دانلود پاورپوینت SSL secure Socket Layer

PowerPoint قابل ویرایش
14 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت SSL secure Socket Layer توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت SSL secure Socket Layer قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

بسیار واضح است که امروزه امنیت اطلاعات یکی از ضروری‌ترین مسائل در زمینه تبادل اطلاعات است. چرا که با وجود نفوذگران و دشمنانی که چه عمداً و چه غیر عمد به دنبال دستیابی به اطلاعات و خراب کردن و عوض نمودن آنها هستند، دیگر نمی‌توان تصور نمود که تمام کانال‌ها امن بوده و تبادل اطلاعات از خطر مصون می‌باشد. لذا استفاده از نرم‌افزارها و پروتکل‌های رمزنگاری در لایه‌های مختلف شبکه باعث ایجاد امنیت و صحت در تبادل اطلاعات می‌باشد. در این زمینه ابزارها و پروتکل‌های مختلفی وجود دارد که مرورگرهای اینترنت از آنها استفاده می‌کنند. ولیکن در اینجا نحوه عملکرد ابزار SSL بیان می‌گردد که اکثر مرورگرهای اینترنت آن را بکار می‌برند.

اسلاید ۲ :

ssl چیست؟

SSL که ازلحاظ لغوی مخفف secure Socket Layer می باشد، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تامین ارتباطی‌‍ امن ، مابین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است . این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بین وب سرور و مرورگر اینترنت )کاربر) انتقال می یابد , محافظت می کند تا این انتقال به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند. SSL یک استاندارد صنعتی است که  توسط ملیونها وب سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می شود.

این پروتکل امنیتی در دهه ۱۹۹۰  توسط کمپانی Netscape برای اولین بار به منظور انتقال اطلاعات بصورت امن بین دونقطه در اینترنت تهیه  شد و پس از مدتی علاوه بر مرورگر Netscape Navigator و خانواده آن، مرورگر Internet Explorer نیز از آن استفاده کرد.

اسلاید ۳ :

در واقع SSL پروتکلی است که پایین‌تر از لایه کاربردی  (لایه ۴ ازمدل (TCP/IP و بالاتر از لایه انتقال (لایه سوم از مدل( TCP/IP قـــرار  می‌گیرد.

مزیت استفاده از این پروتکل بهره‌ گیری از موارد امنیتی تعبیه شده آن برای امن کردن پروتکل‌های غیرامن لایه کاربردی نظیرHTTP ،LDAP ،IMAP و… می‌باشد که براساس آن الگوریتم‌های رمزنگاری بر روی داده‌های خام (plain text)  که قراراست

از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می‌شود و محرمانه ماندن داده‌ها را در طول کانال انتقال تضمین می‌کنـد.

اسلاید ۴ :

ملزومات یک ارتباط مبتنی بر پروتکل امنیتی SSL

برای داشتن ارتباطات امن مبتنی بر SSL عموماً به دو نوع گواهی دیجیتال SSL یکی برای سرویس‌ دهنده و دیگری برای سرویس‌ گیرنده و یک مرکز صدور و اعطای گواهینامه دیجیتال یا(Certificate Authority) CA نیاز می‌باشد. وظیفه CA این است که هویت طرفین ارتباط، نشانی‌ها، حساب‌های بانکی و تاریخ انقضای گواهینامه را بداند و براساس آن‌ها هویت‌ها را تعیین نماید.

به بیان دیگر شرکتی که  صلاحیت صدور و اعطاء گواهی‌های دیجیتال ssl  را دارد ، برای هر کدام از دوطرفی که قرار است ارتباطات میان شبکه‌ای امن داشته باشند، گواهی‌ های مخصوص سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده را صادر می‌کند و با مکانیزم‌های احراز هویت خاص خود، هویت هر کدام از طرفین را برای طرف مقابل تأیید می‌کند، البته غیر از این‌کار می‌بایست تضمین کند که اگر اطلاعات حین انتقال مورد سرقت قرار گرفت، برای رباینده قابل درک و استفاده نباشد که این‌کار را با کمک الگوریتم‌های رمزنگاری  انجام می‌دهد.

اسلاید ۵ :

انقضای گواهینامه های امنیتی وب سایتها

     گواهینامه های SSL برای دوره های یکساله و یا بیشتر صادر می شود که با به

    پایان رسیدن تاریخ انقضا، باطل شده و کارکرد خود را به عنوان تایید کننده هویت

     وب سایت از دست خواهد داد.در این گونه مواقع برنامه مرورگر اینترنتی، کاربر

     را از نامعتبر بودن گواهینامه مورد استفاده آگاه می کند و طبیعتا عواقب احتمالی

     تبادل اطلاعات آن وب سایت بر عهده کاربر خواهد بود.

اسلاید ۶ :

 نمایش قفل امنیت SSL  

پیچیده گی های یک پروتکل SSL برای کاربران شما پوشیده است لیکن مرورگر اینترنت ، در صورت برقراری ارتباط امن , وجود این ارتباط را توسط نمــــایش یک قفل کوچک در گوشه پایین یا کنار نوار آدرس در مرورگرهـای اینترنتــــــی متذکر می شود.درهنگامی که شما روی قفل کوچک زرد رنگی که در پایین صفحه IE نمایش داده می شود دوبار کلیک می کنید باعث نمایش گواهینامه شما به همراه سایر جزئیات می شود.گواهینامه های SSL تنها برای شرکتها و اشخاص حقیقی معتبر صادر می شوند. به طور مثال یک گواهیـنامه SSL شامل اطلاعـاتی  در مورد دامین , شرکت , آدرس , شهر , استان , کشور و تاریخ ابطال گواهینامه و  اطلاعاتی در مورد مرکز صدور گواهینامه که مسؤول صدور گواهینامه است ، می باشد.

اسلاید ۷ :

مکانیزم‌های تشکیل‌دهنده SSL

اساس صدور گواهینامه های ssl با اطمینان بالا برای شرکتها جهت وب سایت هایشان بر سه اصل بسیار مهم زیر برای شناسایی و تائید استوار است.

تأیید هویت سرویس‌دهنده‌
۲ تأیید هویت سرویس‌گیرنده
ارتباطات رمز شده

اسلاید ۸ :

اجزای پروتکل SSL

پروتکل SSL دارای دو زیر پروتکل تحت عناوین زیر می‌باشد.
۱- ‌SSL Rocord Protocol : که نوع قالب‌بندی داده‌های ارسالی را تعیین می‌کند.
۲- : SSL Handshake Protocol که براساس قالب تعیین شده در پروتکل قبلی، مقدمات ارسال داده‌ها میان سرویس‌دهنده‌ها و سرویس‌گیرنده‌های مبتنی بر SSL را تهیه می‌کند.
بخش‌بندی پروتکل SSL به دو زیر پروتکل دارای مزایای چندی است. از جمله:
اول: در ابتدای کار و طی مراحل اولیه ارتباط (Handshake) هویت سرویس‌دهنده برای سرویس‌گیرنده مشخص می‌گردد.
دوم:‌ در همان ابتدای شروع مبادلات، سرویس‌دهنده و گیرنده بر سر نوع الگوریتم رمزنگاری تبادلی توافق می‌کنند.
سوم: در صورت لزوم، هویت سرویس گیرنده نیز برای سرویس‌دهنده احراز می‌گردد.
چهارم: ارتباطات بر مبنای SSL رمزنگاری می‌شوند.

اسلاید ۹ :


 شرکتهای تحت پوشش
SSL در ایران

بانکهای سپه، صادرات، ملی، تجارت و بانک سامان و بانک مسکن سرپرستی اصفهان، سازمان صدا و سیما، ارتش منطقه ای اصفهان، روزنامه جام جم، سازمان انبوه سازان اصفهان، مرکز آمار ایران، مرکز تحقیقات مخابرات، شرکت توانیر، شرکت داده ورزی سداد و دانشگاه فردوسی مشهد را از مراکز تحت پوشش این پروتکل هستند. برخی از مراکزی که تحت این پروتکل فعالیت خود را اجرا می کنند مشکلی ندارند ولی برخی از مراکز به دلیل استفاده از پروتکل هایی که خود طراحی کرده اند قادر به ایجاد امنیت لازم برای سرویس دهندگان و کاربران نیستند.

 

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 14 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد