تحقیق در مورد عایقکاری رطوبتی

word قابل ویرایش
37 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

عایقکاری رطوبتی

مقدمه
یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم می خورد مشکل نم و رطوبت می باشد که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه ها و ساختمان وارد می نماید و یکی از راهکارهای مقابله با آن عایقکاری رطوبتی می باشد.
در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی، متداولترین عایق رطوبتی قیر و گونی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود را به عایقهای پیش ساخته داده است.

عایق رطوبتی پیش ساخته محصولی است مرکب از تیشو (فلت الیاف شیشه مسلح) و پلی استر و قیری که با پلیمرهای مخصوص اصلاح شده است. عایق عبارتست از ساختاری مرکب از دو لایه تیشو و پلی استر که توسط قیر اصلاح شده با پلیمرهای S.B.S و A.P.P اشباع و آغشته شده اند، این محصول بدلیل خاصیت الاستیکی و مقاومت در برابر نور و آب بعنوان پوشش دهنده سطوح خارجی ساختمانها یا عایق کاری سرویس های بهداشتی، تونل ها، استخرها و حوضچه های ذخیره آب کاربرد دارد.

معایب عایق قیر و گونی:
۱- پوسیدگی این عایق به مرور زمان
۲- پارگی بر اثر نشتهای احتمالی ساختمان

۳- عمر مفید عایق به طور متوسط کمتر از ۱۰ سال بوده و ترمیم متناوب آن با مشکلات اجرایی زیاد و هزینه های قابل توجه همراه است
۴- آلودگی محیط زیست را به دنبال دارد
مزایای عایقهای رطوبتی پیش ساخته:

۱- سبک بودن به مقدار حدود ۴ کیلوگرم بر متر مربع
۲- مقاوم در گرمای ۱۲۰+ درجه و سرمای تا ۵ – درجه
۳- دچار پوسیدگی و شکنندگی نمی شوند

۴- دارای قابلیت انعطاف کامل می باشند
۵- بعلت دارا بودن لایه پلی استر در مقابل فشارهای احتمالی از انبساط و انقباض ساختمان مقاوم می باشد
۶- عایق با روکش آلومینیوم حدود ۸۵% از نور و حرارت را منعکس می کند

نگهداری

رولهای عایق باید در هوای خشک و در انبار سقف با حداقل دمای +۵ درجه و حداکثر ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شوند مدت نگهداری عایق رطوبتی از تاریخ تولید تا نصب نباید بیشتر از شش ماه باشد. تولید کننده می‏تواند بر حسب نوع محصول زمان ذخیره‏سازی را به نحوی که کمتر از سه ماه و بیشتر از ۱۲ ماه نباید به طور اختصاصی روی اتیکت خود اعلام نماید .

رولها باید روی یکی از قاعده‏های خود نگهداری شود و هیچگاه دو رول روی هم قرار نگیرد و طوری کنار هم قرار دهید که جریان هوا بتواند از بین آنها عبور کند و برای آزمایشگر امکان نمونه برداری از هر بخش انبار وجود داشته باشد.

تاریخچه و بازار تولید در گذشته

سالها پیش متفکری که جلوتر از زمان خود می اندیشید صنعت عایق را در سالهای ۱۳۵۰ وارد ایران کرد در آن دوران بازار گسترده ای برای عایقهای رطوبتی و حرارتی وجود نداشت با این حال شرکت پشم شیشه ایران را برای تولید محصولات مذکور تجهیز نمود و بتدریج برای بازار آن زمان تولید نیاز کرد به نحوی که در رقابت بین ایزو گام (عایق رطوبتی) و آسفالت جایگاه عایق رطوبتی( ایزوگام) را هر روز باز تر نمود به نحوی که همگان بر این باور شدند که ایزوگام نام اصلی کالاست و نه نام تجاری آن ، و هنوز هم بسیاری از مصرف کنندگان ، عایق رطوبتی را فقط با نام ایزو گام می شناسند

سالهای بعد از۱۳۵۷ بانی این صنعت در فشار از هم پاشیدگی افکار عمومی نسبت به آموزه های قبلیشان قرار گرفت تا اینکه کاسه صبر او لبریز شد و کارخانه را به کارکنان آن زمان وا گذار و ترک دیار کرد و در این ایام هیچ تحولی در تولیدات کارخانه بوجود نیامد کما اینکه آنچه را هم که داشتند به تدریج از دست دادند با پیدایش بازار جدید برای عایق که همزمان با رشد صنعت ساختمان بود کارخانجات دیگری نیز به تولیدکنندگان ایزوگام اضافه شدند ولی چون میدانستند مصرف کنندگان بدنبال ایزوگام هستند نام کارخانه خود را با واژه های “گام” و یا “ایزوگام” مزین کردند و بالاخره حجم بازار عایق در سالهای ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵ به اوج خود رسید بازار سیاه عایق بدلیل برتری نیاز نسبت به حجم تولید بوجود آمد

. در دوران بازار سیاه عایق رطوبتی به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان ، موسسه ملـــی استانداردها در جهت اجــــباری کردن تولیــــد عایق رطوبتی استاندارد گام برداشت و در صدور پروانه های استاندارد برای کالاهای غیر استاندارد ضربه دیگری به پیکره بیجان این صنعت وارد نمود. تا اینکه موج دوم اجرای استاندارد فراگیر شد و از بین ۷۰ کارخانه که توانسته بودند پروانه استاندارد بگیرند فقط حدود ۳۰ کارخانه باقی ماندند و بیشتر آنها هم کارخانجاتی بودند که به سمت پایین ترین نوع استاندارد یعنی استاندارد نوع oپناه برده اند.

 

در سالهای ۷۰ تا ۱۳۷۳ اولین جزوات استاندارد عایق تدوین شد ولی تولید کنندگان اصلا آماده جذب و هضم این استانداردها نبودند چون خطوط تولید آنها ایرانیزه شده بود
در پس پرده استاندارد نمودن عایق رطوبتی خبرها به بیرون درز کرد و قبل از تدوین استاندارد عده ای مشغول ساخت دستگاه های آزمایش عایق . توضیح اینکه تولید کنندگان به هیچ وجه به تمامی این تجهیزات آزمایشگاهی ایرانیزه شده به ارزش حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان نیاز نداشتند و حتی هیچ وقت کاربرد آنرا نیز یاد نگرفتند شدند

ماجرای ایرانی کردن مواد اولیه عایق رطوبتی در تمام ابعاد ادامه یافت و هر روز کیفیت این کالا را در تولید انبوه تقلیل داد
ماجرای ایرانی کردن مواد اولیه عایق رطوبتی در تمام ابعاد ادامه یافت و هر روز کیفیت این کالا را در تولید انبوه تقلیل دادلذا وقت آن رسیده تا تولید کنندگان عایق خانه تکانی کرده صنعت عایق رطوبتی را ارتقا اساسی دهند. ولی تا دسترسی به این برنامه در دراز مدت توصیه میشود:
۱) قیر ۷۰/۶۰ که هیچ وقت در تولید عایق مناسب نبوده از لیست مصرف مواد اولیه عایق رطوبتی حذف و بجای آن از قیر ۲۰۰/۱۸۰ که یکی از اصلی تر ین قیر های تولید عایق رطوبتی در جهان است استفاده شود

۲)توضیح اینکه شکنندگی قیر ۱۰۰/۴۰ برابر ۱۰ – ولی همین پارامتر در قیر ۱۰۰/۳۰ برابر ۰ است.

فصل اول
کلیات و شناخت طرح
شرکت ایزوگام سامان دلیجان در سال ۱۳۸۴ در اداره صنایع استان مرکزی به ثبت رسید . این شرکت با نام تجاری ((ایزوگام سامان دلیجان )) شروع به فعالیت کرد . نوع فعالیت این شرکت تولید عایق رطوبتی ((ایزوگام ))
می‌باشد.

این شرکت واقع در استان مرکزی – شهرستان دلیجان – شهرک صنعتی بو علی می‌باشد.
همچنین دفتر مرکزی این شرکت در شهرستان دلیجان – چهار راه فلسطین – خیابان شهید رجایی قرار دارد.
سوابق تجربی و علمی سهامداران و مدیران اجرایی

درصدهریک نسبت به کل مبلغ کل مبلغ اسمی هر سهام تعداد سهام نام و نام خانوادگی ردیف
۳۰
۴۰
۳۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ ۱۰۰۰

۱۰۰۰
۱۰۰۰ ۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۳۰۰ هاشم صفری

سبحان کیانی
مهرداد طیبی ۱
۲
۳
۱۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱ ۰۰۰/۱۰۰ جمع
جدول زیر نشان دهنده مشخصات سهامداران و میزان سرمایه هر یک به صورت درصد می باشد که تعداد سهام هر کدام در جدول زیر ذکر شده است.
سوابق علمی و تجربی مدیران

در این شرکت با توجه به تولیدی بدون طرح که نیاز به مدیریت تخصصی دارد اعضا با توجه به سوابق تحصیلی و تجربی که در گذشته داشته اند برای هر یک از پست‌ها‌ی مدیریتی انتخاب شده اند . که نام تحصیلات و سوابق آنها در جدول (۲) نشان داده شده است.
سوابق تجربی نوع تخصص رشته تحصیلی درجه تحصیلات سمت نام و نام خانوادگی ردیف
۱۵سال مالی مدیریت مالی لیسانس رئیس هیئت‌مدیره حسین محمدی ۱

۲۰سال بازرگانی بازرگانی لیسانس مدیر عامل سبحان کیانی ۲
۱۵سال حسابداری حسابداری فوق دیپلم مدیر فروش هاشم صفری ۳

۱۰سال حسابداری حسابداری فوق دیپلم مدیر تولید کاظم پور حسین ۴

جدول (۲) سوابق علمی و تجربی مدیران

مجوز ها‌ی قانونی
این شرکت دارای جئواز تاسیس – پروانه بهره برداری و مکمل بهره برداری و همچنین دارای استاندارد ملی ایران و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می‌باشد.
مشخصات و ظرفیت تولیدی ماشین آلات
جدول زیر نشان دهنده نام و مشخصات ماشین آلات مورد استفاده در این شرکت مثلا ظرفیت‌های مختلف تولیدی و… می‌باشد.

تولیدات در ظرفیت عادی تولیدات در ظرفیت عملی تولیدات در ظرفبت اسمی محل خرید نام ماشین‌ آلات نوع تولید ردیف
۱۷۰۰
۱۵۰۰
۲۰۰۰
جمهوری اسلامی ایران اتوماتیک عایق رطوبتی ساختمان ۱
جدول (۳) : نام و مشخصات ماشین آلات

نیروی‌های انسانی مورد نیاز واحدهای مختلف طرح
نیروی انسانی مورد نیاز طرح به دو قسمت تقسیم می‌شود : ۱- پرسنل قبل از بهره برداری تجاری ۲- پرسنل بعد از بهره برداری تجاری
مجموعه هزینه پرسنل قبل از بهره برداری تجاری که شامل ۲۰ نفر می باشد
۰۰۰/۰۰۰/۸۰ ریال شده است .میزان هزینه ها ( حقوق و مزایا ) پرسنل بعد از بهره برداری تجاری در جدول (۴) مشاهده می‌شود.
حقوق و مزایای ماهیانه حقوق و مزایای ماهیانه کل حقوق و مزایای ماهیانه هر یک تعداد سمت محل خدمت ردیف
۱۵ ۰۰۰/۴۰۰/۵

۱۵ ۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۱۵ ۰۰۰/۰۰۰/۳۶ ۰۰۰/۴۰۰/۵
۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۶ ۰۰۰/۸۰۰/۱

۰۰۰/۰۰۰/۲
۰۰۰/۸۰۰/۱ ۳
۵
۲۰ منشی

مالی
تولید اداری
اداری
تولیدی ۱
۲
۳
۰۰۰/۰۰۰/۶۳۵/۱
۰۰۰/۸۴۰/۳۰۰
۰۰۰/۸۴۰/۹۳۵/۱ ۰۰۰/۰۰۰/۱۰۹ جمع حقوق و مزایا
سهم بیمه‌ی کار فرما
جمع کل حقوق و مزایای سالیانه

جدول (۴)
مواد اولیه اصلی و بسته بندی
مشخصات مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ۲۰۰۰ متر ایزوگام در جدول زیر نشان داده شده است .

جمع کل

هزینه های داخلی
قیمت کل

نرخ هر واحد
درصد ضایعات
محل تامین میزان مورد نیازدر ظرفیت مورد انتظار نام ومشخصات مواد اصلی ردیف
۰۰۰/۹۰۰
۰۰۰/۶۰۰/۲
۰۰۰/۰۰۰/۱۲
۰۰۰/۰۰۰/۳
۰۰۰/۱۰۰/۱
۰۰۰/۳۱ ۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۲۰۰/۱
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۱۰۰
۱۰۰۰ ۰۰۰/۰۰۰/۸

۰۰۰/۴۰۰/۲
۰۰۰/۸۰۰/۱۰
۰۰۰/۸۰۰/۲
۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۳۰ ۰۰۰/۰۰۰/۱
۲۰۰/۱
۰۰۰/۳۰
۴۰۰/۱
۰۰۰/۵
۱۵۰ ۱
۱
۱
۱
۱
۱
پالایشگاه
شرکت های داخلی
شرکت های داخلی
شرکت های داخلی
شرکت های داخلی
شرکت های داخلی ۸تن
۲۰۰۰تن
۳۶۰تن
۲۰۰۰متر
۲۰۰کیلو
۲۰۰کیلو
قیر۷۰-۶۰
تیشو
فویل
پلی استر
پوشال
پودر تالک ۱
۲
۳
۴
۵
۶

جدول (۵) مشخصات مواد اولیه

نکته : هزینه‌های داخلی شامل بیمه – حمل و نقل و عوارض می‌باشد.
مراحل و روش تولید
برای تولید ایزوگام ابتدا قیر ۷۰-۶۰ و مقداری مواد افزودنی دیگر شامل پوشال و … را داخل بونزا ریخته و حرارت می‌دهند تا کاملا ذوب شوند.
سپس مواد ذوب شده از بونزا وارد خط تولید می‌گردد.

بعد تیشو و پلی استر که بر روی هم قرار دارد وارد تشت مواد مذاب می‌شود و این مواد به تیشو و پلی استر چسبیده می شود.
در مرحله بعد تیشو و پلی استر که آغشته به مواد مذاب می‌شود از بین دو غلطک عبور داده می شود تا کاملا دارای ضخامت یکسان شود. در مرحله بعدی ایزوگام تولید شده وارد آب می‌شود تا کمی سرد شود.

در مرحله بعدی یطرف ایزوگام را یک لایه نایلون قرار می‌دهند و طرف دیگر ایزوگام را پودر تالک می‌زنند تا هنگامی که ایزوگام را می‌خواهند به صورت رول در بیاورند لایه های ایزوگام به همدیگر چسبیده نشوند.

همچنین اگر خواسته شود ایزوگام فویل دار تولید شود پس از اینکه نایلون در یکطرف ایزوگام قرار داده شد ، در طرف دیگر ایزوگام به جای آنکه پودر تالک استفاده شود یک لایه فویل روی ایزوگام قرار می‌گیرد که این فویل خود باعث جلوگیری از به هم چسبیدگی لایه‌های ایزوگام می‌گردد.
در مرحله بعدی که مرحله بسته بندی می باشد . ابتدا ایزوگام تولید شده در هر ۱۰ متر بریده می‌شود بعد روی یک لوله پیچیده می شود تا به صورت رول در بیاید. سپس رول های تولید شده با نایلون هایی که اتکت شرکت روی آن قرار دارد بسته بندی می‌شود. و وارد انبار می‌شود تا در صورت نیاز بار گیری شود.
مشخصات اولیه مواد مصرفی

قیر : قیر مصرفی در ایزوگام قیر منظور از (۷۰-۶۰) قیر درجه نفوذ قیر می باشد.
طریقه آزمایش به این صورت است که سوزنی به وزن ۱۰۰ گرم از ارتفاع مشخصی به درون قیر رها می‌شود میزان نفوذ سوزن در ۵ ثانیه درجه نفوذ قیر را مشخص می‌کند . که هر یک میلی متر نفوذ درون قیر ، ۱۰ درجه نفوذ را بالا می‌برد .

پلی استر: پلی استر ها موادی‌هستند که از الیاف بدست می‌آیند . البته الیاف استفاده شده الیاف مصنوعی می‌باشد . برای تولید پلی استر پنبه های مصنوعی تولید شده توسط غلطک های سوزنی به هم بافته می‌شود. و به صورت پلی استر در می‌آید . البته ضخامت پلی استر ها متفاوت می‌باشد.
فویل : ورق هایی هستند که جنس آنها از آلومینیوم است و ضخامت کمی دارند و به راحتی حالت می گیرند. این ورق ها روی سطح ایزوگام قرار می گیرد و خاصیت انعکاس نور دارد و در هنگامی که هوا بسیار گرم است باعث جلوگیری از روان شدن و به اصطلاح شل شدن قیر در نتیجه خرابی ایزوگام می‌شود.
پودر تالک:که از آسیاب سنگ تالک به دست می‌آید و مانع چسبیدن لایه های رول ایزوگام می گردد.

تیشو: تیشو موادی هستند شبیه به پشم شیشه و بیشتر خاصیت آنها را دارا می‌باشند. تیشو در وا‍‍ژه نامه عایق های رطوبتی یک فلت از الیاف شیشه معدنی است که این فلت معمولا با نسخ‌های شیشه تقویت می‌شود.
پوشال: پوشال ها مواد پلاستیکی هستند که رشته رشته شده‌اند.
برنامه‌ی تولیدات
جدول (۶) نشان دهنده برنامه تولید و افزایش تولیدات در سال های آینده می باشد.

ملاحضات برنامه افزایش تولید تا ظرفیت اسمی
ظرفیت اسمی طبق موافقت اصولی
واحد

نام تولیدات

ردیف

سال پنجم سال چهارم سال سوم سال دوم سال اول

۰۰۰/۰۰۰/۱
۰۰/۸۰۰
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۱
متر
عایق رطوبتی
۱
جدول (۶)

فصل دوم
بررسی های فنی طرح: محل اجرای این طرح ( شهرستان دلیجان ) از نظر دسترسی به راههای ارتباطی در موقعیت خوبی می‌باشد .
به خاطر اینکه شهرک صنعتی که این کارخانه در آن قرار دارد در فاصله ۵ کیلومتری با اتوبان اصفهان تهران قرار دارد.
لنابراین از نظر دسترسی به بازار های فروش هم در وضعیت مساعدی می‌باشد.
این طرح از نظر دسترسسی به مواد اولیه نیز در وضعیت خوبی می باشد. به خاطر اینکه قیر که ماده اصلی تولید ایزوگام می باشد از پالایشگاه اراک یا اصفهان که با این شهر فاصله کمی دارند تامین می‌شود.
پلی استر: پوشال و پودر مصرفی در ایزوگام نیز از کارخانه های خود شهرستان تامین می‌شود.
تیشو مصرفی در ایزوگام نیز از کارخانه تولید تیشو قزوین که تنها تولید کننده تیشو در ایران می باشد تامین می گردد. فویل مصرفی در ایزوگام نیز از شهرستان ساوه تامین می شود که در همین استان قرار دارد.

هزینه های سرمایه گذاری طرح :
هزینه های ثابت:
درصد نسبت به کل مبلغ(ریال) سرمایه گذاری ثابت ردیف
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۹۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۲۰
۰۰۰/۹۰۰/۶۹
۰۰۰/۰۰۰/۲۰
زمین
تسطیح و محوطه سازی
ساختمان (اداری و رفاهی)
ماشین آلات وتجهیزات
تاسیسات
ابزار آلات و وسایل آزمایشگاه

وسایل نقلیه
وسایل اداری و کارگاهی
هزینه های پیش بینی نشده
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹

۰۰۰/۹۰۰/۱۵۹/۳ جمع
جدول (۷)
زمین :
این زمین در فاصله ۶ کیلومتری با شهر قرار دارد و دارای سند می‌باشد و قیمت این زمین ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰ ریال می‌باشد.
مساحت این زمین نیز در ۵۰۰۰ متر مربع می‌باشد.
جدول (۸) زمین مورد نظر را تشریح می‌کند.
قیمت کل قیمت هر متر مربع متراژ مورد نیاز شرح عملیات
۰۰۰/۵۰۰/۱۱۲
۰۰۰/۱۰۰/۱۴۲
۰۰۰/۰۰۰/۵
۰۰۰/۵۰۰/۱
۰۰۰/۲۵۰/۱
۰۰۰/۱۵۰
۰۰۰/۵۰۰/۳۷ ۵۰۰/۲۲
۵۰۰/۲۸
۰۰۰/۵
۰۰۰/۳
۰۰۰/۵
۰۰۰/۳
۰۰۰/۱۵ ۰۰۰/۵
۰۰۰/۵
۰۰۰/۱
۵۰۰
۲۵۰
۵۰
۲۵۰۰ تسطیح و خاکبرداری
دیوار کشی
خیابان گشی
جدول بندی
فضای سبز
پارکینگ
روشنایی محوطه
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ جمع
جدول (۸)

مشخصات زمین
مبلغ کل بهای کل بهای هر متر مربع نحوه خرید یا واگذاری متراژ خریداری شده متراژ مورد نیاز تاریخ ردیف

باقیمانده پرداخت شده

۰۰۰/۰۰۰/۴۲۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۱۲۰

۳۰ نقد و بقیه اقساط
۰۰۰/۵
۰۰۰/۶
۲۰/۱۰/۸۳
۱
جدول (۹)مشخصات زمین
ساختمانها:
این کارخانه دارای یک ساختمان تولیدی و یک ساختمان اداری –رفاهی و یک ساختمان انبار مواد اولیه و تولیدی می‌باشد.
همچنین یک ساختمان برای قسمت برق و یک ساختمان نگهبانی نیز دارد،
که متراژ و هزینه هر کدام را در جدول (۱۰) نشان داده ایم.
هزینه کل هزینه هر متر مربع مصالح مورد نیاز متراژ تعداد نوع ساختمان ردیف
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۰۰۰/۰۰۰/۶۰ ۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۵۰۰/۲
۰۰۰/۵۰۰/۲
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۱ سیمان-گچ-آجر-آهن-سنگ و …. ۱۰۰۰
۲۰۰
۲۰۰
۸۰۰
۸۰۰
۵۰
۶۰
۱
۱
۱
۱
۱
۱
۱ ساختمان تولیدی
ساختمان اداری
ساختمان رفاهی
انبار مواد اولیه
انبار تولید
ساختمان برق
ساختمان نگهبانی ۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
مشخصات ماشین آلات
در جدول زیر مشخصات ماشین آلات و قیمت آنان ذکر شده است.
جمع کل‌هزینه ها هزینه های داخلی قیمت (ریال) تعداد کشور سازنده نام ماشین آلات ردیف

۰۰۰/۰۰۰/۹۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰

۰۰۰/۰۰۰/۹۰۰
۱
ایران
دستگاه تولید عایق اتوماتیک
۱
جدول (۱۱)
تاسیسات :
در این قسمت کل تاسیساتی که یک کارخانه نیاز دارد مثل آب و برق و سوخت و…. همراه با هزینه های آنها مثل حق انشعاب برق و آب ، کابل کشی و سایر تجهیزات محاسبه می‌شود که در جدل (۱۲) آمده است.
جمع کل هزینه حمل ونقل هزینه کل هزینه هر واحد مصرف سالیانه تعداد/مقدار/واحد شرح تاسیسات ردیف
۰۰۰/۰۰۰/۲۵۰

۰۰۰/۰۰۰/۲۰

۰۰۰/۵۰۰/۱۰

۰۰۰/۰۰۰/۴۰

۰۰۰/۰۰۰/۷ ۰۰۰/۰۰۰/۳۰

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۵۰۰

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۰۰۰/۲۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۱۵

۰۰۰/۰۰۰/۱۰

۰۰۰/۰۰۰/۳۵

۰۰۰/۰۰۰/۶ ۰۰۰/۰۰۰/۲۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۱۵

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۰۰۰/۳۵

۰۰۰/۰۰۰/۲ ۱

۱

۲

۱

۳ انشعاب برق همراه با وسایل

انشعاب آب همراه وسایل و تجهیزات

سیم اطفای حریق

سوخت

تهویه ۱

۲

۳

۴

۵

وسایل فنی و آزمایشگاهی
هزینه وسایل آزمایشگاهی که شامل وسایل زیر جمعا ۰۰۰/۰۰۰/۲۰ شده است.
وسایل : دستگاه اندازه گیری کشش –دستگاه اندازه گیری جرم-دستگاه اندازه گیری ضخامت –دستگاه اندازه گیری مقاومت طولی وعرضی –دستگاه اندازه گیری دمای انعطاف پذیری
وسایل نقلیه
این شرکت دارای ۲ دستگاه لیفتراک می‌باشد و همچنین دارای یک دستگاه وانت مزدا نیز می‌باشد . لازم به ذکر است تریلی های حمل ، بعهده خریدار می‌باشد و شرکت هیچگونه تریلی حملی ندارد.
استفاده از لودر –بولدزر و کامیون در صورت نیاز به صورت اجاره ای می‌باشد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 37 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد