دانلود فایل پاورپوینت فناوری نانو

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت فناوری نانو توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت فناوری نانو قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

نانوفناوری در تعریف بسیار ساده، یعنی تکنولوژی هایی که در ابعاد نانومتر عمل می کنند.نانو فناوری در ترجمه لفظ به لفظ، به معنی تکنولوژِی بسیار کوچک (نانو به معنی بسیار بسیار کوچک، مقیاس ۱۰ به توان منفی ۹ بار کوچکتر) می باشد.
نانوتکنولوژی تولید کارآمد مواد و دستگاهها و سیستمها با کنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر و بهره برداری از خواص و پدیده‌های نو ظهوری است که در مقیاس نانو توسعه یافته‌اند. پیشوند نانو از کلمه یونانی به معنای کوتوله مشتق می شود .

اسلاید ۲ :

در طول تاریخ بشر از زمان یونان باستان، مردم وبه خصوص دانشمندان آن دوره بر این باور بودند که مواد را می توان آنقدر به اجزاء کوچک تقسیم کرد تا به ذراتی رسید که خرد ناشدنی هستند و این ذرات بنیان مواد را تشکیل می دهند، شاید بتوان دموکریت فیلسوف یونانی را پدر فناوری و علوم دانست چرا که حدود۴۰۰ سال قبل از مسیح او اولین کسی بود که واژه اتم را که به معنی تقسیم نشدنی در زبان یونانی است برای توصیف ذرات سازنده ی مواد به کار برد. با تحقیقات و آزمایش‌های بسیار، دانشمندان تاکنون ۱۰۹ نوع اتم و تعداد زیادی ایزوتوپ کشف کرده‌اند. آنها همچنین پی برده اند که اتم‌ها از ذرات کوچکتری مانند کوارک‌ها و لپتون‌ها تشکیل شده‌اند. با این حال این کشف‌ها در تاریخ پیدایش این فناوری پیچیده زیاد مهم نیست.

اسلاید ۳ :

درسال ۱۹۵۹ ریچارد فاینمن مقاله ای را درباره قابلیت های فناوری نانو در آینده منتشر ساخت. با وجود موقعیت هایی که توسط بسیاری تا آن زمان کسب شده بود، ریچارد فاینمن را به عنوان پایه گذار این علم می شناسند.
ریچار فاینمن در یکی از سخنرانی هایش(در انجمن فیزیک آمریکا) که عنوانش (فضای زیادی در سطوح پایین وجود دارد) بود، از دوتایی کردن اتم های برای کاهش ابعاد کامپیوترها سخن گفت (در آن زمان ابعاد کامپیوترها بسیار بزرگتر از ابعاد کنونی بودند اما او احتمال می‌داد که ابعاد آنها را بتوان حتی از ابعاد کامپیوترهای کنونی نیز کوچکتر کرد.) او همچنین در آن سخنرانی توسعه بیشتر فناوری نانوراپیش‌بینی نمود

اسلاید ۴ :

اگر چه هنوز نانوفناوری در آغاز حیات خود قرار دارد، ولی در همین چند سال اخیر امیدهای زیادی را در بین دانشمندان برای دستیابی به مواد با قابلیت های بالا و ساخت محصولات با عمر و کیفیت بالا ایجاد کرده است.
این فناوری، در حوزه های مختلف اعم از غذا، دارو، تشخیص پزشکی، فناوری زیستی، الکترونیک، کامپیوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژی ، محیط زیست ، مواد، هوافضا، امنیت ملی و غیره خواهد بود.

اسلاید ۵ :

محققان با استفاده از روش الکتروشیمیایی موفق به تولید نانو نقره شدند که با توجه به آنتی باکتریال بودن این نانو ذرات می توان از آن در ساخت اسباب بازی کودکان، ظروف یک بار مصرف و تولید لوازم منزل استفاده کرد. این روش، سایز ذرات با تنظیم شدت جریان تغییر می کند از این رو با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف چون دما، جنس کاتد، دانسیته جریان و زمان و نوع الکترولیت این نانوذرات تولید شد.

اسلاید ۶ :

قراردادن نانو ذرات طلا بر روی سطح یک دندان حساس و سپس تثبیت آنها با استفاده از یک لیزر، می‌تواند دوام دندان حساس را برای مدت طولانی افزایش دهد.ظاهرا دندان‌های حساس شامل تعداد زیادی لوله‌های رابط داخلی کوچک هستند که به سیال اجازه می‌دهند از بین دندان ها عبور کند . عبور سیال باعث سایش مکانیکی انتهای عصب‌ها در فصل مشترک میان عاج دندان و گوشت می‌شود . برای درمان این شرایط به سادگی این سوراخ‌های ریز را با نانو ذرات طلایی که قطر آنها ‪ ۳۰‬نانو متر بود ، پر کردند.برش‌های عمودی از یک سطح آزمایش تهیه شده از یک دندان انسان ، نشان دادند که نانوذرات طلای این گروه تحقیقاتی تا عمق حدود دو میکرومتر نفوذ کرده‌اند. 
 

اسلاید ۷ :

دانشمندان آمریکایی از نانو فناوری و لیزر برای درمان موفقیت آمیز تومورهای بدخیم استفاده کرده‌اندبرای انفجار سوراخ‌ها در غشای سلول‌های تومور می‌توان نانومیله‌های ظریف طلا را با یک تابش لیزر هدف قرار داد. برای این کار محققان فولیت که مورد علاقه زیاد بسیاری از سلول‌های تومور است را به نانومیله‌های طلا چسباندند و نانومیله‌ها را قادر ساختند تا گیرنده‌های تومور را هدف قرار دهند و به غشای سلول بچسبند. سپس نوری در برد نزدیک مادون قرمز به این سلول‌ها تابانده شد. نور می‌تواند به راحتی از بافت بگذرد اما نانومیله‌ها آنرا جذب و به سرعت آنرا به گرما تبدیل کردند که به انفجارهای مینیاتوری (کوچک) در سطح سلول منجر شد.

اسلاید ۸ :

نمونه ای از تقسیم بندی کاربردهای فن آوری نانو :
در آینده محققین قادر به ایجاد ساختارهایی از مواد خواهند شد، که در طبیعت نبوده و شیمی مرسوم نیز قادر به ایجاد آن نیست. برخی از مزایای مواد نانوساختار عبارتست از : مواد سبک تر، قوی تر و قابل برنامه ریزی، کاهش هزینه عمر کاری از طریق کاهش دفعه های نقص فنی؛ ابزارهایی نوین بر پایه اصول و معماری جدید؛ بکارگیری کارخانه های مولکولی یا خوشه ای که مزیت مونتاژ مواد در سطح نانو را دارند. این مواد می توانند، کاربرهای مختلفی را در صنایعی همچون: صنعت هواپیمایی، صنعت خودرو، لوازم خانگی و غیره ایجاد نماید.

اسلاید ۹ :

نانوفناوری ، منجر به تغییراتی شگرف در استفاده از منابع طبیعی، انرژی و آب خواهد شد و پساب و آلودگی را کاهش خواهد داد. همچنین فناوری های جدید، امکان بازیافت و استفاده مجدد از مواد، انرژی و آب را فراهم خواهند کرد. در زمینه محیط زیست ، علوم و مهندسی، نانو می تواند تأثیر قابل ملاحظه ای در درک مولکولی فرآیندهای مقیاس نانو که در طبیعت رخ می دهد، در ایجاد و درمان مسائل زیست محیطی از طریق کنترل انتشار آلاینده ها، در توسعه فناوری های «سبز» جدید که محصولات جانبی ناخواسته کمتری دارند و یا در جریانات و مناطق حاوی فاضلاب، داشته باشند.
 
در زمینه انرژی، نانوفناوری می تواند به طور قابل ملاحظه ای کارآیی، ذخیره سازی و تولید انرژی را تحت تأثیر قرار داده، مصرف انرژی را پایین بیاورد. به عنوان مثال، شرکت های مواد شیمیایی، مواد پلیمری تقویت شده یا نانوذرات را ساخته اند، که می تواند جایگزین اجزای فلزی بدنه اتومبیل ها شود. استفاده گسترده از این نانو کامپوزیت ها می تواند سالیانه یک و نیم میلیارد لیتر صرفه جویی مصرف بنزین به همراه داشته باشد. 

اسلاید ۱۰ :

محدودیت های شدید سوخت برای حمل بار به مدار زمین و ماورای آن و علاقه به فرستادن فضاپیما برای مأموریت های طولانی به مناطق دور از خورشید، کاهش مداوم اندازه، وزن و توان مصرفی را اجتناب ناپذیر می سازد. مواد و ابزار آلات نانوساختاری ، امید حل این مشکل را بوجود آورده است. همچنین در طراحی و ساخت مواد سبک وزن، پرقدرت و مقاوم در برابر حرارت، مورد نیاز برای هواپیماها ، راکت ها، ایستگاه های فضایی و سکوهای اکتشافی سیاره ای یا خورشیدی، تعیین کننده است. همچنین استفاده روزافزون از سیستم های کوچک شده تمام خودکار، منجر به پیشرفت های شگرفی در فناوری ساخت و تولید خواهد شد.
برخی کاربردهای دفاعی نانوفناوری نیز عبارتند از : تسلط اطلاعاتی از طریق نانوالکتریک پیشرفته به عنوان یک قابلیت مهم نظامی، امکان آموزش مؤثرتر نیرو به کمک سیستم های واقعیت مجازی پیچیده تر حاصله از الکترونیک نانوساختاری، استفاده از اتوماسیون و رباتیک پیشرفته برای جبران کاهش نیروی انسانی نظامی، کاهش خطر برای سربازان و بهبود کارآیی خودروهای نظامی، دستیابی به کارایی بالاتر (وزن کمتر و قدرت بیشتر) مورد نیاز در صحنه های نظامی و در عین حال تعداد دفعات نقص فنی کمتر، هزینه کمتر در عمر کاری تجهیزات نظامی، پیشرفت در امر شناسایی و در نتیجه مراقبت عوامل شیمیایی، زیستی و هسته ای، بهبود طراحی در سیستم های مورد استفاده در کنترل و مدیریت تکثیر نشدن هسته ای و…

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 31 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد