دانلود فایل پاورپوینت چشم انداز دندان پزشکی در تعامل با فناوری نانو

PowerPoint قابل ویرایش
19 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت چشم انداز دندان پزشکی در تعامل با فناوری نانو توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت چشم انداز دندان پزشکی در تعامل با فناوری نانو قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

فناوری نانو واژه ای است کلی که به تمام فناوری های پیشرفته با مقیاس نانو اطلاق می شود. منظور از مقیاس نانو ابعادی در حدود ۱nmتا ۱۰۰nm می باشد.

اسلاید ۲ :

فناوری نانو قادر است در دندان پزشکی کمک شایانی نموده و پیشرفت شگرفی را دراین راستا به وجود آورد. با توجه به امکان دستکاری در عمده خواص مواد به کمک فناوری نانو، می توان به ساخت محصولات با کیفیت تر و بهره وری بیشتر امیدوار بود.

اسلاید ۳ :

کلسیم فسفات ها سازگاری خوبی از خود نشان می دهند و موادی هستند که نزدیکترین شباهت را با بخش معدنی دندان و استخوان دارد. یکی از انواع کلسیم فسفات ها که کاربرد زیادی در ساخت و پوشش دهی کاشتنی ها دارد، هیدروکسی آپاتیت است.

اسلاید ۴ :

  اهمیت و مزایا هیدروکسی آپاتیت نانو ساختار (با ابعاد ۳۰۰ نانومتر) در سال ۲۰۰۲ میلادی توسط ساریگ و کاهانا مورد توجه قرار گرفت. با قابلیت تف جوشی مناسب تر و چگالی نسبی بالاتری که موجب بهبود چقرمگی شکست و دیگر خواص مکانیکی آن می شود.
 

اسلاید ۵ :

خمیر دندان های سفید کننده نانویی:خمیردندان های تازه توسعه یافته مبتنی بر نانو هیدروکسی آپاتیت(نانو HA)
خمیردندان های کلسیم پر اکساید(نانواکسید)

اسلاید ۶ :

خمیردندان های تازه توسعه یافته مبتنی بر نانو هیدروکسی آپاتیت(نانو HA) سطح ویژه بالاتری نسبت به هیدروکسی آپاتیت با ابعاد میکرو و در نتیجه پتانسیل بالاتری برای جرم زدایی دارد
پر کردن تخلخل های سطح دندان و امکان کاهش تیرگی دندان ها

اسلاید ۷ :

خمیردندان های کلسیم پر اکساید (نانواکسید) از لحاظ زیستی در دسترس است این بدان معناست که به طرز بهتری به دندان ها متصل شده و اثر شدیدتری خواهد گذاشت.

اسلاید ۸ :

به عنوان یک تعریف، نانوکامپوزیت، مواد مرکبی هستند که لااقل یکی از اجزاء تشکیل دهنده آنها دارای ابعادی در محدوده نانومتری، در محدوده ی nm100- 1، باشد اما یک سری پودرهای نانوکامپوزیت نیز داریم که این پودرها شامل ذرات با ابعادی مختلف در محدوده نانومتری هستند. همچنین نانوکامپوزیت ها شامل ترکیب ذرات در حوزه نانو در زمینه پلیمری، فلزی یا سرامیکی می‌باشد.

اسلاید ۹ :

امروزه استفاده از رزین های کامپوزیتی با استحکامی در حد استحکام نزدیک به دندان بسیار مورد توجه قرار گرفته است . استفاده از رزین های کامپوزیتی در حال حرکت به سمتی است که بتوانند به طور کامل جایگزین پرکننده هایی مثل آمالگام گردند، اما مشکل اصلی این کامپوزیت ها انقباضات حجمی است، که در طی فرایند پلیمریزاسیون به وجود می آید. این انقباضات حجمی علاوه بر اینکه باعث به وجود آمدن تنش در دندان می گردند، فضاهای خالی بین دندان و پرکننده به وجود می آید که باعث تجمع ذرات غذا و مایعات در آن گردیده و پوسیدگی دندان را تشدید می کند. با کمک نانو فیلرها می توان درصد انقباضات حجمی را کاهش داد و میزان استحکام کامپوزیت را بطور چشمگیری افزایش داد.

اسلاید ۱۰ :

شرکت Eqilasersبرای تولید لیزر دندان پزشکی به نام Equilase_10از نانوتکنولوژی استفاده کرده است.این لیزر پلاسما که همراه با نانوذرات اکسید تیتانیم تلفیق شده در چند مورد از درمان های دندانپزشکی موثر است،از جمله درمان های لثه ای دندانی،برش بافت نرم بدون بی حسی،درمان پوسیدگی دندانی،برش مینا و برش عاج دندانی.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 19 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد