دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با زبان .NET Visual C#

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با زبان .NET Visual C# توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با زبان .NET Visual C# قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در این فصل بمعرفی زبان Visual C#.NET می پردازیم. ابتدا انواع داده استاندارد این زبان و کاربرد آنها شرح داده می شود. سپس به دستورات این زبان می پردازیم و در قالب مثالهایی آنها را بررسی خواهیم نمود.

اسلاید ۲ :

هنگامیکه می خواهید یک متغیر را تعریف کنید باید C#.NET از اینکه چه مقادیری می خواهید در آن ذخیره کنید مطلع باشد. اینکار با مشخص کردن نوع داده این متغیر انجام می شود.

اسلاید ۳ :

نکته: دقت کنید که زبان C# نسبت به کوچکی و بزرگی حروف حساس می باشد برای نمونه int و Int با هم متفاوتند.

اسلاید ۴ :

 – رشته ها نوع داده پر کاربرد دیگر هستند. یک رشته دنباله ای از کاراکترهاست که برای ذخیره سازی اطلاعاتی مانند نام، آدرس و … استفاده می شود. کاربرد دیگر رشته ها دریافت اطلاعات ورودی از کاربر و نمایش خروجی به او می باشد.

 – کاراکترهای تشکیل دهنده یک رشته یونیکد(Unicode) است و اندازه هر کدام دو بایت می باشد. بنابراین  آنها علاوه بر حروف انگلیسی و سایر کاراکترهای اسکی برای نمایش حروف سایر زبانهای طبیعی مانند عربی و فارسی و تعداد زیادی علایم دیگر استفاده می شوند.

اسلاید ۵ :

محدودده رشته ها  با استفاده از کاراکترهای ”  و ” مشخص می شود. برای مثال در دستور

MessageBox.Show(“Multiplication test… ” + d, “Floating Points”)

دو عبارت  Multiplication test… ” و “Floating Points” رشته هستند.

 اگر بخواهیم خود کاراکتر ” را در یک رشته بیاوریم باید قبل از این کاراکتر از کاراکتر \ استفاده کنیم. برای مثال

string s1 = ” Ali “;   // value of s1 equals Ali

string s2 = “\”Ali\””   // value of s2 equals “Ali”

اسلاید ۶ :

یک نوع داده یا کلاس در زبان شی گرای C# علاوه بر داده دارای متدها یا توابعی است که بر روی این داده ها عمل می کنند. این متدها امکان پردازش داده ها را فراهم می کنند. برای نمونه یک رشته حاوی دنباله ای از کاراکترهاست و علاوه بر آن دارای توابعی مانند تعیین زیررشته، جستجوی یک عبارت در رشته  و … است. برای دستیابی به ویژگیها و متدها یک یک نوع داده از عملگر نقطه استفاده می شود.

  عملگر :[]برای دستیابی به کاراکترهای تشکیل دهنده یک رشته استفاده می  شود. این عملگر تنها خواندنی است. دقت کنید که اولین اندیس، با شماره صفر مشخص می شود

اسلاید ۷ :

عمل ادغام: ادغام دو رشته با استفاده از عملگر + انجام می شود. برای مثال به قطعه کد زیر توجه کنید

نکته: یک مقدار عددی را نیز می توان با یک رشته ادغام کرد دراینحالت ابتدا مقدار عددی تبدیل به رشته می شود و سپس با رشته ی مورد نظر ادغام می گردد. برای نمونه به قطعه کد زیر توجه کنید.

اسلاید ۸ :

تعیین طول رشته: منظور از طول رشته تعداد کاراکترهای تشکیل دهنده آن است. هر رشته دارای ویژگی به نام Length است که طول آن رشته را بر می گرداند.

زیر رشته: یکی دیگر از عملیات پرکاربرد برروی رشته هاست که برای تعیین بخشی از آن رشته که از مکان مشخصی شروع می شود، استفاده می شود. این عمل با استفاده از متد Substring انجام می شود. این متد دو پارامتر دارد. اولین پارامتر نشاندهنده مکان شروع زیر رشته است و پارامتر دوم طول زیر رشته را مشخص می کند.

اسلاید ۹ :

جستجو در رشته:

 برای جستجوی یک کلمه یا متن در یک رشته می توانید از متد IndexOf استفاده کنید. این متد کلمه با متن ورودی را در رشته جستجو کرده و اولین موقعیت  شروع کلمه را در رشته برمی گرداند. در صورتیکه کلمه مورد نظر در رشته پیدا نشود مقدار خروجی این متد برابر با -۱ است.

نکته: عملیات متنوع دیگری نیز بر روی رشته ها انجام می شود. برای آگاهی از آنها می توانید از  راهنمای سیستم کمک بگیرید.

اسلاید ۱۰ :

 داده های منطقی تنها می توانند یکی از دو مقدار True(صحیح) یا False (نادرست) را داشته باشند و بیشتر بمنظور تصمیم گیری استفاده می شوند. برای نمونه نتیجه مقایسه برابری مقدار دو متغیر صحیح a و b یک داده منطقی است که یا درست (True) است یا غلط (False)

 برای تبدیل انواع داده به یکدیگر می توانید از کلاس Convert استفاده کنید. فرض کنید s یک رشته و n یک متغیر decimal باشد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 36 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد