبتنی بر هوش محاسباتی سعی در مدلسازی ساختار نرو -سیناپتیکی مغز بشر دارند .

اسلاید ۲ :

انگیزه های بیولوژیکی

تحقیقات و علاقه مندی به شبکه های عصبی از زمانی شروع شد که مغز به عنوان یک سیستم دینامیکی با ساختار موازی و پردازشگری کاملاً مغایر با
پردازشگرهای متداول شناخته شد . مغز به عنوان یک سیستم پردازش اطلاعاتی با ساختار موازی از ۱۰۰ تریلیون نرونهای به هم مرتبط تشکیل شده است . نرونها ساده ترین واحد ساختاری سیستمهای عصبی هستند. بافتهایی که عصب نامیده می شوند ، اجتماعی از نرونها می باشند . این نرونها اطلاعات و پیامها را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر منتقل میکنند .
بیشتر نرونها از سه قسمت اساسی تشکیل شده اند :
۱) بدنه سلول که شامل هسته و قسمتهای حفاظتی دیگر میباشد.
۲) دندریت
۳) اکسون
که دوتای آخر عناصر ارتباطی نرون را تشکیل می دهند .
پیامهای عصبی تنها بصورت یکطرفه حرکت می کنند : از دندریتها به بدنه سلول و سپس به اکسون.

اسلاید ۳ :

تشابه شبکه های مصنوعی و بیولوژیکی در این است که دستگاه های محاسباتی خیلی ساده ای هستند و ارتباطات بین نرونها عملکرد شبکه را تعیین می کند.
شبکه های عصبی مصنوعی با وجود اینکه با سیستم عصبی طبیعی قابل مقایسه نیستند ، ویژگیهایی دارند که آنها را در بعضی از کاربردها مانند تفکیک الگو ، رباتیک ، کنترل ، و به طور کلی در هر جا که نیاز به یاد گیری یک نگاشت خطی و یا غیر خطی باشد ، ممتاز می نماید . این ویژگیها به شرح زیر هستند:

۱- قابلیت یادگیری
۲- پردازش اطلاعات  به صورت متن
۳- قابلیت تعمیم
۴- پردازش موازی
۵- مقاوم بودن

اسلاید ۴ :

۱-قابلیت یادگیری
قابلیت یادگیری یعنی توانایی تنظیم پارامترهای شبکه(وزنهای سیناپتیکی) در مسیر زمان که محیط شبکه تغییر می کند و شبکه شرایط جدید را تجربه می کند ، با این هدف که اگر شبکه برای یک وضعیت خاص آموزش دید و تغییر کوچکی در شرایط محیطی شبکه رخ داد، شبکه بتواند با آموزش مختصر برای شرایط جدید نیز کار آمد باشد.

۲- پردازش اطلاعات به صورت متن
۳-قابلیت تعمیم
۴-پردازش موازی
۵- مقاوم بودن

اسلاید ۵ :

۱- قابلیت یادگیری
۲-پردازش اطلاعات به صورت متن
رابطه یک به یک بین ورودیها و وزن های سیناپتیکی وجود ندارد . می توان گفت که هر وزن سیناپسی مربوط به همه ورودیها است ولی به هیچ یک از آنها به طور منفرد و مجزا مربوط نیست . به عبارت دیگر هر نرون در شبکه از کل فعالیت سایر نرونها متاثر می باشد . در نتیجه اطلاعات به صورت متن توسط شبکه های عصبی پردازش می شود . بر  این اساس چنانچه بخشی از سلولهای شبکه حذف شوند و یا  عملکرد غلط داشته باشند باز هم احتمال رسیدن به پاسخ صحیح وجود دارد . اگر چه این احتمال برای تمام ورودیها کاهش یافته ولی برای هیچ یک از بین  نرفته است .
۳-قابلیت تعمیم
۴- پردازش موازی
۵- مقاوم بودن

اسلاید ۶ :

۱- قابلیت یادگیری
۲-پردازش اطلاعات به صورت متن

۳-قابلیت تعمیم
پس از آنکه مثالهای اولیه به شبکه آموزش داده شد ، شبکه می تواند در مقابل یک ورودی آموزش داده نشده قرار گیرد و یک خروجی مناسب ارائه نماید . این خروجی بر اساس مکانیزم تعمیم که همانا چیزی جز پروسه درونیابی نیست بدست می آید. به عبارت روشنتر شبکه  تابع را یاد می گیرد ، الگوریتم را می آموزد و یا رابطه تحلیلی مناسبی را برای تعداد نقاط در فضا بدست می آورد.

۴-پردازش موازی
۵- مقاوم بودن

اسلاید ۷ :

۱- قابلیت یادگیری
۲-پردازش اطلاعات به صورت متن
۳- قابلیت تعمیم

۴-پردازش موازی
هنگامی که شبکه عصبی در قالب سخت افراز پیاده می شود ، سلولهایی که در یک تراز قرار می گیرند ، می توانند به طور همزمان به ورودیهای آن تراز پاسخ دهند.
این ویژگی باعث افزایش سرعت پردازش می شود . در واقع در چنین سیستمی وظیفه کلی پردازش بین پردازنده های کوچکتر مستقل از یکدیگر توزیع می گردد.

۵-مقاوم بودن

اسلاید ۸ :

۱-قابلیت یادگیری
پردازش اطلاعات به صورت متن
۳-قابلیت تعمیم
۴- پردازش موازی

۵-مقاوم بودن
در یک شبکه عصبی هر سلول به طور مستقل عمل می کند و رفتار کلی شبکه برآیند رفتارهای محلی سلولهای متعددی است. این ویژگی باعث می شود تا خطاهای محلی از چشم خروجی نهایی بدور بمانند . به عبارت دیگر سلول ها در یک روند همکاری خطاهای محلی یکدیگر را تصحیح می کنند . این خصوصیت باعث افزایش قابلیت مقاوم بودن در سیستم می گردد .

اسلاید ۹ :

کاربرد شبکه های عصبی

کاربرد شبکه های عصبی حوزه وسیعی از مسائل در زمینه های مختلف فنی و مهندسی و اجتماعی از قبیل سیستمهای هوا فضا ، وسائل اتوماتیک خانگی ،بانکداری ،الکترونیک ، صنایع دفاعی ، وسائل سرگرم کننده ، پزشکی ، صدا و تصویر ، روباتها ، ارتباط راه دور، سیستمهای حمل و نقل و … را در بر خواهد گرفت.
آنچه که شبکه های عصبی را در آینده محبوبتر خواهد نمود سرعت محاسباتی بالای کامپیوترها و الگوریتم های یادگیری سریعتر است که استفاده بیشتر از شبکه های عصبی را در مسائل صنعتی با محاسبات زیاد الزامی می نماید .

اسلاید ۱۰ :

مدل تک ورودی
یک نرون کوچکترین واحد پردازشگر اطلاعات است. شکل زیر ساختار یک نرون تک ورودی را نشان می دهد اسکالرهای p وa به ترتیب ورودی و خروجی می باشند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 93 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد