دانلود پاورپوینت LED چیست

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت LED چیست توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت LED چیست قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

اگر شما هم نیازمند یک ابزار نورانی هستید که به راحتی قابل حمل باشد، مطمئنا از این لامپ کوچک خوشتان می آید. این لامپ با گیره کوچکش، قابلیت نصب بر روی هر وسیله ای را دارد؛ مانیتور، لپ تاپ، یقه لباس، گوشه کیف و مهم تر از همه بالای کتابی که در حال خواندن آن هستید. بهترین کارایی این لامپ در مسافرت های شبانه خود را نشان می دهد. هنگامی که بی خوابی به سراغ شما می آید و نور مناسبی برای مطالعه کردن و گذراندن شب ندارید، این ابزار با چهار LED و استفاده از ۳ باطری کوچک نور مناسبی را بر روی کتاب شما می تاباند.

همچنین به دلیل استفاده از LED تقریبا هیچ گرمایی را تولید نمی کند که این باعث طول عمر بیشتر باطری ها خواهد شد. این لامپ همچنین برای راحتی بیشتر می تواند تا ۳۶۰ درجه حول محور خود بچرخد و مانند لامپ های سنتی نمی سوزد و نیاز به تعویض ندارد. برای کسانی که لحظه ای دوری از کتاب برایشان ممکن نیست، پرداخت ۱۲ دلار هزینه زیادی برای چنین ابزار کارآمدی نیست. زیرا فقط پول خرید دو جلد کتاب را باید برای آن بپردازید!

اسلاید ۲ :

LED چیست؟

LED مخفف واژه های Light Emitting Diode است که یک قطعه کاربردی در مدارهای الکترونیکی است. LED مانند لامپ های معمولی، رشته ای که برافروخته شود ندارد. بلکه مواد تشکیل دهنده آن، رشته ای از مواد نیمه هادی است. ترکیب aluminum-gallium-arsenide رایج ترین ترکیب آلیاژهای نیمه هادی است. زمانی که الکترون های موجود در جریان برق از یک ماده نیمه هادی عبور می کنند، بسته به اینکه نوع آلیاژ نیمه هادی چگونه تولید شده باشد، الکترون ها در زمان عبور از آن از اوربیتال های مختلف اتم ها عبور می کنند. نتیجه تغییر اوربیتال تشعشع انرژی است که ممکن است در محدوده نور قابل مشاهده یا در محدوده اینفرارد باشد. LED علاوه بر تشعشع نور، مورد استفاده در کنترل از راه دور (به کمک اینفرارد) و برخی کاربرد های الکترونیکی در مدارهای الکترونیکی به واسطه خواص نیمه هادی آلیاژی است.

اسلاید ۳ :

منبع اصلی نور در آینده مطمئنا یک لامپ یا یک چراغ حبابدار نخواهد بود بلکه می تواند یک میز یا یک دیوار و یا هر چیز دیگری باشد.نشریه اینترنتی لایوسانس نوشت : کشف تصادفی اخیر تولید نور از LED ها یا دیود نورانی را به مرز جدیدی رساند.بزودیLED خواهد توانست جایگزین ار زانتر و با دوام تری برای لامپهای حبابدار کنونی شود .

منبع اصلی نور در آینده مطمئنا یک لامپ یا یک چراغ حبابدار نخواهد بود بلکه می تواند یک میز یا یک دیوار و یا هر چیز دیگری باشد.

اسلاید ۴ :

نشریه اینترنتی لایوسانس نوشت : کشف تصادفی اخیر تولید نور از LED  ها یا دیود نورانی را به مرز جدیدی رساند.بزودیLED  خواهد توانست جایگزین ار زانتر و با دوام تری برای لامپهای حبابدار کنونی شود .

مایکل بوئرز دانشجوی دانشگاه وندر بلیت تلاش میکرد ذرات بسیار کوچک کوانتومی بسازدکه این ذرات کوانتومی کریستالهایی هستند که ابعادشان چند نانو متر بیشتر نیست که می توانند از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ الکترون را در خود جای دهند.

 این ذرات به آسانی از خود بسته های انرژی منتشر می کنند و هر قدر کوچکتر باشند بیشتر تحریک می شوند . هر ذره در مجموعه ویژه بو ئرز بطور استثنایی کو چک و تنها شامل ۳۳ یا ۳۴ جفت اتم بود . هنگامیکه نور روی ذرات کوانتومی تابانده شده یا جریان برق به آنها وصل می شوند آنها با تولید نور از خود واکنش نشان می دهند و رنگها متغییر و متنوعی ایجاد می کنند.

اسلاید ۵ :

اما هنگامیکه بوئرز یک پرتوی لیزری روی مجموعه ای از این ذرات کوانتومی تاباند اتفاق غیر منتظره ای رخ داد . وی گفت : ناگهان نور سفیدی تمامی میز را پو شاند و بسیار شگفت زده شدم. زیرا وی انتظار داشت ذرات کوانتومی نور آبی منتشر کند ولی این نور نور بسیار زیبای سفیدی بود.

بوئرز بهمراه دانشجوی دیگری این ذرات را با پلی اورتان مخلوط نمود و سطح بیرونی یک حباب لامپ  led   آبی را با آن پو شاند . هر چند ظاهر این حباب زیبا نبود ولی نور سفید ی مانند لامپهای معمولی منتشر می کرد که شدت آن دو برابر و دوام آن ۵۰ برابر یک لامپ معمولی ۶۰ وات بود.

این فعالیت علمی در شماره ۱۸ اکتبر نشریه انجمن شیمی آمریکا منتشر شده است .

Led ها تا اواخر دهه  گذشته فقط میتوانستند سه نور آبی و سبز وقرمز تولید کنند که به همین علت کاربردشان محدود بود.

سپس led     هایی با رنگ آبی به بازار آمدندکه می توانستندنور سفید با ها له ای از رنگ آبی روشن کنند .

Led   ها دو برابر یک لامپ حباب دار ۶۰ وات نور تولید کرده و ۵۰ هزار ساعت کار می کنند و گرما وحرارت تولید نمی کنند و بسختی می شکنند .

بالا خره روزی فرا می رسد کهLED  جایگزین لامپهای معمولی شود و دیگر نور تنها از چراغ های حبابدار پخش نخواهد شد

اسلاید ۶ :

حال سؤال این است که LED چیست ؟

LED مخفف واژه Diode Light Emitted به معنای دیود ساتع کننده نور است. دیودهای ساتع کننده نور در واقع جزؤ خانواده دیودها هستند که دیودها نیز زیر گروه نیمه هادی ها به شمار می آیند. خاصیتی که LED ها را از سایر نیمه هادی ها متمایز می سازد این است که با گذر جریان از آنها مقداری انرژی به صورت نور از آنها ساتع می شود.

LED ها تا اواخر دهه گذشته فقط می توانستند سه نور آبی ، سبز و قرمز تولید کنند که به همین علت کاربردشان محدود بود. سپس LED هایی با رنگ آبی به بازار آمدند که می توانستند نور سفید با هاله ای از رنگ آبی روشن تولیدکنند.

بسیاری اعتقاد دارند لامپ هایی که از دیودهای ساتع کننده نور استفاده می کنند ، یا همان LED ، آینده را از دست سایر رقبا خارج خواهند کرد.

اسلاید ۷ :

ها که از دهه های گذشته در الکترونیک مورد استفاده قرار می گرفتند ، عموماً برای نمایش خاموش یا روشن بودن نمایشگرها در لوازم مولتی مدیا مورد استفاده قرار گرفتند. در حال حاضر LED ها به نحوی ساخته می شوند که نور را در جهت خاصی متمرکز می کند و به صورت چیپ های کوچکی هستند که معمولاً در داخل یک شیشه گنبدی شکل قرار می گیرند و دارای سایز چوب کبریت یا کمی بزرگ تر هستند و به سختی می شکنند.

همانطور که گفته شد آنها در ابتدا فقط به رنگ قرمز و سبز بودند اما یک تغییر بسیار عظیم در این صنعت در دهه ۹۰ میلادی باعث شد که LED سفید رنگ ( یا همان روشن و بدون رنگ ) تولید شود. هم اکنون به آسانی با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل دهنده های LED نور را در رنگها و شدت های مختلف و با طول موج مشخص می توان با رنگ کاملاً خالص تولید کرد. به عبارت دیگر می توان گفت منابع روشنایی دیگر دارای پرتوهای مادون قرمز و فرابنفش بوده که چشم غیر مسلح ، قادر به دیدن آن نیست و تأثیری در تآمین روشنایی محیط ندارند و حتی بر روی انسان اثر منفی نیز می گذارند و لیکن LED ها فاقد این پرتوهای مضر بوده و در سلامت چشم تأثیر بسزایی دارند.

اسلاید ۸ :

LED های سفید قابلیت تولید همه رنگ را داشته و علاوه بر آن از انرژی بسیار کمی ( در مقایسه با سایر لامپ ها و LED های قدیمی ) برای تولید روشنایی استفاده می کنند. به همین دلیل روز به روز ابعاد استفاده از آنها گسترده تر شد و در مواردی که احتیاج به علامت دادن و یا رقص نور ( زدن فلاش و SOS ( بود ، استفاده شد.

اکنون بسیاری از شرکت های بزرگ سازنده لوازم روشنایی مخصوصاً شرکت های فعال در زمینه روشنایی منازل ، بسیاری از فعالیت های خود را بر روی LED ها متمرکز کرده اند و قصد دارند روشنایی لازمه برای منازل را از LED ها تهیه کنند که به نظر می رسد این روند تا کمتر از ۵ سال آینده ، باعث تغییر بسیار عمده در نوع محصولات روشنایی شود. به طوری که در حال حاضر نیز اکثر لوازم روشنایی خانگی ، معادل LED نیز دارند و مصرف کنندگان می توانند در صورت تمایل مشابه هر نوع کالایی را از مدل LED استفاده کنند. هر چند به نظر می رسد این تکنولوژی در سالهای آینده و با رشد قابل پیش بینی صنعت ، لوازمی با روشنایی بسیار بهتر و مصرف انرژی کمتر و قیمت مناسب را به مشتریان ارائه دهد.

اسلاید ۹ :

درباره LED

امروزه diodeهای نور افشان دیگر یک ابزار پر هزینه برای طراحان نمی باشد بلکه به سرعت تبدیل به لامپهای آینده خواهندشد

Adam Dawason نگاهی به فواید و استفاده LED یاDiodeنورافشان می اندازد.

با اقدام استرالیا به ممنوع نمودن استفاده از لامپ برق معمولی تا سال ۲۰۱۰ وهمینطور اتحادیه اروپا وکالیفرنیا با پیروی از این عمل,دنیای نورپردازی به سرعت توجه خود را به فواید زیاد LEDیاDiodeنورافشان معطوف می کند.با شروع استفاده تزLED برای امکانات کارآمد,دیگر تنها برای اهداف طراحی ویا تصویری بکار برده نمی شود

و مدیران امکانات می بایست برای استفاده کردن از این نور آینده با انرژی کم عجله کنند

. Rudie HoessمدیرکلAl Aquila Fuxnishingsمی گوید: تمام این نگرانی های جدی اقتصادی ومحیطی باعث شده که تولیدکننده ها وطراحان صنعت نورپردازی به دنبال جایگزینهایی باشند برای نور لامپ برق معمولی که۸۰%انرژی برای روشن کردن آن بکار برده می شودو این عمل باعث هدر رفتن انرژی برای انتشار گرمای اضافی می شود

اسلاید ۱۰ :

.LEDیاDiodeهای نورافشان وسیله های نیمه رسانایی هستند که با استفاده از Solid-state electronics نور تولید می کنند

این LEDهای نورافشان ابتدا توسط آزمایشگر انگلیسی بنام H.J.Roundدر سال ۱۹۰۷کشف شده اما آنها هیچگونه کاربرد عملی نداشته تا دهه های بعد زمانیکه از آنها برایindicator light بیشتر به رنگ قرمز در دستگاههای قهوه بکاربرده شد.مدیر فنی In-lite Juliet Broekers-vanPutten می گویدکهLEDیا DIODEهای نورافشان سالها است که در اطراف ما هستند اما آنها اخیرامورد توجه دنیا قرار گرفته اند.برای اینکه اینLEDهای نورافشان تا ده سال قبل بصورت نورسفید نبود.

اکنون که با تولید نور سفید برای نورپردازی های کارآمد بکاربرده می شود این LEDهای نورافشان بیشتر وبیشتر موردپسند قرار گرفته اند. در طول چندسال گذشته سروصدای زیادی درباره فواید استفاده ازLEDهای نورافشان بیشتر بخاطر بازدهی و طول عمرشان در مقایسه با سایر منابع دیگر نور شده است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 17 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد