دانلود فایل پاورپوینت بادبند

PowerPoint قابل ویرایش
41 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بادبند توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بادبند قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بادبند

در بازدیدهایی که از مناطق زلزله زده بعمل آمد مشاهده گردید ساختمانهای فلزی چند طبقه که بادبندی شدهاند در مقابل نیروی زلزله مقاومت بیشتری از خود نشان میدهند.

متداولترین بادبندها نیم رخهایی از فولاد با پروفیلهای مختلف هستند که بصورت ضربدر بین دو ستون قرار میگیرند مانند نبشی – ناودانی- تیرآهن و غیره.

برای آنکه سطح جوش در بادبندها باندازه کافی باشد در محل اتصال بادبند به گرهها و یا محل برخورد دو پروفیل بادبند به همدیگر صفحههایی جوش میدهند. طول و عرض و ضخامت این صفحهها طبق محاسبه تعیین میگردد ولی ابعاد تقریبی آن در حدود ۳۵ ۳۵ سانتیمتر به ضخامت ۱۰ میلیمتر میباشد.

اگر دهانهای از ساختمان بادبندی شود باید حتما قسمتهای پایین همین دهانه تا روی فونداسیون بادبندی ادامه پیدا کند.

این بادبندها باعث میشوند نیرویی که در اثر باد و یا زلزله به بالای ستون وارد میشود به سرعت به زمین منتقل گردد.

اسلاید ۲ :

بادبندها به منظور تحمل بارهای جانبی به کار میروند.

انواع بادبندها

۱- بادبندهای ضربدری  X Bracing

۲- بادبندهای قطری  Diagonal Bracing

۳- بادبندهای ۷-۸ که خود به دو نوع واگرا و همگرا تقسیم میشوند. Chevron Bracing

۴- بادبند K شکل که برای ساختمانهای یک و یا دو طبقه مجاز است.

اسلاید ۳ :

برای مقابله با نیروهای زلزله و باد از بادبند در ساختمان استفاده میشود، که با توجه به محل وجود بادبند بعلت محدودیتهای معماری مانند وجود در و پنجره، از انواع اشکال مختلف آن در سازه استفاده میشود.

در زیر چند نمونه مختلف از حالات بادبند نشان داده شده است.

اسلاید ۴ :

پرسپکتیو و دتایل اتصال بادبند به ستون

اسلاید ۵ :

روشهای اجرای بادبند ضربدری

اسلاید ۶ :

چگونگی اتصال ناودانی به ورق در بادبندهای ضربدری

اسلاید ۷ :

سه نمونه از گروه وسط بادبند

اسلاید ۸ :

آنگاه که بادبندی کارش را انجام نمیدهد

در بسیاری موارد تصور میشود، بادبند اجرا شده در ساختمان وظیفهاش را خوب و بدون نقص انجام میدهد. اما باید دانست هر بادبند زمانی نقش خود را بدرستی انجام میدهد که کلیه اجزا آن از کیفیت مطلوب در ساخت و نصب برخوردار باشد، ضمن آنکه در طراحی همه اصول آن عضو و اتصالات مورد توجه قرار گرفته باشد.

بررسی ساختمانهای طراحی و اجرا شده نشان میدهد که متأسفانه در بسیاری از ساختمانها تعدادی از نکات ضروری در طرح یا اجرای بادبند نادیده گرفته شده است.

اسلاید ۹ :

بدیهی است موارد از قلم افتاده فوق میتواند باعث افت عملکرد بادبند و اختلال در رفتار آن و چه بسا مخدوش شدن هویت آن شود. از دیدگاه اقتصادی نیز میتوان اینگونه استدلال کرد که اگر قرار است بادبند به دلیل ضعف جوش اتصالات مثلا ۴۰-۳۰ درصد افت راندمان داشته باشد، پس چرا مقطع اعضای بادبند ۴۰-۳۰ درصد سبکتر اختیار نشود. که البته چنین کاری پذیرفته نیست زیرا مقطع عضو بادبندی در مرحله طراحی بدست آمده و نمیتوان مقطع را ضعیفتر از آن اختیار نمود.

مواردی که در ادامه این بحث مطرح میشود، نمونههایی از نقایص اجرایی است که با ادبیاتی متفاوت مطرح میشود تا خواننده موضوع را با انگیزه و علاقه بیشتر تعقیب و پیگیری نماید، باشد تا در پی این بحث در نوشتاری دیگر نکات فوق بصورت موردی و به تفصیل به بحث و تحلیل گذارده شود.

اسلاید ۱۰ :

۱- اگر اتصال پای بادبند به صفحه ستون مطابق شکل ۱ باشد (صفحه ستون طول کافی جهت جوش به ورق گوشه بادبند نداشته باشد) بادبند ممکن است تنها بخشی از وظیفه خود را انجام دهد زیرا نیروی بادبند نهایتا باید به ستون مجاور بادبند صفحه ستون و شالوده مربوطه برسد که بدلیل کم بودن طول جوش ورق گوشه بادبند به صفحه ستون این انتقال صورت نخواهد گرفت.

یادآور میشود که طول جوش ab و cd با توجه به نیروی f بادبند و زاویه؟ طبق شکل ۱ تعیین میشود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 41 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد