whatsapp call admin

دانلود مقاله ترجمه حسابرسی همراه با متن انگلیسی

word قابل ویرایش
19 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

ترجمه حسابرسی همراه با متن انگلیسی

کاهش دادن شکاف انتظاراتی
شیوه رسیدگی به اختلافات
ژانویه ۲۰۰۸ – با وضع قوانین تازه و آیین نامه های جدید بررسی اختلافات هر روز سخت تر می شود و در صورتی که نیاز نباشد که قانون تازه ای وضع گردد ماموران رسیدگی تلاش بیشتری می کنند تا در بررسی خود جرائم را تشخیص دهند . این قوانین و آیین نامه ها لغاتی را در بر دارند چون ‹‹ منطقی ›› ، ‹‹ مصلحت ›› ، ‹‹ شک قوی ›› و ‹‹ تبادل نظر ›› که معانی آنها در ذهن مسئولین مختلف متغیر می باشد .

شکاف انتظاراتی بیانگر اختلاف بین آنچه یک فرد انتظار دارد تا توسط دیگران انجام شود و آنچه یک فرد شخصاً قبول دارد که بایستی انجام دهد . برای مثال ، در مورد صنعت هواپیمایی امروزه اینگونه انتظار می رود که در بخشی از پروازهای ماه های شلوغ تابستان مقداری تاخیر وجود داشته باشد . مسافران اما این حقیقت را قبول نمی کنند و زمانی که در پرواز آنها تاخیری بوجود می آید، همین امر باعث می شود که شکاف انتظاراتی بوجود بیاید .

بازرسان در هنگام جستجوی جرائم با اتهامات مشابهی مواجه می شوند. در بسیاری از موارد آنها نمی دانند که چه مقدار تلاش برای پرده برداری از جرم انجام شده لازم است. مهم تر اینکه، آنها اغلب مراحل لازم برای پرده برداری از جرم مرتکب شده در طول بررسی های خود را طی نمی کنند. متقاضی، قضات، سهام داران و دیگر طرفین همگی از بازرس انتظار دارند تا مراحل لازمه را انجام دهد. آنها اغلب از اینکه بازرس بدون آنکه به نتیجه ای برسد و جرم راکشف کند می رود و بعداً بصورت اتفاقی و از روی حادثه ای از ان ۱رده برداری می شود. بازگو کردن مجدد نتایج بررسی ها نتیجه ای منفی را برای آن شرکت و افراد شاغل درآن در پی خواهد داشت.

دلایلی که یک بازرس در بررسی های خود موفق نمی شود پرده از جرم بوقوع پیوسته بردارد عبارتند از :
اعتماد بیش از حد بر گفته های متقاضی
کمبود آگاهی و یا تشخیص وضعیت های تعیین کننده در امر تصمیم گیری
روابط شخصی با متقاضی
شکست خوردن برنامه زیری ها و فالیت های انجام شده توسط فرد مجرم
و همچنین تمایل به نخواستن .

شکاف انتظاراتی بوسیله دو عامل ایحاد می شود : توانایی بازرس در تشخیص جرم و تلاش های بازرس در پیدا کردن جرم. یک بازرس ممکن است مهارت لازم را در پیدا کردن جرم داشته باشد اما ممکن است نشانه های جرم انجام شده را نادیده بگیرد . و یا ممکن اسن بازرسی از فنون مختلفی استفاده نماید اما کم بودن تجاربش موجب ود نتواند ازجرم صورت گرفته پرده برداری کند. هر دو حالت ذکر شده موحب می شود تا شکاف انتظاراتی ایجاد شود .

یک بازرس می بایست مهارت های لازم برای تشخیص جرم را در خود افزایش دهد و همچنین اطلاعات کافی را در مورد قوانین و آیین نامه های موجود کسب کند تا بتواند در امر بازرسی از آنها استفاده بهتری داشته باشد. آیین نامه استاندارد شماره ۹۹ بازرسی که در اتحادیه بازرسان آمده است می گوید : بازرسیان می بایست دارای اطلاعات لازم برای تشخصی نشانههای جرم باشند. بهر حال کلمه منطقی و کافی به بازرسان این طرز تفکر را می دهد که در صورتی که آنها جرم را تشخیص ندهند مشکلی پیش نمی آید. البته معنای این کلمات بوسیله مدیر آنها، متقاضی،

مسئول ارشد آنها و یا قاضی و هیئت منصفه دادخواهی برای آنها مشخص می شود.
افزایش دادن مهارت های تشخیص جرم
جرم شناسان در کار خود بر موارد زیر اعتماد می کنند :
اطلاعاتی که از نحوه ارتکاب جرم یک مجرم مشخص دارند؛
اطلاعاتی که از قوانین و آیین نامه های کاربردی دارند؛
مهارتهای بالا در ارتباط با دیگران؛ و همچنین
مهارت بالا در امر بازپرسی.
زمانی که از بازرسان نمی توان انتظار داشت که این مهارت ها را سطحی که برای تشخیص جرم لازم است ارتقا بخشند، می بایست آنها تلاش کنند تا در امر بازرسی متخصص تر شوند و این کار از طریق تمرین، افزایش تجربه، خواندن مقالات حرفه ای، خلاقیت فکر و استفاده از مهارت های کشف جرم خود در طول بازرسی حاصل می شود.

تمرین و آگاهی. تمامی بازرسان می بایست دارای اطلاعات لازمه را در مورد چکونگی ارتکاب جرم ها داشته باشند تا بتوانند خودشان را بهتر با موضوع مورد بررسی وفق داده و پرده از جرم اتفاق افتاده بردارند. بازرسان می توانند با طرح ریزی یک نظریه در مورد چگونگی جرم بر اساس علل ارتکاب جرم از طرف مردم شروع کنند. سازمان هایی نظیر IAA، انجمن ملی بررسی مجاز (

NACVA ) و سازمان مجاز برگزار کننده آزمون های جرم شناسی پیشنهاداتی را در مورد برگزاری دوره هایی برای درک اساسی روش های ارتکاب جرم های معمول، اختلاس های مالی و رشوه خواری و دیگر ریشهای فساد ارائه می دهند. آن دسته از بازرسانی که مهارت های جرم شناسی خود را بالا برده اند می توانند برای دریافت گواهینامه هایی چون گواهینامه جرم شناسی ACFE و گواهینامه بازرسی بر اساس مستدلات NACVA اقدام نمایند. بعلاوه خیلی از دانشکده ها و

دانشگاه ها نیز امروزه دوره هایی را برای آموزش جرم شناسی در قالب دوره های عملی ریشه یابی و برنامه های بازرسی برگزار می کنند. این دوره ها دارای یک مرحله ۱ تا ۴ ساعته مرور جرم شناسی، ۳ روز دوره جامع که در آن بازرسان بر اساس دلایل ارتکاب جرم به دنبال جرم می گردند، در جسله های دوره ای شرکت می کنند و اطلاعات بدست آورده خود را مرود می کنند.

خلاقیت. ریسک کردن در جرائم خلاق انتقاد به یک بازرسی موفق و پرده برداری از جرم اتفاق افتاده می باشد.در غیر اینصورت، خلاقیت برای بازرسان موقعیتی را بوجود می آورد تا خود را به جای مجرم گذاشته و به جای وی فکر کنند، یعنی مصداق این ضرب المثل که می گوید : ‹‹ برای آنکه بتوانی ماهی رو بگیری، سعی کن مثل اون فکر کنی ››.

بر اساس نوشته های به چاپ رسیده، تقریباً ۵۰% از بازرسان برای آنکه شروع به کار کنند از این روش استفاده می کنند. آن دسته از بازرسان که از این روش برای کشف جرم استفاده می کنند، تنها نیمی از آنها در هنگام نوشتن روش شناسایی جرم از استفاده از این روش نام می برند. دیگر بازرسانی که از این روش با شیوه ای اصولی تر استفاده می کنند و ریسک مربوط به بررسی این کار را قبول می کنند از نوشتن شیوه انجام عملیات جرم شناسی خود چیزی نمی نویسند.

نکته اساسی استفاده از خلاقیت سود جستن از آن است . برای مثال، بازرسان می توانند بصورت گسترده کار کنند و در قالب تیمی شامل ۳ بازرس باشند. بهتر از آن، اینکه تیم گفته شده می بایست دارای یک بررسی کننده جرم داشته باشد که در مورد کشف جرم بسیار با مهارت باشد. استفاده از راهبردهای زیر می تواند استفاده از خلاقیت را مثمر ثمر تر کند :

دوره آموزشی را برای خود و آنانی که با شما هستند دورانی خوش و جذاب کنید .
دلیلی را برای ارتکاب جرم در نظر بگیرید و از آن به دلایل اصلی برسید .
بررسی کننده جرم را نیز در کار خود درگیر کنید .
سازمان های جنایی مرتبط را مشخص کنید .
از وسایل کمکی استفاده نمائید .
پس از بحث در مورد خلاقیت، لازم است تا به طرح ریزی جرم مرتکب شده متناسب با آنچه در دوران قبلی بدست آمده پرداخته شود. برای مثال، در صورتی که شیوه ارتکاب جرم با ریسک بالایی تشخیص داده شود، بازرس می بایست مراحلی را برای پرده برداری از آن پشت سر بگذارد. این مراحل می توانند موارد ذکر شده در زیر باشند :
بررسی اطلاعات بدست آمرده برای مشخص کردن افراد مشکوک؛ب یافته و موارد مشابهی بدست آید؛
پیدا کردن آدرس پستی افراد مشکوک و بررسی آن؛
بررسی و مقایسه آدرس های بدست آمده برای پیدا کردن نقاط مشترک؛
برقراری ارتباط با مظنونینی که احتمال ارتکاب جرم توسط انها بیشتر می باشد؛ و
اجرای آنالیز قانون Bendford ( که بر اساس پیش بینی استوار می باشد ) بر روی مظنونینی که حس ظن شما را بیشتر برانگیخته اند.

مهارت های بازرپرسی. بازرسان می بایست از بازپرسی موفق به عنوان وسیله ای قانونی در یک بازرسی استفاده نمایند. بازرسان می توانند با ارتقا دادن تجربیات خود و بالا بردن معلومات خود تشخص اینکه شخصی دروغ می گوید را برای خود تسهیل کنند.
عموماً، مردم متعاون، فعال و بسیار حامی بازرسان و فعالیت های آنان می باشند. بازرسان می بایست چیزی در حدود ۱۵ دقیقه اول بازپرسی خود را برای شناسایی فرد مورد بازجویی صرف کنند. نکته مهم این است که به چگونگی رفتار فرد مورد بازجویی، حرکات بدن وی و در کلرفتارهایش دقت شود. همچنین نکته مهم دیگر این است که به لحن صدای فردی که مورد بازجویی قرار می گیرد، تمایل وی به جواب دادن و نحوه پاسخ گویی وی به سوالات دقت شود. زمانی که بازپرسی با شخصی سر صحبت را باز می کند، می تواند از روش مخصوص بازجویی وارد شود و یا روش

دوستانه را انتخاب کند. اینجاست که بازپرس می بایست تغییر در رفتار و لحن گفتار را متوجه شود.
به عنوان مثال : ماری مسئول پرداخت حساب ها می باشد. در طول بازجویی، وی وارد صحبت با جاستین که حساب های فروشگاه را بررسی می کند می شود. ماری راست نشسته است و بدون ناراحتی در حال صحبت در مورد دخترش که فوتبال بازی می کند و پسرش که در تیم دبیرستانش در خط حمله بازی می کند می باشد. جاستین هم به موضوع صحبت علاقه مند است، چرا که او هم در همان تیم بازی می کرده است. پس از آنکه این صحبت به اتمام می رسد،

جاستین از ماری در مورد چگونگی مدیریت فروش و چگونگی مراحل انجام پرداخت ها سوال می کند. ماری به سرعت تغغیر می کند و گویی به فرد دیگری تبدیل می شود. او بر روی صندلی اش عقب تر رفته و دست به سینه می نشیند. وی حالتی دفاعی به خودمی گیرد و جواب سوال جاستین را خیلی کوتاه می دهد. جاستین احساس می کند وی تغییر کرده است اما به سوال پرسیدن ادامه می دهد، چرا که برای اتمام بررسی هایش در محدودیت زمانی قرار دارد. او سوال هایش را به اتمام می رساند و لیستس از قیمت ها می گیرد و گزارش خود را می نویسد. وی

کمی احساس تردید دارد، اما از اینکه بررسی هایش را به اتمام رسانده است خوشنود است.
یک سال بعد، بر ملا می شود که ماری چهار قرارداد جعلی دارد و از مشتری اش ۴۰۰۰۰۰ دلار دستمزد برای کاری که انجام نشده است گرفته است. با بررسی مجدد بازپرسی، کاملاً واضح است که چرا ماری زمانی که جاستین در مورد مسئولیت های کاری اش از وی سوال کرد حالت

ی تدافعی به خود گرفت. جاستین با اینکه احتمال می داد ماری دروغ گفته اما به وی اعتماد کرد، درحالیکه می توانست با ادامه دادن سوال ها پرده از جرمی که ماری مرتکب شده بود بردارد. این بازپرسان هستند که نقش مهمی را در بازپرسی ایفا می کنند و می بایست بیاموزند که چگونه آنالیز رفتاری داشته باشند و نباید تنها به نوشتن گزارشی اکتفا کنند و اینگونه خیلی موقعیت بهتری را برای کشف کردن نشانه های فعالیت مجرمانه ایجاد می کند.

بازپرسی به همراه مدیریت. کمتر از ۳۰ % از بازپرسان خبره از مدیریت سؤظن های خود در بازپرسی ها استفاده می کنند. بهرحال اغلب مردن برای ارائه اطلاعات تمایلی ندارند و تا زمانی که از آنها سوالی نشود چیزی نمی گویند. در اینجا پیشنهاد می شود که مردم می بایست به صحبت کردن در مورد جرائم، شماره های گزارش دهی تخلفات و گزارش سؤظن ها تشویق شوند.
تصور کردن مثلث جرم

Donald Cressey جرم شناس با مطالعه بر روی کسانی که مرتکب اختلاس شده بودند و قابل اعتماد بودند، نظریه مثلث ارتکاب جرم را ارائه نمود. وی دریافت که مردم احتیاجات مالی (فشار ) غیر قابل حلی دارند که مجبور به انجام کارهای ناروایی برای حل آنها می شوند. این فشارها ممکن است به سبب اعتیاد به قمار، مشکلات خانوادگی، مشکلات کاری و یا سایر مشکلات شخصی یا پیچیده ایجاد شود. جزئیات جالب توجه در تئوری Cressey این است که اشخاص نمی توانند مشکل خود را با دیگران درمیان بگذارند. اگرچه که فشارها و مشکلات برای هر فرد شاغلی در خانه و محل کار وجود دارد، اما همگی مرتکب خلاف نمی شوند. نمونه ای از مشکلات غیر قابل درمیان گذاشتن در زیر آورده شده اند :

با فساد رئیس، پروژه ای شکل می گیرد. متاسفانه پروژه به طرز فجیحی شکست می خورد و تجارتش با شکست مواجه می شود. وی اخیراً از جانب دو قضیه متحمل رنج شده است و معتقد است که CEO ممکن است وی را تبرعه کند. به دیگر سهامداران و گروه مدیران هم نمی تواند این خبر بد را بدهد، پس CFO را مجبور می کند تا برای کمک به وی در پوشاندن خسارات فاکتورهای فروش جعلی تهیه کند تا وی کارش را از دست ندهد.

مدیر اصلی امور مالیمتحمل خسارات قابل توجهی در سرمایه گذاری های شخصی خود شده است. وی نمی تواند شکست شخصی خود را با کسی مطرح کند، چرا که آنها می تواند به موقعیت وی به عنوان یک فرد مسئول آن هم در مرتبه مدیر قسمت مالی لطمه وارد نمایند. وی تلاش می کند تا مشکل مالی اش را خود به تنهایی و در خفا و بوسیله نوشتن چک های شرکت به نام شرکتی که خود نامش را در لیست اطلاعاتی شرکت آورده است حل کند.

دومین قسمت از مثلث جرم زمان و فرست می باشد. زمان و فرصت روشی را که بوسیله آن جرم می تواند مرتکب شود را تعیین می کند و اغلب در محدودیت مقداری قرار دارد. در حقیقت فرصت لازم نیست آنقدر زیاد باشد که توسط شخصی جلب توجه کند. برای مثال راننده ای می تواند انتخاب کند که از پست کنترل سرعت بزرگراه عبور کند چرا که وی اعتقاد ندارد که یک مامور پلیس در حال کار درآن منطقه می باشد. این احتمال وجود دارد که هیچ پلیسی در آن اطراف نباشد و یا ممکن است مامور پلیسی مخفی شده باشد و راننده وی را نبیند. در هر صورت، رانند تصمیم می گیرد که سرعتش را افزایش دهد. در حالت اول رانندهاز اینکه سریعتر از حد قانونی رانندگی کرده است لذت می برد. در حالت دوم وی جریمه می شود.

فرد مجرم می توانند دستخوض دلایل زیادی شود و از عدم کنترل یا ناکافی بودن آن بخواهد تا استفاده خود را ببرد. موارد شامل عدم وجود یا ناکافی بودن می باشند :
نظارت و بازرسی؛
تفکیک حقوق؛
موافقت با مدیریت؛ و
کنترل سیستم.
سومین قسمت از مثلث جرم به توانایی افراد مربوط می شود که تا چه حد در زمانی که عملی غیر قانونی انجام داده اند رفتاری عقلانی انجام می دهند. به مثال سریع رفتن در بزرگراه برمی گردیم، راننده ای که از حد سرعت مجاز سرکشی نموده است، حال عمداً یا سهواً، خود خوب می داند که از قوانین راهنمایی و رانندگی تخطی کردن است،حتی اگر همیشه به همین سرعت رانندگی کند. به هر حال بسیاریاز رانندگان دلیل عمل خود را کی از موارد زیر عنوان می کنند :
من فقط چند لحظه تند رفتم؛
من راننده ای قابل هستم؛
همه تند می رفتند؛

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 19 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد